Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seime neužtekus balsų, lieka galioti dabartinis Medžioklės įstatymas

Turinys:

Seimui ketvirtadienį neužteko balsų nei patvirtinti neseniai priimtų Medžioklės įstatymo pataisų, nei priimti prezidentės veto. Todėl lieka galioti dabartinis Medžioklės įstatymas.

Už įstatymo priėmimą be pakeitimų balsavo 67 Seimo nariai, tiek pat balsų buvo ir už jo priėmimą su prezidentės pasiūlytais pakeitimais.
Pagal Seimo statutą, priimti ar atmesti vetuotą įstatymą būtinas ne mažiau kaip 71 Seimo nario balsas.

„Senas įstatymas nėra blogas, jis niekam nemaišo, jis gali būti“, – po balsavimo sakė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Bronius Bradauskas.

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas piktinosi, kad perniek nuėjo aštuonerių metų darbas. Jis pareiškė daugiau neberengsiąs įstatymo pataisų.

Prezidentė pataisas vetavo, pasak jos, dėl Konstitucijos ir Seimo statuto pažeidimų – ji suabejojo dėl pakeitimų priėmimo teisėtumo. Taip pat prezidentė pabrėžė, kad balsuojant vienas Seimo narys balsavo už kitą – tai irgi yra pažeidimas.

Pristatydama prezidentės veto, vyriausioji patarėja Rasa Svetikaitė parlamentarams antradienį pareiškė, kad šalies vadovė pretenzijų „pataisų turiniui“ neturi.

Neseniai priimtos Medžioklės įstatymo pataisos be apribojimų leido medžiotojų būrelių nariais tapti privačios žemės sklypo savininkams, kurie medžioklės plote turi daugiau nei 100 hektarų miško arba dirbamos žemės. Tokie nauji nariai į medžiotojų būrelius būtų priimami per mėnesį.
Vieno medžioklės ploto dydis negalėtų būti mažesnis negu 1 tūkst. hektarų.

Šlatinis: www.kaunodiena.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą