Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ekspedicijos į Sibirą vadovas apie meškas: jei užpuolė, geriausia paaukoti draugą

Turinys:

Sibire, ekspedicijoje dvi savaites praleidusiems lietuviams kone didžiausią baimę kėlė meškos. Apie rudųjų lokių pavojų kalbama kiekviename kaime. Vietiniai teigia žinantys atvejų, kai įvykusi akistata su plėšrūnu baigiasi žmogaus mirtimi. Kad tai nėra tušti gandai sutinka ir gamtininkai.

Beveik 40 kartų Sibire lankęsis ir šiemet bendrijos „Lemtis“ organizuotai ekspedicijai vadovavęs patyręs keliautojas Gintautas Alekna pripažino, kad amžinojo įšalo žemėje tikimybė sutikti mešką – nemenka.

Anot jo, toks susitikimas gali baigtis tragiškai net ir tuomet, jei važiuojama automobiliu. Mašinoje sunku jaustis saugiai, kadangi Sibiro keliai duobėti ir jais važiuoti dideliu greičiu, leidžiančiu pasprukti nuo plėšrūno, neįmanoma.

Ekspedicijos dalyviai, ganėtinai lėtai riedėję pusiau praviru furgonu, G. Aleknos žodžiais tariant, taip pat galėjo tapti meškos aukomis. Juokaudamas vyras kalbėjo, kad tokiu atveju neliktų kitos išeities, kaip tik paaukoti vieną komandos draugą.

Ekspedicijos dalyviai išskirtiniame siužete GRYNAS.lt skaitytojams pasakoja apie meškų pavojų ir pateikia šmaikščių patarimų, kaip gintis nuo Sibiro plėšrūnų:

Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą