Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Teismo sprendimas: už neteisėtai sumedžiotus elnius – per 19 tūkstančių eurų

Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų sulaikytas asmuo, neteisėtai sumedžiojęs tris elnius, teismo sprendimu už gamtai padarytą žalą turės sumokėti daugiau nei 19 tūkst. eurų.

Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija informuoja, kad Marijampolės apylinkės teismas baudžiamojoje byloje  pripažino asmenį kaltu dėl neteisėtos medžioklės Jurbarko rajone. 

Asmuo pripažintas kaltu dėl dviejų tauriųjų elnių patinų ir elnio patelės sumedžiojimo 2019 m. spalį.

Jis įpareigotas atlyginti laukinei gyvūnijai padarytą žalą – 19172,12 Eur. Taip pat pažeidėjui paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – teisės medžioti  atėmimas dvejiems metams ir konfiskuotas graižtvinis ginklas. 

Dar dviem asmenims, padėjusiems gabenti ir doroti elnius, surašyti administracinio nusižengimo protokolai, bylos nagrinėjamos teisme.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.5 / 5. Balsavo: 13

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

3 Komentarai

 • as
  Posted 2021.01.23 at 08:42

  Gerbiamieji, aš esu medžiotojo žmona. nelabai suprantu kokia čia žala jei sumedžioji elnią. Mes gyvenam kaime, ištaisai ūkininkai šaukia kad jų plotus išguli išėda žverys. Tai jei nebeliks medžiotojų, žvėrių padaugės.Kas tada bus?
  Kita vertus kažkodėl elnias su ragiukais galima šauti iki sausio 31d, o be ragiukų iki sausio 15 d. Tai aš nesuprantu, kur čia ta žala gamtai jei nušauni be ragiukų, ar patelę. Tai ar jis orą valo, ar ką naudingo daro ir kur ta žala?

 • Girinis
  Posted 2020.09.26 at 21:44

  Mano nuomonė: jei vis dar brakonieriaujama, kai tokios nemažos baudos, tai gal brakonieriams baudos dar nėra tokios baisios??.Reikia dar didinti baudas ir šalia to dar sodinti už grotų, kad praeitų noras daryti tokius darbelius. Baltarusijoje jau seniai už nelegaliai sumedžiotą briedį sodina į cypę. Dauguma lietuvių tokie yra-pradeda mąstyti tinkama linkme tik tada, kai solidžiai patuština piniginę. Vien baudomis visko neišspręsi, bet praktika rodo, jog kol kas tai yra pati veiksmingiausia drausminimo priemonė. Verkšlenimai, kad mokant tokias dideles baudas, šeima pasmerkta ilgam badui, yra ne kas kita kaip pigus ir nuvalkiotas pasiteisinimas. Jei baudos bus ženkliai mažesnės, tai brakonierių tik daugės-faktas.

  2
  4
 • Zilvinas
  Posted 2020.09.01 at 09:39

  Jai šeimos pajamos 1000e ir turi da du vaikus, tai dveji metai bado šeimynai. Baudžiavoi ir tai kažką palikdavo. Tiksliai netuoleruoju brakonieriavimo. Bet baudos ką aš zinau

  6
  2

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą