Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aplinkosaugininkų pažymėjimai atsakomybės išvengti nepadės

Turinys:

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad š. m. liepos 16 d. VĮ Kauno miškų urėdijos komerciniuose medžioklės plotuose du neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai (NAAI) pažeidė medžioklės taisyklių reikalavimus ir kad juos galėjo dangstyti Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai (Kauno RAAD GGAI), aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pavedė iš Aplinkos ministerijos ir Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojų sudaryti komisiją ir išsiaiškinus įvykio aplinkybes pateikti išvadą.

Atlikusi tyrimą, komisija nustatė, kad NAAIG. V. ir D. M. š. m. liepos 16 d. Karalgirio miške, Vilkijos sen., Kauno rajone aplinkosauginio reido metu turėję medžioklinius ginklus, savo veiksmais pažemino ir diskreditavo neetatinio aplinkos apsaugos inspektoriaus vardą, nevengė veiksmų, kurie kenktų neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių autoritetui ar juos kompromituotų. Aplinkosauginių užduočių vykdymas su medžiokliniais ginklais (nors jie ir buvo automobilyje) svetimuose medžioklės plotuose be reikiamų dokumentų yra netoleruotinas, sukeliantis interesų konfliktą. Todėl Kauno RAAD direktoriui bus pavesta įvertinti NAAI G. V. ir D. M. veiksmus ir spręsti klausimą dėl jų įgalinimų atšaukimo ir panaikinimo. Taip pat kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl galimų G. V. LR ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių šaunamųjų ginklų laikymą ir gabenimą, pažeidimų.

Komisija taip pat nustatė, kad Kauno RAAD GGAI viršininkas A. G. netinkamai organizavo ir koordinavo inspekcijos pareigūnų darbą, o, gavęs pranešimą apie aplinkos apsaugą ir gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus, nesiėmė visų priemonių, kad pažeidimas būtų išaiškintas ir nustatyti pažeidėjai. Komisija siūlo įpareigoti Kauno RAAD direktorių pradėti tarnybinio nusižengimo tyrimo procedūrą Kauno RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkui A. G.

„Aplinkos ministerija skirs papildomą dėmesį Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento vykdomai veiklai stebėti ir tikrai nesudarys jokių galimybių pažeidėjams “pasislėpti” už aplinkosaugininkų pažymėjimų“ – sakė aplinkos ministras V. Mazuronis.

Visuomenės informavimo skyriusam

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą