Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Piketas už taisyklingą ir etišką medžioklę

Medžiotojai iš visos Lietuvos susirinko piketuoti prie Aplinkos ministerijos būstinės. Į piketą susirinko medžiotojai iš įvairių Lietuvos miestų ir medžioklės klubų, kai kas su savimi atsivedė ir medžioklinius šunis.

Šio piketo tikslas nebuvo palaikyti aplinkos ministrą ar medžioklę su lankais, tiesiog medžiotojų bendruomenė pavargo nuo nuoseklaus šmeižto ir reikalauja, kad būtų išgirsta ir medžiotojų pozicija. Ilgą laiką medžiotojai stebėjo situaciją iš šalies, tačiau buvo peržengtos visos ribos ir atėjo laikas pokyčiams.

Lietuvoje medžiotojų yra apie 30 tūkstančių, o jei priskaičiuotumėme su medžioklę susijusius miškininkus, ūkininkus, šeimos narius, susidarytų 200 – 300 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Tai didelė visuomenės dalis į kurios poziciją ir nuomonę privalo būti atsižvelgta.

Reportažas iš piketo

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.5 / 5. Balsavo: 73

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

13 Komentarai

 • stebėtojas
  Posted 2020.05.25 at 18:37

  viskas aisku del tu taisykliu, pakeitimai logiski ir daugumai medziotoju suprantami ir ilgai laukti, ypac presrunu naikinimui butini prozektoriai, nesamones su stirnu limitavimu ir panasus dalykai… Nebereikia svaigti apie kazkokius buldozerius ir kitoje temoje vel skleisti samokslo teoriju.

  2
  3
  • Albinas
   Posted 2020.05.25 at 22:59

   Čia visai ne į temą…nesuprantu aš tų medžiotojų, tikiuosi kad nėra jų daug, kurie nori kad stirnos būtų nelimituojamos. Juk kiekvienas būrelis ar klubas kiek paprašo limitų blankų, tiek ir gauna, dar ir visų nesumedžioja, jei naudoja savo narių reikmėms. Ar jūs prisiminėt senus laikus ,norit dar užsiimti komercija (pardavinėti stirnas).Tikiuosi kad medžiotojai ne biedni ir savo medžioklės ūkį išlaikyti gali be papildomo žvėrių naikinimo.

   4
   2
 • Ovidijus
  Posted 2020.05.25 at 18:09

  Sveiki,
  Niekam iš medžiotojų bendruomenės nekyla abejonių,kad radikalūs “gamtosaugininkų “ortodoksai daugeliu atvejų be svarių argumentų ir logikos aršiai puola medžiotojus ir medžioklę,skaudžiai žeidžia nepagrįstais kaltinimais..
  O juk ,ko gero,medžioklė-tai tas užsiėmimas,kuris daugiausiai prisidėjo ,kad iš beždžionės išsivystė žmogus :).Ir iki šių dienų tas instinktas liko mūsų genuose,perduodamuose iš kartos į kartą ir nieks jo,matyt,neištrins .
  Ir nėra jokių abejonių,kad mes turime aktyviai dalyvauti mūsų bendruomenės viešuose renginiuose,propaguoti ir deklaruoti tikrąsias medžioklės tradicijas ir nuostatas,demonstruoti vienybę ir susiklausymą.
  Ir akcijos gerai,bet yra ir bet:
  Kaip čia taip sutapo,kad akcijų organizavimas suaktyvėjo būtent tada,kai konsultacinė taryba svarsto iš naujo medžioklės taisyklių abejotinos vertės pakeitimus?
  Va čia ir pradeda lįsti ,suinteresuotų bet kuria kaina prastumti tuos pakeitimus, veikėjų ausys ir sugebėjimai manipuliuoti medžiotojų įžeistais jausmais ir solidarumu-gudriai organizuojamos akcijos bendru pavadinimu tarsi už medžioklę aplamai,o pagal laiką ir vietą automatiškai suprantama ,lyg mes ,visi medžiotojai ,susirinkom paremti taisyklių pakeitimus,tarp kurių yra ir iš viso netoleruotinų(kaip naktinės medžioklės su šunimis),ir neparuoštų,neišdiskutuotų,stumiamų buldozeriu.Tai jau pirmu bandymu kainavo mūsų bendruomenei puikią medžiotojų sąjungininkę viseministrę,tapusią tų pačių veikėjų manipuliacijų auka.Ką gausim vietoj jos-kokį nors Baltijos Vilką ir džiaugsimės ilgai.
  Bet to negana-buldozeris toliau važiuoja ir bando mus visus įtraukti manipuliuojant gražiais lozungais,naudojantis aštria priešprieša su radikalais gamtosaugininkais .Ką sekantį deginsim ant savanaudžių stūmikų aukuro-medžiotoją ministrą ?
  Ar šiandien viso to mums reikia ?
  Todėl aš manau,kad kol vyksta bandymai prastumti taisyklių pakeitimus,negalim leisti,kad manipuliuotų visos medžiotojų bendruomenės vardu ir laikinai reikia neorganizuoti jokių akcijų,kurios gudriai tampa išverstos į pakeitimų palaikymą,o grįžkim ,kai bus aiški situacija dėl taisyklių ir tuomet išeikime su gražiais renginiais ir deklaruodami gerus darbus ir tradicijas.
  Medžioklei ir medžiotojams valio!

  4
  3
  • stebėtojas
   Posted 2020.05.25 at 23:16

   Blogai kad nesuprantate… nepasitikejimas ir samoningumo neskatinimas yra baisi sovietine atgyvena…kas nori tas stirnas medzioja be jokiu limitu ir neiraso i medziokles lapus, limitavimas nei kiek nesustabdo tos nedideles dalies nieko nepaisanciu “medziotoju”, o normalus medziotoju klubai yra pilnai pajegus patys spresti ir tvarkytis savo nedziokles plotuose. Stirnu limitavimas yra atgyvena kaip buvo ir su sernais, niekas ju neismedziojo ir nesiruosia visu ismedzioti. O stirnu tuo labiau. Daugybe medziotoju ju is viso nemedzioja, sumedzioja tik sergancias, suzeistas ir pan.

 • stebėtojas
  Posted 2020.05.24 at 15:18

  LMŽD ir kitos medžiotojus viejinačios organizacijos turetų imtis teisinių priemonių prieš ižuliausius ir kvailiausius neapykantos skleidėjus, kurstytojus susidoroti ir panašiai. Nes nelabai realu kad tie klaviatūros riteriai ir “protestuotojai” “nežinau kodėl, bet aš prieš” lengvai užsičiaups. Patirtis jau akivaizdžiai parodė, kad jei nieko nedaroma, tai ta sistemingai eskaluojama isterija plinta kaip virusas, kiekvieno puspročio ar šiaip nesusipratelio garbės reikalais tampa paloti ant medžiotojų ir pakurstyti neapykantą.

  11
  2
 • Kostas
  Posted 2020.05.24 at 12:04

  Šaunu, kad surengtas toks piketas. Va, jei dar visi medžiotojų draugijų skyriai tai padarytu, tai gal tikrai atvestu į protą medžioklės priešininkus. Rokiškėnai jau padarė. Gi kaip nusiteikusiems prieš medžioklę įrodysi, jog medžioklė yra ūkis nešantis naudą valstybei ir žvėrių skaičiaus reguliavimas. Pasikartosiu – žvėrių skaičiaus reguliavimas. Taigi, imkim medžiotojai ir pakentėkime – pora metų nemedžiokime. Ar nors kiek medžioklės priešininkai suvokia – kas tada būtų.

  12
  3
 • Albinas
  Posted 2020.05.24 at 11:07

  Aš pritariu Ovidijaus nuomonei, kad tikrai ne laiku ginamas medžiotojų „vardas“. Kol
  ministras vykdo kelerių oligarchų užgaidas ir keliuose pakeitimuose (naktį šunys ,lankai ir durklai).
  O taip įstatymo pakeitimai šiai dienai priimtini ,tik stirnų jei nelimituosim, tikrai neturėsim. Juk visi medžiotojai žino, kad daugumas būrelių turi dalį „jaunimo“ kurį visą laiką reikia kontroliuoti.

  4
  4
 • Linas
  Posted 2020.05.22 at 21:30

  AŠ MEDŽIOTOJAS. GARBĖ MEDŽIOTOJAMS

  20
  6
 • Ovidijus
  Posted 2020.05.22 at 19:39

  Dviprasmiškas ir nelaiku renginys,kurį dauguma medios ir suprato,taip,ką buvo bandoma paslėpti po nekaltybės šydu…
  Ne naktinėm medžioklėm su šunimis mes užsitarnausim pagarbą visuomenėje.
  Ir aplamai visam šitam jovale stipriai kvepia komerciniais ,o ne etiniais interesais…
  Ovidijus

  16
  41
  • Deividas Staponkus
   Posted 2020.05.22 at 20:39

   Viskas labai laiku ir nekvepia čia jokia komercija. Kitą kartą ateikite į piketą ir atsakysime į visus rūpimus klausimus.

   36
   7
 • As
  Posted 2020.05.22 at 19:28

  Senai reikejo kazko imtis saunuolei taip ir toliau gana sofinem zaliem ant galvu lipt

  38
  11
 • Edv.
  Posted 2020.05.22 at 17:36

  As medziotojas,ir tuo didziuojuosi!!!

  53
  12
  • Deividas Staponkus
   Posted 2020.05.22 at 17:37

   Medžioklei valio!

   58
   13

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą