Žvėrims baidyti – švilpukai ant priešrūkinių žibintų

Rudenį ir pavasarį automobilių susidūrimų su gyvūnais rizika ypač išauga, nes žvėrys migruoja sau įprastais takais, kerta magistrales, kelius. Automobilio šviesos apakina gyvūnus ir verčia juos elgtis visiškai neprognozuojamai.

Daugiausiai susidūrimų su gyvūnais įvyksta į kelią iššokus stirnai, o daugiausiai nuostolių pridaro šviesų apakinti briedžiai. Šiais metais taip pat užregistruota eismo įvykių susidūrus su šernais, lapėmis, katėmis ir paukščiais, rečiau – bebrais ar naminiais gyvūnais – karvėmis, ožkomis.

Neringos miesto policijos komisariato viršininkas Sigitas Šveikauskas pasakojo, jog kai kurie Neringos gyventojai naudojasi keista priemone, žvėrims atbaidyti. Prie automobilių veidrodėlių arba priešrūkinių žibintų vietoje pritaisomi švilpukus panašūs mažmožiai. Esą jų skleidžiamas garsas važiuojant automobiliu atbaido miško žvėris. Policijos komisariato viršininkas negalėjo nei patvirtinti, nei paneigti tokio išradimo teikiamos naudos.

Beveik prieš mėnesį ties posūkiu į Preilą policijos tarnybinis automobilis kliudė šerną.

„Šernai itin aktyvūs šiuo metų laiku, rausia, knisa pakeles, taip keldami riziką vairuotojams. Tačiau vienas kraupiausių susidūrimų įvyko turbūt prieš ketverius metus. Moteris važiavo iš Juodkrantės į Klaipėdą, kai staiga iššoko briedis. Susidūrimo metu gyvūnas perskeltas pusiau, o jo galinė dalis galima sakyti atsisėdo į keleivio vietą automobilyje per priekinį stiklą. Visa laimė, kad moteris važiavo viena, kitu atveju, keleivis greičiausiai nebūtų išvengęs mirties“, – apie įsimintiniausius įvykius kalbėjo S. Šveikauskas.

Neringos miesto policijos komisariato viršininko teigimu, vairavimą ir matomumą itin apsunkina rudeninis rūkas. Svarbiausia neviršyti tamsiu paros metu saugaus greičio ir važiuoti labai atidžiai, ypač miškingose vietovėse reikia išlikti itin budriais.

Skaitykite daugiau: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/zverims-baidyti-vilpukai-ant-prie-rukiniu-zibintu-454700#ixzz29U7cJ97O

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

6 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *