Akademikui prof. Tadui Ivanauskui – 130 metų

Apie prof. Tadą Ivanauską daug yra parašyta. Besidomintiems gamta, medžiokle jo biografija, nuveikti darbai gerai žinomi ir nėra reikalo jų iš naujo vardinti. Prisimindami Profesorių prisiminkime jo ankstyvąsias mintis apie medžioklę.

1933 metų liepos 4 d. „Mūsų rytojus“: „Tikras medžiotojas yra ir gamtos mėgėjas, todėl jis pirmučiausia turi rūpintis, kad nebūtų alinami mūsų gyvosios gamtos turtai“.

Reguliuojant medžiojamosios faunos atskirų rūšių tarpusavio santykius, T. Ivanauskas visada pareikšdavo savo tvirtą nuomonę „Gamtoje nieko lyšno nėra“.

Profesoriaus iniciatyva 1927 metais Draugijų skyrių suvažiavime nutariama įkurti Taisyklingos medžioklės ir žūklės draugijos žurnalą „Medžiotojas“. T. Ivanauskas išrenkamas to žurnalo redaktoriumi Pirmojo numerio įžanginiame žodyje
nusakomi šie žurnalo uždaviniai: „Gamtos apsaugos, jos pažinimo, medžiojamųjų gyvių ir žuvų veisimo, apskritai medžioklės ūkio, kaip kultūringo ūkio, pagrindai mūsų skiltyse bus laukiami“. Mūsų žurnalas stengiasi tęsti profesoriaus pradėtus darbus.

[divide style=“2″]
Nuotraukose: Prof. T. Ivanauskas medžioklėse. Nuotraukos iš T. Ivanausko knygų. Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateikta turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *