Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžioklėtyros žinios – raktas į akademinę draugystę

Turinys:

Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto Medžioklėtyros laboratorijos kolektyvas džiaugiasi naujomis galimybėmis plėsti tarptautinius ryšius. Čia šių metų rugsėjo mėn. 27 d.-spalio mėn. 4 d. viešėjo Kazachstano nacionalinio agrarinio universiteto magistrantų grupė su juos lydinčia Miškų resursų ir medžioklėtyros katedros profesore dr. Kurmankul Abaeva. Svečius priėmė ir pasveikino ASU Rekotrius prof. dr. A. Maziliauskas. Kazachijos studentams programą parengė ir kursus organizavo Miškų ir ekologijos fakulteto Medžioklėtyros laboratorijos vadovas doc. dr. Kęstutis Petelis ir vyresn. mokslo darbuotoja dr. J. Stankevičiūtė. Atvykusiems studentams buvo parengta plati mokymo programa, apimanti miško genetikos, išteklių ir biologinės įvairovės išsaugojimo, laukinių gyvūnų biologijos, medžioklėtyros temas. Kai kurie iš atvykusiųjų studentų jau yra įsteigę savo šalyje įmones, todėl siekia sukaupti kuo daugiau žinių užsienio šalyse. Svečiai turėjo galimybę susipažinti su Kazlų Rūdos ir Anykščių miškų urėdijų darbais, Kuršių Nerijos nacionalinio parko rekreacinės miškininkystės strategija. Taip pat jiems buvo pasiūlyta galimybė pažinti Lietuvą ir jos istoriją aplankant visas mūsų sostines I esamąją Vilnių, senąją – Trakus, bei laikinąją – Kauną. Didelį įspūdį studentams paliko Baltijos jūra, puiki Lietuvos kelių infrastruktūra, lietuviškų sodybų puošimas dekoratyviniais augalais ir gėlėmis. Visą viešnagės laiką svečius nuoširdžiai globojo Medžioklėtyros laboratorijos kolektyvas. Ateityje tikimės artimai bendradarbiauti ir su kitomis šios šalies studentų grupėmis (nuotr. 1-3).

Jau ketveri metai rudens semestro metu Medžioklėtyros laboratorijoje rengiami Baltijos šalių universitetų tinklo (BOVA) magistrantų kursai medžiojamųjų gyvūnų populiacijų valdymo temomis. Kursų vadovas doc. dr. Kęstutis Petelis, juos kuruoja vyresn. mokslo darbuotoja dr. J. Stankevičiūtė. Pagrindinė šių metų kursų tema buvo „Medžiojamųjų gyvūnų apsauga ir valdymas“ („Game animais protection and management“). Šiuos kursus, kuriuos sudaro dviejų savaičių nuotolinis mokymas ir savaitės mokymai grupėje, dažniausiai renkasi miškininkystę studijuojantys studentai. Kursų dalyvių geografija kasmet būna labai plati. Be kaimynų latvių ir estų, būta studentų iš Suomijos, Vokietijos, Ispanijos, Rusijos Federacijos, Balkanų šalių, net iš tolimųjų Nepalo ir Kamerūno. Kursų metu visada siekiame pasidalinti mūsų šalyje susiklosčiusiomis medžioklės tradicijomis ir aktualijomis, medžioklę reglamentuojančios teisės specifika. Šiemet netradiciškai kursuose sulaukta ir veterinarijos mokslus pasirinkusių studentų. Juose dalyvavo net penkios Latvijos žemės ūkio universiteto ma-gistrantės, studijuojančios veterinarinę mediciną. Savo pasirinkimą merginos motyvavo noru sukaupti kuo daugiau žinių apie medžiojamųjų gyvūnų biologiją, žvėrienos kokybę. Tai turėtų padėti siekti darbo karjeros maisto ir veterinarijos tarnybose.

BOVA kursų dalyviai aplankė Anykščių miškų urėdijos Mi-kierių girininkijoje neseniai įrengtą puikią biotechninių įrenginių ekspoziciją. Šių metų spalio mėn. pasirašius bendradarbiamo sutartį Anykčių miškų urėdija tapo oficialia ASU Miškų ir ekologijos fakulteto partnere. Urėdija jau ir ankščiau aktyviai dalyvavo teikiant pagalbą organizuojant mokymo bei mokslo procesą, rengiant studentų praktikas. Atviras ir šiltas profesinis pokalbis su idėjų ir inovacijų niekada nestokojančiu Anykščių miškų urėdu S. Kinderiu visada ypač gerai motyvuoja studentus, todėl čia norisi grįžti ir vėl ir vėl.

Kursų dalyviai taip pat lankėsi Telšių urėdijoje esančiame „Žvėrinčiuje“, kuriame kryptingai dirbama medžiojamųjų gyvūnų apsaugos tikslais. Kursų dalyvius priėmė, globojo ir žiniomis pasidalino Telšių miškų urėdijos eigulys P. Dabrišius. Atvykusiems svečiams MEF fakulteto magistrantai miškininkai organizavo šiltą draugystės vakarą, o kursų programa baigėsi mokomąją medžiokle ASU MEF mokomuosiuose medžioklės plotuose Kamšos miške. Medžioklė sutapo su šv. Huberto dienos minėjimu ir buvo užbaigta kursų sertifikatų įteikimo ceremonija skambant medžioklės ragų garsams (nuotr. 4-9).
[divide style=”2″]
Autorė: Jolanta Stankevičiūtė, autorės ir Jurgitos Baranauskaitės nuotraukos.
Šaltinis: Žurnalas “Medžiotojas ir medžioklė”

Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateikta turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Užsiprenumeruokite žurnalą “Medžiotojas ir medžioklė”

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą