Vytinta stirnienos nugarinė

Sudėtinės dalys:
– Raudonas vynas, pigiausias (geriausia iš tetrapakų)
– Stirniena, nugarinė
– Prieskoniai, pipirai aitrioji ir saldžioji paprikos, medžiotojų prieskoniai, garstyčios nesmulkintos (sausos) ir t.t.
– Druska

Gaminimas:
Stirnienos nugarinę (geriausia šviežią) supjaustykite į lygias dalis (greičiausiai gausis 4 gabalėliai apie 20 cm ilgio) ir panardinkite į pasūdytą (galite įdėti pipirų) vyną.
Galite prislėgti
Palaikykite 2 paras šiltai (pvz., virtuvėje) ir dvi paras šaldytuve (žiemą net galima išnešti į balkoną ir, jei norite, galite laikyti ir visą savaitę).
Kai ištrauksite vyno prisirpusią nugarinę iš vyno, apvoliokite ją į visokiausius prieskonius (labai tinka medžiotojų prieskoniai ar smulkintos kadagių uogos). Prieskoniai priklauso nuo jūsų fantazijos ir skonio.
Jei norite kažko panašaus į basturmą, dėkite aštresnius prieskonius.
Kai prieskoniai maloniai prilips prie šlapios mėsos, apvyniokite ją marlės gabalu ir apriškite vilnoniu ar kitokiu siūlu.
Pakabinkite netoli radiatoriaus, bet ne tarp radiatoriaus sekcijų, nes tuomet mėsa gali per greitai džiūti ir pasidarys akyta.
Leiskite mėsai iš lėto džiūti apie 2 savaites. Ekspertai sako, kad užtenka ir 3 dienų, kai mėsa apdžiūva bet viduje lieka drėgna.
Kuo ilgiau mėsa džius, tuo labiau bus panaši į basturmą, kuri sunkiai pjaustosi.
Pjaustyti plonais gabalėliais ir tiekti prie vyno ar alaus, priklausomai nuo prieskonių ir skonio.

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *