Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seime užvirė aistros dėl medžiotojų: baiminasi, kad taps galingesni už kariuomenę

Turinys:

Seime antradienį nepritarta Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto siūlymui atmesti įstatymo projektą, kuriuo norima leisti medžiotojams naudoti naktinio matymo prietaisus šernų, lapių ir usūrinių šunų medžioklei. Iš viso balsavo 91 parlamentaras, „už” pasisakė 42, „prieš” 29, susilaikė 20. Šio klausimo tolimesnis svarstymas perleistas Aplinkos apsaugos komitetui, kuris naują pasiūlymą teiks rudens sesijoje.

Prieš naktinio matymo taikiklių medžioklėje naudojimą pasisakęs Seimo narys Kęstutis Daukšys išsakė nuogąstavimą, kad įdavus naują ginklą medžiotojams, jie gali tapti pernelyg galingi.

„Yra du aspektai, kodėl pasisakau prieš taikiklių naudojimą. Turime palikti nors kokią galimybę žvėriui išgyventi. Kitas dalykas, ko bijau, kad medžiotojai bus galingesni už mūsų kariuomenę. Pirma, manau, kad reikia tinkamai apginkluoti kariuomenę“, – tokią poziciją prieš balsavimą išsakė K. Daukšys.

Jam antrino ir kitas parlamentaras, žaliųjų atstovas Linas Balsys: „Esu prieš, nes tai brutalus, ciniškas, nehumaniškas metodas, žvėrys turi teisę išgyventi. Jeigu kas nors nepataiko į žvėrį net ir pasišviesdamas prožektoriumi, turi padėti medžioklės bilietą ir eiti užsiimti kita veikla. Ko toliau užsinorės medžiotojai – kokių pabūklų?“

Savo ruožtu krašto apsaugos ministras Juozas Olekas laikėsi priešingos nuomonės. Jis akcentavo, kad siūlomi naktinio matymo prietaisai medžiotojams ir tie, kuriais naudojasi kariškai, yra visiškai skirtingi dalykai, todėl reikėtų neklaidinti visuomenės.

„Naktinio matymo prietaisai siūlomi medžiotojams yra civiliniai, o ne kariniai. Tikrai prašyčiau neskleisti dezinformacijos. Tai yra visiškai skirtinga technika. Sakyčiau, kad turėtume šitą klausimą apsvarstyti ramiai, medžiotojai tikrai nėra tokie žmonės, kurie medžioja bet kur ir bet ką. Čia kalbama apie šernų medžioklę, todėl siūlyčiau suteikti teisę jiems medžioti“, – sakė J. Olekas.

Kadangi balsavimo metu nepritarta siūlymui šį įstatymo projektą atmesti, prie naujų diskusijų bus sugrįžta rudenį. Klausimas bus kuruojamas Aplinkos apsaugos komiteto.

GRYNAS.lt primena, kad įstatymo projektą, kuriuo siūloma įduoti naktinio matymo prietaisus medžiotojams parengė Algimantas Salamakinas. Pagrindiniai išsakyti argumentai – efektyvesnis afrikinio kiaulių maro plitimo stabdymas bei įsitikimas, kad naudojant šiuos prietaisus sumažėtų medžiotojų sužeistų žvėrių.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą