Elnių medžioklei – lipynė į medį

Lipynė į medį Viper Razor 8

Nenumaldomai artėja rūkanotų rytų ir elnių tuoktuvių metas. Vien dėl rytinių gamtos vaizdų verta laukti rugsėjo pradžios, o ką jau kalbėti apie elnių riaumojimą ir kovų garsus.

Tai vienos mano mėgstamiausių medžioklių ir aš joms ruošiuosi iš anksto.
Mano medžioklės plotuose vyrauja lapuočių miškas, todėl matomumas yra ganėtinai prastas. Kaip žinote elniai rujos metu laikosi prasto matomumo vietose. Todėl šiais metais mano elnių medžioklės įrangą papildė lipynė į medį.

Prisipažinsiu aš jau senai galvojau apie tokį pirkinį, bet vis atidėliojau, nes nemačiau būtinybės. Tačiau po pernai elnių medžioklės sezono supratau, kad jau laikas įsigyti tokį daiktą, nes kirtimai pasistiebė į viršų ir beveik nieko nebesimato.

Mano žinios apie lipynes į medį ir jų techninius niuansus yra menkos, todėl rinkdamasis lipyne pasiklioviau kolegų rekomendacijomis. Apsistojau ties „VIPER“ firmos lipyne „Razor SD“. Kiek pastebėjau jos yra ganėtinai populiarios Amerikos medžiotojų tarpe, o jie daug medžioja nuo lipnių į medį.

Pirmas bandymas įlipti į medį buvo smagus. Visų pradžioje reikia užsidėti saugos diržą kuris apsaugo nuo kritimo. Galiu prisipažinti, kad diržą dėjausi kokių dvidešimt minučių, kol supratau kuria puse jį užsidėti.

Toliai sekė smagioji dalis pats lipimas. Reziume kaip užlipau į reikiamą aukštį, nugaros sritis buvo šlapia nuo prakaito. Ne visai yra įprasta priklausyti nuo dviejų trosų kurie apjuosti aplink medį ir laiko lipynę. Be abejo tai pirmo karto įspūdžiai prie kurių greitai priprantama.

Matomumas užlipus į norimą aukštį atperka visas pastangas. Visas kirtimas kaip ant delno, o smagiausia tai, kad tu esi nepriklausomas nuo vietos kaip su stacionariu bokšteliu. Reikia tik išsirinkti labiausiai patinkantį medį.

Lipynė į medį Viper Razor 7

Mano medžioklėse su lipyne tik prasideda, todėl pasidalinti patirtimi galėsiu po sezono. Tačiau jau dabar pastebėjau keletą niuansų į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. Būtina įgyti virvę su kuria užsikelsite šautuvą ir kitą įrangą. Taip pat reikia pagalvoti, kaip užsikėlus įranga ją laikyti. Mačiau, kad amerikiečiai naudoja tokį diržą su kabliais, kurį apjuosia aplink medį ir ant jo kabina visą įrangą. Jei kas jau naudojate kažką panašaus, pasidalinkite savo patarimais komentaruose.

Tiems kas taip pat galvojate apie lipynės pirkimą, rekomenduoju pasikonsultuoti su STRELE.LT vyrukais. Malonus aptarnavimas, o lipynę pristatė per porą savaičių.

Tikiuosi lipynė į medį pasiteisins ir manęs laukia įdomūs nuotykiai elnių medžioklės. Jei jums bus įdomu, savo patirtimi ir pastebėjimais pasidalinsiu po elnių medžioklės sezono.

Miske.lt
Deividas Staponkus


Patiko straipsnis? Palaikykite mūsų veiklą ir tapkite Miske.lt Patreonu!


Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

8 komentarai

 • Na na… Jokios reakcijos iš „draugų“.
  O į berželį įsilipes
  Deivis laužo šakeles
  Tik staiga berželis triokšt
  Deivis žemėn keberiokšt….
  Moralas: nelipk į beržą – lipk į pušį.
  P.S. Liuks lipynė.

 • Nu Veganai ir gamtos saugotojai kodėl nepuolat Deivido, kad jis nelipa į medi plikom rankom… Nestovi kaip Van Dame įsispyres į du medžius pora valndų tykodamas elnio. Juk jūs viską viską gyvenime darote archaiškai, gražiai tiesiog kaip angelai 😂

  7
  3
 • +20, plius daigtai, plius šautuvas, pasistatai mašina už 1-2km nusinešk viska ir įlipk su visa manta. Norėčiau pažiūrėti. Beto nėra atramos normalios šautuvui. O tada sutemus išlipk su visa manta, parsinešk viska atgal. Vienam kartui 🙂

  10
  10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *