Praleisti ir pereiti į turinį Skip to sidebar Skip to footer

Po tarptautinės medžioklės parodos „Gamta – visų namai“

Medžioklės trofėjų parodų organizavimas, tai didelis iššūkis. Visada pirmiausiai galvoji, ar verta ją daryti, juolab, kai bendraujant su ne kuriais klubų ar būrelių vadovais, šiaip medžiotojais, išgirsti tokias mintis: kam to reikia, kas man iš to, man tai nerūpi… Staiga supranti, kad Lietuvoje dar yra klubų ir būrelių, kurie neturi net vėliavų, o pagrindinė jų „tradicija“ – tai mėsos dalybos.

Tada apima siaubas, kad medžioklės kultūros puoselėjimas kažkur kažkam užstrigo. Kad daug kam nusipirkti išeiginę medžiotojo aprangą ir ateiti į gerai suorganizuotą  renginį, tai tuščias laiko švaistymas. Ar tokie klubai ir būreliai, žmonės turintys medžiotojo bilietus, save gali laikyti medžiotojais? Gal jie, paprasčiausiai, medžiotojų bendruomenėje yra atsitiktiniai? Tai rimtas klausimas daug kam. Ieškokite atsakymo patys. Ir niekada neklauskite, kodėl mūsų dar daug kas negerbia ir negina?

Tačiau yra kita grupė žmonių, kurie visada pasakys: jei ne mes, tai kas?! Tokie, medžiotojus vienijantys klubai ir būreliai, turi vėliavas, drabužius, savo skiriamuosius ženklus, savo tradicijas, stato koplyčias, dalyvauja visuose medžiotojiškuose ir vietos bendruomenių renginiuose. Tokie žmonės kuria medžioklės kultūrą, formuoja šalies medžioklės ateitį ir su tokias žmonėmis, juos vienijančiais klubais bei būreliais, visada gali eiti į mūšį. Su tokias žmonėmis Lietuvos medžiotojų sąjunga „Gamta“ (toliau LMS „Gamta“), Sūduvos medžiotojų sąjunga ir Lietuvos medžiotojų draugija paruošė ir šią, tarptautinę medžioklės parodą „Gamta – visų namai“.

Parodos ruošimo eiga yra visada labai sudėtinga, pilna kūrybiškumo, nenumatytų iššūkių. Paskutinės naktys, prieš renginio pradžią, visada bemiegės, visada kankina paprasti žmogiški klausimai: ar suburta komanda viską padarė, ar bus žmonių, ar bus geras oras, ar pavyks.

Dabar, praėjus keturioms dienos po parodos atidarymo, atslūgus įtampai ir stresui, norisi žmogiškai šaukti iš džiaugsmo: – Mumis patikėjo, mums pavyko! Įdėtas darbas davė savo rezultatus. Į atidarymo šventę susirinko ne vienas tūkstantis žmonių. Jie netilpo net bažnyčioje, o vėliavų jūra savo šlamesiu nustebino Raudondvario bendruomenę. Eisenos priekyje ėjo Marijampolės pučiamųjų orkestras, – vadovas Audrius Pučinskas, žavesio suteikė šokėjų grupė „Arabeskas“, – vadovė Daina Masiukevičienė, bažnyčioje ir atidarymo renginyje grojo Vilniaus pučiamųjų medžioklinių ragų ansamblis, – vadovas Vidmantas Liunius. Visus susirinkusius linksmino kapelija „Sadūnai“.

Visiems medžiotojiškos kultūros pavyzdžiu tapo Lenkijos medžiotojų Auksinio elnio kavalierių ordinas  su didžiuoju magistru Jaceku Sakovičiumi priekyje. Šiam išskirtiniam ordinui yra 350 metų, jo narių skaičius negali viršyti 24, tai išskirtinės kultūros ir išsilavinimo medžiotojai. Ordino tikslas: puoselėti ir skleisti pasauliui  medžioklės istorinę kultūrą. Noriu pasidžiaugti, kad  su atidarymo iššūkiais puikiai susitvarkė keturių žmonių komanda: tai Jelena Tučina, Eglė Šimoliūnienė,  Kęstas Barišauskas, Mantas Lesniauskas ir Gediminas Žiūkas. Parodos rengimo darbuose nepamainomi buvo Mindaugas Barišauskas, Povilas Marcinkevičius, Gintautas Čepulis, Juozas Miškinis.  Ačiū jiems!

Parodos atidarymo metu buvo apdovanoti geriausius medžioklės trofėjus, po 2018 metų, šalyje  sumedžioję  medžiotojai: Dalius Bagdonavičius (elnio ragai – 223,89 balai), Arvydas Kairevičius (Vilko kaukolė – 42,63 balai), Ričardas Lukšys (stirnino ragai – 155,83 balai), Andrius Malajevas (šerno iltys – 125,2 balai), Rimantas Pačiobutas (briedžio ragai – 311,85 balų) Saulius Raginis (bebro kaukolė – 27,1 balai), Nerijus Gurklys (danieliaus ragai – 199,76 balai) ir Audrius Vasiliauskas (barsuko kaukolė – 24,75 balai). Parodos dalyvius sveikino Kauno raj. savivaldybės vicemeras Antanas Nesteckis, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Virginijus Kantauskas, kiti garbūs asmenys.

Parodoje eksponuojama apie 1400 įvairių medžioklės trofėjų iš Lietuvos ir sumedžiotų kitose pasaulio valstybėse. Savo puikias kolekcijas pristatė Gediminas Vaitiekūnas, Antanas Truskauskas, Kastytis Vyšniauskas, Leonidas Sesickij ir kiti.

Visus nustebino medžiotojo – kolekcionieriaus Vytauto Kucevičiaus asmeninė paroda – „Medžioklė kitaip“, o Raudondvario dvaro parką papuošė puikios gamtos fotografo Mariaus Čepulio nuotraukos. Parodoje gausu istorinės ir gamtosauginės medžiagos. Norint viską pamatyti, reikia atvykti, juolab, kad kiekvieną savaitgalį vyks daug edukacinių programų, apie jas skaitykite LMS „Gamta“ „Facebook” paskyrose.

Norime nuoširdžiai padėkoti Kauno rajono merui Valerijui Makūnui, Raudondvario dvaro direktorei Snieguolei Navickienei ir jo puikiam kolektyvui, nes tik jų dėka mes galime surengti parodą ir joje puikiai jaustis.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.3 / 5. Balsavo: 42

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarų

  • gince
    Parašė 2023.05.20 nuo 09:16

    Saunuolis R. Ribaciauskas . Labai daug ideta darbo . Puikus renginys , nuostabi paroda .

  • Virgilijus
    Parašė 2023.05.18 nuo 10:07

    Pagarba Raimondui Ribačiauskui, tai žmogus, kuris rūpinasi medžiotojų įvaizdžiu, interesais, pagarba…
    Žmogus, kuriam gamta rūpi, ne taip, kaip kuriems rėkiantiems politikams, kurie save vadina gamtosaugininkais, o iš tiesų, yra gamtos kenkėjai, parazitai…

    24
    2

Palikti komentarą

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą