Europos Parlamento rinkimai jau birželio 6-9 dienomis bus lemiami Europos medžioklės ir gamtosaugos ateičiai. Šiuo metu aštuoniasdešimt procentų šalių nacionalinių taisyklių ir reglamentų turinčių įtakos medžioklei ir gamtosaugai atkeliauja iš Briuselio. Kas yra nusprendžiama Briuselyje ne retai veikia ne tik ES šalis, bet ir dažnai daro įtaką kaip likęs pasaulis sprendžia aplinkos politikos klausimus.
Europos Parlamentas turės galimybę imtis politikos kuri būtų naudinga biologinei įvairovei ir kaimo bendruomenėms. Ši politika gali apimti biologinės įvairovės nykimo sustabdymą, rūšių nykimo sprendimą, stambiųjų plėšrūnų valdymą ir buveinių atkūrimą. Sprendimai Briuselyje taip pat galėtų paveikti paukščių rūšis kurias draudžiama medžioti ir stambiųjų plėšrūnų valdymą. Europos Parlamento nariai taip pat priiminės sprendimus kokio tipo šaunamuosius ginklus ir amuniciją bus galima naudoti ateityje.
Birželio 6-9 dienomis Europos piliečiai rinks 720 Europos Parlamento narius ateinančiam 5 metų politiniam laikotarpiui. Europos Parlamento narių skaičius didės iki 720 nuo dabartinių 705. Valstybės narės gyventojų skaičius lemia Europos Parlamento narių skaičių. Jokia valstybė narė negali turėti daugiau kaip 96 narius arba mažiau nei 6. Šiuo metu Vokietija turi 96 narius, o Kipras, Liuksemburgas ir Malta kiekviena turi po šešis Europos Parlamento narius. Šie rinkimai turės įtakos ne tik Europos Parlamento veiklai, bet ir Europos Komisijos pirmininko rinkimams bei ES komisarų veiklos perspektyvoms.
„FACE“ ragina Europos Medžiotojus eiti balsuoti ir remtis politikų nuveiktais darbais. Kokie svarbūs sprendimai buvo priimti kurie paveikė medžiotojus? Kas yra kandidatai artėjančiuose rinkimuose ir kokia jų pozicija medžioklės ir gamtosaugos klausimais? Kokie sprendimai galintys paveikti medžioklę ir gamtosaugą yra laukiami prioritetiniai?
Nepaisant didžiulės įtakos kurią Europos Sąjungos sprendimai turi mūsų kasdieniam gyvenimui, susidomėjimas ir dalyvavimas Europos Sąjungos rinkimuose yra gana mažas lyginant su nacionaliniais rinkimais.
Vidutinis rinkėjų aktyvumas Europos Sąjungoje per paskutinius rinkimus (2019 m.) buvo apie 50% – nuo 88% Belgijoje (kur balsavimas yra privalomas) iki rekordiškai mažo 22% Slovakijoje. Mažas rinkėjų aktyvumas reiškia, kad piliečiai kurie balsuoja turi didelę galimybę formuoti būsimos Europos Sąjungos politikos kryptį.
Medžiotojų bendruomenė turi aktyviai dalyvauti artėjančiuose rinkimuose, nes priešingu atveju Europos Parlemento atstovus išrinks kiti.
1 Komentarų
Jons
Ką galime padaryti kai balsuojame ne už žmogų Juk balsuojame už pensininkus ir pagrinde už komuniakas kurie turėtų proankius auginti Tokia realybė Partijų sąrašai Pabusk LIETUVI PAGALIAU!!!