Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sulaikytas medžiotojų klubo pirmininkas su naktinio matymo taikiklių ir garso slopintuvu

Turinys:

Pakruojo rajone sulaikytas „Glebavos“ medžiotojų klubo pirmininkas, kurio automobilyje, be medžioklinio šautuvo, pareigūnai dar rado garso slopintuvą ir naktinio matymo taikiklį. Taip pat rastas netinkamai užpildytas medžioklės lapas. Vyrui surašytas protokolas, o medžiaga dėl Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pažeidimo perduota policijai.

Vakar, apie 22 valandą, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai Pakruojo rajone, kelyje Žeimelis – Noreikiai, prie Glebavos miško, patikrinimui sustabdė automobilį „Mercedes Benz“. Ant automobilio galinės sėdynės buvo rastas, į neužsegtą dėklą įdėtas, medžioklinis šautuvas, o po vairuotojo sėdyne paslėptas naktinio matymo taikiklis su lazeriu ir garso slopintuvas. Automobiliu važiavęs R.B. (1968 m.) prisistatė esantis medžiotojų klubo „Glebavas“ pirmininkas ir bandė pareigūnus įtikinti, kad šie ginklo priedai yra teisėti. Pasieniečiai šia versija nepatikėjo ir apie radinį pranešė Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnams (ŠRAAD).

ŠRAAD Pakruojo rajono agentūros ir gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nedelsdami atvyko į įvykio vietą. Apžiūrėjus radinius buvo konstatuota, kad tai draudžiami medžioklės įrankiai. R.B. pareigūnams paaiškino, kad buvo medžioklėje, tačiau kategoriškai neigė naudojęs draudžiamus ginklo priedus. Medžioklėje žvėrių sumedžiota nebuvo.

Tikrinant vykusios medžioklės dokumentus buvo nustatytas medžioklės taisyklių pažeidimas. Pateiktame medžiokles lape buvo įrašas apie ankščiau sumedžiotą šerną, tačiau į lapą nebuvo įrašyta nei sumedžioto gyvūno lytis nei amžius. R.B. surašytas protokolas (ANK 290 str. 1 d.) ir skirta nuobauda.

Iš būrelio pirmininko R.B. paimtas naktinio matymo taikiklis su lazeriu ir laikikliu bei medžioklinio ginklo garso slopintuvas, perduoti Šiaulių apskrities VPK Pakruojo rajono policijos pareigūnams. Jie ir spręs ar dėl Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pažeidimo pradėti ikiteisminį tyrimą ir kokią nuobaudą medžiotojui paskirti.

Šaltinis: Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarai

  • Xxx
    Posted 2020.04.26 at 12:00

    Atimti leidimą visam gyvenimui medžioti, ko fiksuoti automobilį ir visus ginklus… Gal pasimokins tada ir kiti..

    2
    16

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą