Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aplinkosaugininkus nustebino „karinis“ medžiotojo ginklų arsenalas

Turinys:

„Gal pastarųjų dienų įvykiai Ukrainoje paskatino Lietuvos piliečius aktyviai ginkluotis perkant galingesnius ginklus ir šaudmenis, naktinio matymo prietaisus ir įvairius priedėlius?“, – svarsto Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai. Jie pastebi, jog su priemonėmis, labiau tinkančiomis kariauti nei medžioti, pastaruoju metu vis dažniau išsiruošiama į medžioklę.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais gegužės pabaigoje tikrindami Kėdainių rajono medžiotojų klube „Vilainiai“ vykusią medžioklę, pas medžiotoją V.G. rado naktinio matymo taikiklį, pritaikytą uždėti ant turimo šautuvo ir nedelsiant panaudoti.

Pareigūnus nustebino V.G. medžioklėje naudojamų priemonių gausa: naktinio matymo taikiklis ir naktinio matymo žiūronas su pašvietimais, tolimatis, žiūronai, optinis taikiklis Swarovski.

Pareigūnai primena, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostatomis, toks prietaisas priskiriamo A kategorijos ginklams, tad jo gaminimas, taisymas, pardavimas, perdavimas, įsigijimas, naudojimas ir netgi laikymas, gabenimas ar nešiojimasis yra draudžiami.

Naudoti ar turėti medžioklės plotuose naktinius taikiklius ir jų priedus draudžia Medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklių nuostatos, o už šių reikalavimų nepaisymą, įsigaliojus naujoms administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisoms gresia administracinė bauda nuo 2000 iki 6000 Lt su teisės medžioti atėmimu nuo vienerių iki penkerių metų ir pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių konfiskavimu.

Pareigūnus nustebino V.G. medžioklėje naudojamų priemonių gausa: naktinio matymo taikiklis ir naktinio matymo žiūronas su pašvietimais, tolimatis, žiūronai, optinis taikiklis Swarovski.
Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą