Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pradėtas Medžioklės taisyklių pakeitimo projektas

Šiandien Aplinkos ministerija pranešė apie medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių patvirtinimo pakeitimo projektą. Šiuo metu projektas derinimas su visomis suinteresuotomis pusėmis.

Norime atkreipti dėmesį į kai kuriuos šio medžioklės taisyklių pakeitimo projekto punktus. Visą pakeitimų projektą rasite čia. Iki rugpjūčio mėn. 24 dienos, dar galima teikti pasiūlymus ir pastabas dėl šio medžioklės taisyklių pakeitimo projekto.

Siūloma naikinti punktą „2.11. trukdymas medžioti – aktyvūs asmenų veiksmai medžioklės plotuose, kuriais jie siekia neleisti medžioklės plotų naudotojui teisėtai medžioti, naudotis kitomis Medžioklės įstatymo jam suteiktomis teisėmis arba vykdyti šiame įstatyme numatytas pareigas“.

Punktas “2.11. trukdymas medžioti” yra kaip niekada reikalingas, atsižvelgiant į tai kas vyksta kitose Europos sąjungos šalyse, kur prieš medžioklę nusiteikę asmenys piktybiškai trukdo medžioklėms, gadina biotechninius įrenginius, vykdo provokacijas ir konfliktus. Šio punkto išbraukimu gali būti suinteresuoti tik asmenims kurie siekia kiršinti visuomenę ir skleisti nesantaiką. Nereikėtų pamiršti ir apie medžiotojų teises bei pareigas, kurių vykdymui gali būti trukdomą panaikinus šį punktą.

Naikinamas punktas kuris leido tamsiu paros metu, pasitelkus šunis, medžioti šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines. Šio punkto naikinimui pritariu, tik reikėtų išvengti uždraudimo naudoti šunis paieškai. Galimas toks pakeitimas “…arba ieškant sužeistų žvėrių su šunimis”, kuris leistų ir toliau sėkmingai naudoti šunis sužeistų žvėrių paieškai.

10.2.6 medžioklinius prožektorius, kuriųe šviestuvas žibintas pritaisytasi prie šautuvo (leidžiama naudoti medžiojant šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras tykojant, su šunimis arba ieškant sužeistų žvėrių)“.”

Pakeičiamas 14 punktas kuris teigė, kad suaugusius elninių žvėrių patinus, vadovaujantis Elninių žvėrių atrankinės medžioklės nuostatais, gali medžioti tik medžiotojo selekcininko kvalifikaciją. Siūloma, kad jis skambėtų štai taip: Suaugusių elninių žvėrių patinai medžiojami laikantis Elninių žvėrių atrankinės medžioklės nuostatų, tvirtinamų aplinkos ministro, reikalavimų. Tiesą pasakius nelabai supratau prie ko einama, bet kyla įtarimas jog ketinama naikinti selekcininko kvalifikaciją.

Medžiojant varant numatoma leisti medžioti elninių žvėrių patinus.

“15.1 medžiojamuosius gyvūnus (išskyrus suaugusius elninių žvėrių patinus (draudimas netaikomas medžiojant tauriųjų elnių ir briedžių antramečius patinus bei suaugusius tauriųjų elnių ir briedžių patinus varant tyliuoju būdu)) medžioti varant leidžiama nuo spalio 15 d. iki sausio 31 d., atsižvelgiant į Medžioklės taisyklių 15.2 punkte nustatytus atskirų medžiojamųjų gyvūnų rūšių medžioklės terminus. Lapes, mangutus, ir kanadines audines, miškines ir akmenines kiaunes, juoduosius šeškus medžioti varant ne miškuose leidžiama nuo spalio 15 d. iki kovo 31 d.”

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.4 / 5. Balsavo: 19

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

 • Šernas
  Posted 2020.08.12 at 13:48

  Po seimo rinkimu ateis naujas ministras vel bus nauji pakeitimai, nauji atšaukimai. Ar kada nors bus toks laikas, kad taisykles būtų įmanoma peisiminti. Dabar viskas galvoje maišosi nebežinai kuom vadovautis. Kažkaip jau nebejuokinga darosi, kažkokia nesamonė.

  14
  1
 • Linas
  Posted 2020.08.12 at 12:19

  As už gražinimą saugumo egzamino kas 5 metai. Nes niekas ir taip nesikeis jai bus kas 3 metai. Šie egzaminai ir taip turi būti kiekvienam įaugę iki kraujo.

  12
 • Steponas
  Posted 2020.08.11 at 15:23

  Gažinkit saugumo egzaminų terminus kas 5 metai.

  30
  1
  • Post Author
   Miske.lt
   Posted 2020.08.11 at 15:26

   Parašykite pasiūlymą į AM.

   13

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą