Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šiaulių rajone sulaikytas šernę nudobęs ir išmėsinėjęs brakonierius

Turinys:

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių agentūros darbuotojai sulaikė brakonierių su šautuvu ir naktinio matymo prietaisu. Rasta nušauta ir išmėsinėta neseniai vaikų atsivedusi šernė. Brakonieriavusiam vyrui gresia rimti ne malonumai – bauda iki 1800 eurų, ginklo konfiskavimas ir teisės medžioti atėmimas. Be to teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri gali siekti 3000 eurų.

Apie tai, kad Šiaulių rajone, Katiliškės miške, gali būti neteisėtai medžiojama, Šiaulių aplinkosaugininkams, naktį iš penktadienio į šeštadienį, pranešė medžiotojai. Jie girdėjo šūvį ir matė asmenis, kurie į automobiliu „Opel Vectra“ atvyko į medžiotojų klubo „Ragas“ medžioklės plotus.

Inspektoriai sustabdė iš miško išvažiuojantį automobilį. Mašiną vairavo S.Č. (1988m. 01 mėn.), kartu važiavo D.J. (1987 m. 11 mėn.). Apžiūrėjus automobilį, bagažinėje buvo rastas plastikinis ginklo dėklas su medžiokliniu graižtviniu šautuvu „SAVAGE 3006“, su įstatyta dėtuve, kurioje buvo 3 šoviniai. D. J. pateikė leidimą laikyti, nešiotis ginklus ir galiojantį medžiotojo bilietą. Detalesnės automobilio apžiūros metu, buvo rastas naktinio matymo prietaisas, pritaikytas uždėti ant ginklo. Naktinio matymo prietaisus naudoti medžioklėje draudžiama, be to dokumentus pateikęs asmuo buvo neblaivus (0,2 prom.), o ginklo vežtis neblaivus asmuo neturi teisės, tad apie tai buvo informuota policija.

Apžiūrėjus vietą, kur stovėjo automobilis buvo aptiktos dvi kuprinės su mėsa ir kruvinais peiliais. Netoliese buvo aptikta ir išmėsinėta šernė. D.J. iškarto neprisipažino medžiojęs ir tvirtino, kad su draugu važiavo pas merginas. Deja vaikinui išsisukti nepavyko. Jo kruvini drabužiai ir batai liudijo ką kitą. Be to mėsoje buvo aptikta kulką. Priremtas įrodymų, Šiaulių rajono gyventojas prisipažino nušovęs šernę. Brakonierius dar bandė teisintis, jog medžioja nelegaliai, nes niekas jo į medžiotojų būrelį nepriima.

Ginklas ir naktinio matymo prietaisas perduotas policijai. D.J. teks atsakyti už ginklo laikymo taisyklių pažeidimus.

Aplinkosaugininkai dėl brakonieriavimo surinktą medžiagą perduos teismui, kuris ir spręs kokią nuobaudą vyrui paskirti. Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 290 str. 8 d.) už neteisėtą gyvūno sumedžiojimą ar dorojimą numato baudą nuo 800 iki 1800 eurų. Be to teisės medžioti atėmimą ir ginklo konfiskavimą. Šiaulių rajono gyventojui taip pat teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą. Ekspertai nustatė, kad šernė neseniai atsivedė šerniukų ir juos vedžiojo. Tokiu atveju žala, padarytai laukinei gyvūnijai dauginasi iš dviejų. Mat be motinos likę jaunikliai greičiausiai neišgyvens. Tad brakonieriui teks sumokėti apie 3000 eurų žalos, padarytos laukinei gyvūnijai.

Šaltinis: www.am.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą