Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vilkaviškio rajone nustatytas brakonierius

Aplinkos apsaugos departamento Marijampolės gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai per vieną dieną nustatė du brakonieriavimo atvejus Vilkaviškio rajone. Nustatytas asmuo upelyje pastatęs draudžiamus medžioklės įrankius – galūninius spąstus. Taip pat išaiškintas asmuo, neteisėtai sumedžiojęs ir išdorojęs suaugusį stirnos patiną. 

Upėje paspęsti galūniniai spąstai  

Rugpjūčio 25 d. Vilkaviškio rajone, aplinkosaugininkai bendradarbiaudami su Marijampolės kriminalinės policijos pareigūnais išaiškino asmenį, upelyje medžiojusį draudžiamais naudoti medžioklėje įrankiais – spąstais, skirtais gyvūnus sugauti už galūnių. 

Per tyrimą nustatyta, kad dvejais spąstais asmuo bandė sumedžioti bebrus prie upelyje pastatytos bebrų užtvankos.  

„Spąstai, kurie yra skirti gyvūnus gaudyti už galūnių – vienas brutaliausių draudžiamų medžioklės įrankių, nes jais gaudant laukinius gyvūnus neužtikrinama staigi gyvūno žūtis ir dažniausiai gyvūnas ilgai kankinasi. Džiaugiamės, kad spąstus aptikome tą pačią dieną, kai jie buvo paspęsti ir asmuo pagauti bebrų nespėjo“,– sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė. 

Aplinkosaugininkams kilus įtarimui, kad pažeidėjas gali turėti daugiau neleistinų medžioklės įrankių, atliko jo sodybos apžiūrą. Rasti trys spąstai, skirti gyvūnus gaudyti už galūnių, taip pat aptikti du neteisėti laikomi du statomieji žvejybos tinklai. 

Už medžiojimą draudžiamais medžioklės įrankiais asmeniui gresia nuo 600 iki 1700 eurų bauda. Kadangi asmuo turėjo medžioklės bilietą, jam bus atimta teisė medžioti nuo 3 iki 5 metų.  

Už neteisėtą nemėgėjų žvejybos įrankių laikymą asmeniui teks susimokėti baudą nuo 60 iki 200 eurų.  

Be to, paimti visi neteisėtai naudoti ar laikomi įrankiai: penki galūniniai spąstai ir du statomieji tinklai.  

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 3.5 / 5. Balsavo: 11

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

3 Komentarai

 • Jurga
  Posted 2023.09.22 at 05:38

  Padla ne medžiotojas- patį už galūnės vienos į tuos spastus..

 • dėdė A
  Posted 2023.09.12 at 10:43

  Ir vėl reklama didelio darbo, tai kur to būrelio pav. kuris dar turi tokių medžiotojų ? ar tik” laisvas” medžiotojo bilietas.

 • Rolandas
  Posted 2023.09.09 at 12:44

  O kaip kitaip kaip sugauna brakonierių taip jis turi medžiotojo bilieta,kitaip tariant medžiotojas brakonierius

  3
  1

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą