Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seimas antrą kartą nepritarė naktinių taikiklių naudojimui

Turinys:

Seimui antradienį vėl planuota teikti siūlymą leisti medžioklėje naudoti naktinius taikiklius, bet projektas išbrauktas iš darbotvarkės.

Už tokį Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eligijaus Masiulio siūlymą balsavo 56 Seimo nariai, prieš buvo 12, susilaikė 38 parlamentarai. E. Masiulis argumentavo, kad analogiškas Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas Seimas atmetė spalį, tad būtų gėda jas vėl svarstyti iš naujo.

Už siūlymą projektą braukti iš darbotvarkės vieningai balsavo Liberalų sąjūdžio ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijų nariai, taip pat didžioji dalis konservatorių. Didesnė socialdemokratų dalis buvo prieš išbraukimą, o kitų frakcijų balsai pasiskirstė abiejose pusėse.

Projektą, kuris naikintų draudimą naudoti naktinius taikiklius civilinėje apyvartoje ir leistų juos naudoti medžioklėje, registravo socialdemokratas Mindaugas Bastys, „tvarkiečiai “ Remigijus Žemaitaitis ir Stasys Brundza, konservatorius Kazimieras Kuzminskas bei „darbietis“ Raimondas Paliukas.

Pataisos siūlė, kad naktinius taikiklius galėtų įsigyti, turėti ir naudoti asmenys, turintys šaunamąjį ginklą medžioklei, o naktinių taikiklių naudojimo medžioklėje tvarką nustatytų Aplinkos ministerija.

Parlamentarai pataisą argumentavo siekiu užkirsti kelią afrikiniam kiaulių marui, taip pat šernų daroma žala ūkininkams.

„Esamų leistinų jų gausos reguliavimo medžiojant priemonių nepakanka, norint tinkamai sureguliuoti jų populiacijos gausą. Todėl siūloma tamsiu paros metu tykojant šernų iš bokštelių leisti naudoti naktinius taikiklius“, – rašoma pataisų aiškinamajame rašte.

Seimas rudens sesijoje jau svarstė Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko socialdemokrato Algimanto Salamakino pasiūlytas pataisas dėl naktinių taikiklių įteisinimo, bet per priėmimą Seime balsų joms priimti neužteko.

A. Salamakinas pataisas aiškino būtinybe užkirsti kelią afrikiniam kiaulių marui, o prieš tokias iniciatyvas protestuojantys laukinių gyvūnų gynėjai tvirtina, kad naktiniai taikikliai nesuderinami su medžioklės etika.

Reguliuoti šernų populiaciją dėl afrikinio kiaulių maro yra pasiūliusi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Veterinarai rekomenduoja, kad iki kitų metų balandžio 15 dienos viename medžioklės ploto vieneto kvadratiniame kilometre būtų ne daugiau kaip 0,5 šerno. Jie taip pat siūlė leisti šernams medžioti naudoti naktinio matymo prietaisus ir taikiklius.

Šernai nešioja afrikinio kiaulių maro užkratą, o šis patenka į nedideliuos ūkius ir pradeda plisti tarp kiaulių augintojų.

Šaltinis: www.grynas.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą