Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Visuomenės švietimas apie medžioklę
APie projektą

Medžioklė – vienas seniausių žmonijos užsiėmimų, palikusi ryškų pėdsaką jos ūkinės ir kultūrinės veiklos istorijoje. Medžioklės reikšmė žmogaus gyvenime ilgainiui keitėsi. Pirmykštėje bendruomenėje medžioklė kurį laiką buvo žmogaus egzistencijos pagrindas, svarbiausias maisto ir aprangos šaltinis.

Tiek senais laikais, tiek ir šiandien medžioklė yra garbingas užsiėmimas, kuris turi savo gilias tradicijas ir ritualus.

Nors pastaruoju metu medžiotojai linksniuojami ne pačiais gražiausiais žodžiais, tačiau viskam tinka senas posakis „Šaukštas deguto medaus statinę sugadina”. Taip ir šiandien iš Lietuvoje medžiojančių 30 000 tūkst. medžiotojų prasižengia keli šimtai. Tačiau medžiotojo įvaizdis visuomenės akyse gadinamas visiems.

Šiais laikais medžioklės samprata visuomenės akyse, tapo smarkiai iškreipta ir dažnai neatitinkanti realybės. Šio projekto tikslas šviesti Lietuvos visuomenę apie medžioklę, jos ideologiją, medžioklės tradicijas, taisykles, išaiškinti medžioklės svarbą.

Informacija ir atnaujinimai

2020.04.28

Publikuotas antras straipsnis „Medžioklės metamorfozės per paskutinį šimtmetį „Medžioklės metamorfozės per paskutinį šimtmetį“ svetainėje 15min.lt. Dar kartą dėkojame Algirdui Brukui už puikų darbą.

2020.04.10

Publikuotas pirmas straipsnis „Medžioklės metamorfozės per paskutinį šimtmetį „Medžioklės metamorfozės per paskutinį šimtmetį“ svetainėje 15min.lt. Dėkojame Algirdui Brukui už puikų darbą,

2020.03.06

Įvyko medžiotojų organizacijų susirinkimas, kuriame buvo aptarti projekto finansavimo klausimai. Taip pat prieita vieningos nuomonės, kad visuomenės švietimo apie medžioklę projektas yra reikalingas ir bus įgyvendinamas.

Susirinkime dalyvavo „Kauno medžiotojų sąjunga“, „Miske.lt“, „Medžiotojų sąjunga Gamta“, „Ginklų pirklių asociacija“, „Lietuvos medžiotojų draugija“. „LMŽD“ dalyvauti negalėjau, tačiau prie projekto prisidės.

Artimiausiu metu bus kalbamasi su autoriais dėl straipsnių rašymo ir pasirašomos bendradarbiavimo sutartys su visuomenės informavimo priemonėmis.

2020.03.02

Ieškomi rėmėjai, kurie norėtų prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo, autoriai, kurie galėtų dirbti su turinio kūrimu.

2020.03.01

Susitarta su “15min.lt” dėl straipsnių publikavimo jų svetainėje ir tolimesnio bendradarbiavimo. Metų laikotarpyje planuojama publikuoti apie 12 švietėjiško pobūdžio straipsnių medžioklės tema.

Rėmėjai

Rėmėjai kurie prisideda prie šio projekto įgyvendinimo.

Norite prisidėti prie šio projekto?

El.paštas: info@miske.lt

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą