Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pelkių būklei pagerinti – medžioklė be švino

Pelkių būklei gerinti Aplinkos ministerija pakeitė medžioklės taisykles, pagal kurias balandžio 1 d. įsigalios draudimas medžioti paukščius švininiais arba švino junginių turinčiais šratais. Antradienį, vasario 2-ąją, minima Pasaulinė pelkių diena.

Per vandens paukščių medžiokles neretai pasipila šratų krūša, paliekanti taršos švinu pėdsaką. O pelkės ir kitos šlapynės itin jautrios taršai. Pelkės neįkainojamos savo gausia biologine įvairove, retomis ir saugomomis augalų ir gyvūnų rūšimis, nekalbant apie pelkių svarbą kovojant su klimato kaita.

Lietuva, kaip ir dar 170 valstybių, yra pasirašiusi pelkėms apsaugoti skirtą Ramsaro konvenciją. Šiuo lygiai prieš 50 metų Irano mieste Ramsare sudarytu tarptautiniu susitarimu saugomos ne tik visos planetos išlikimui svarbios pelkės, bet ir kitos vietos, kuriose gausu vandens. Tai žemapelkės, aukštapelkės, nendrynai, dirbtiniai ir natūralūs vandens telkiniai, pastoviai ar laikinai užmirkusios teritorijos. Visos jos vadinamos šlapžemėmis.

Mūsų šalyje tarptautinės reikšmės saugomomis šlapžemėmis yra paskelbti Čepkelių, Kamanų, Viešvilės gamtiniai rezervatai ir Žuvinto biosferos rezervatas, Nemuno deltos regioninis parkas, Girutiškio pelkė ir Adutiškio-Svylos-Birvėtos šlapžemių kompleksas.

Šiuo metu natūralios pelkės užima vos apie 2,73 proc. Lietuvos teritorijos, o pažeistos – dar beveik 7 proc. Dauguma jų yra Baltijos ir Žemaitijos aukštumų daubuotame reljefe, Vidurio žemumoje, Pietryčių lygumos upių slėniuose.

Daugelį metų į pelkes ir kitas šlapynes žiūrėta kaip į nevertingą žemę – jos buvo nusausinamos, iškasamos, paaukojamos miestų infrastruktūrai. Iš Lietuvoje XX a. buvusių 1,5 tūkst. didesnių kaip 50 ha pelkių likę tik kiek daugiau nei pusė. Tai sausinimo, melioracijos padariniai.

Pelkių hidrologiniam režimui atkurti saugomų teritorijų direkcijos, nevyriausybinės organizacijos aktyviai įgyvendina gamtotvarkos priemones. Esama apie 10 pelkių, kurių hidrologinis režimas atkurtas, kitąmet planuojama atgaivinti dar penkias.

Į Lietuvos pelkių apsaugai ir atkūrimui skirtą nuotolinį renginį vasario 2 d. 18 val. kviečia Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras. Prisijungti prie renginio galima per šio centro „Facebook“ paskyrą.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.8 / 5. Balsavo: 395

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

24 Komentarai

 • Aidas
  Posted 2021.02.17 at 14:13

  Ir vėl skamba ta pati dainelė, kuri, kaip ir visada, pasibaigia ginčais ir pasitraukimu “į krūmus”.
  Pabandysiu paaiškinti, kodėl?
  Manau kad męs, lietuviai, turime tokią ydą, kaip išsišokimas į priekį, negalvojant apie pasėkmes. Ir visa tai baigiasi, kaip paprastai, nesėkme. Vienas iš pavyzdžių, tai, kaip męs atėjome į Europą. Žengėme platų žingsnį į priekį, tik ne nosies tiesumu, o subinės platumu. T.y. ne europiniu atlyginimu, o europinėmis kainomis, mokesčiais ir baudomis. Dabar mūsų pragyvenimo lygis žemesnis už nupjautą žolę. Taip pat gavosi ir dabar, su tuo švinu. Pirma uždraudžiam, o po to tik galvosim kuo jį pakeisti. Juk ir tie rusiški ginklai pasižymėjo ilgaamžiškumu. Turėdamas ne vieno dešimtmečio medžiotojo stažą, galiu teigti, kad daugelis jaunų medžiotojų šiuo metu gali pasididžiuoti, naudodami senelių palikimą, lygiavamzdį “IŽ” arba “TOZ” šautuvėlį. Įskaitant tai, kad ir tais laikais ir dabartyje šių gamintojų ginklai prilygsta, biudžetinių, klasei. Retam pradedančiam medžiotojui yra įkandamas europoje pagamintas ginklas, kuriuo bus galima naudoti plieninius šaratus. Pagalvokim ir apie saugumą! Naudojant šviną, rikušetas sustiprėja (pasireiškia) žemesnėje nei 10 laipsnių šalčio temperatūroje, nes švinas pasižymi minkštumu,o plienas kietas yra visada, ir joks plieno junginys neatstos švino minkštumo, svorio ir kainos santykio. Aš suprantu, kad plieną gaminame iš geležies rūdos, kai šaratai žemėje virs į rūdis ir sugrįš atgal, iš kur atsiradę. Kakbant apie šviną, tai apykaitos ratas kaip ir būtų tas pats, tik viena bėda kad jis yra nuodingas žemei, iš kurios jis ir iškastas. Na ir čia belieka kalčiausias tas “kraštinis” žmogus, medžiotojas, kuris tą nuodą nori sugrąžinti į, tūkstančius metų trukusį apykaitos ratą, kuris davė žmonijai, gyvūnijai ir visakam išgyventi iki šių dienų. Abiejų pasaulinių karų laikais švino ir kitų nuodingų medžiagų buvo išbarstyta milijardai tonų, ir žemė su tuo susitvarkė, o mat…, palyginant su tuo, mažas mikro lašelis, medžiotojas, užterš žemelę, mūsų, nesugrąžinamai.
  Kai mokiausi dar trečioje klasėje, viena, gera, mokytoja sakydavo…, jei nesugebėsi pasakyti visos abėcėlės, tai ir pirmomis raidėmis nesigirk, nes liksi gėdingai nesuprastas, jei nežinosi kuo ji baigiasi.
  O pabaigai norėčiau tik vieno… Apjungti jėgas, apsitarti ir priimti sprendimus, kurie atitiktų abipusius reikalavimus ir normas. Apsvarstyti ir nuspręsti, ar to reikia, ar tai verta ir kuo tai gali baigtis, ir tik tada žengti žingsnį į priekį, nosies tiesumu, kad gale, išvydus pasėkmes, galėtum žvelgti į jas su pakelta galva.
  P.s. Kam nepatiko, atleiskit! O jei jūs už, įvertinkit! Ačių.

  137
  2
  • Gintaras Vandeikis
   Posted 2021.02.19 at 21:57

   Labai teisingi ir gerai išdėstyti pastebėjimai, Aidai. Jei rimčiau pasvarstyti kam bus naudinga visa šita balų gynybos politika su jos apribojimais, tai atsakymą rasim nesunkiai. Ginklų ir šaudmenų gamintojams ir prekybininkams. Štai ir tikroji balučių apsaugos politikos priežastis. O mums čia smegenis bando dulkinti kažkokiais gamtosauginiais idealais! Apie žmonių teises, o ypač jų saugumą medžioklėse kol kas negalvoja. Balos svarbesnės už žmonių gyvybes ir sveikatą. 🙁

   23
   1
 • Vilnius
  Posted 2021.02.04 at 21:59

  Visiems vadams, pusvadžiams ir visiems kitiems patarėjams, tarybų, valdybų ir prezidiumų posėdžiautojams. Komentavusieji išsakė daug tiesos. Pateikė konstruktyvių, esminių organizacinių pasiūlymų veiklos rezultatyvumo gerinimui. Alternatyva (arba-arba) aiški: pradėti dirbti veiksmingai arba patiems pasitraukti. Jau tikrai gėda matyti kai nekurie vadovai neturi ir nepajėgia sugeneruoti jokių minčių ir idėjų. Neturi progresyvesnių minčių ir aiškesnių vizijų. Negeba prognozuoti net artimiausių perspektyvų ir joms adekvačių veiksmų. Už tatai puikiai įgudę intriguoti ir žarstyti žarijas kitų rankomis. Išmokę guostis internete- blogai tas ar blogai anas, vieno ar kito ministro parašu nustatyta, patvirtinta. O jau kaip atrodo viešas raginimas siųsti “padėkas” buvusiam ministrui už išmintimi nepasižyminčius sprendimus? Gal pasakysite – genealiai? Ir tai efektyvus veikimo būdas? O gal, greičiau, emocijų nukanalizavimo arba garo išleidimo iš katilo būdas. Tai išryškina neįtikėtino absurdo lygį vadovavimo ir atsakomybės prieš žmones srityje. Tad nėra ko stebėtis kai medžioklės įstatymai ir taisyklės keičiami atvirai tyčiojantis iš medžiotojų, o iš tikrųjų – iš veikti nesugebančių, bet labai mėgstančių dėtis “vadovais” asmenų.

  164
  1
  • Oho !
   Posted 2021.02.04 at 23:51

   Tiesmukai. Manai padės?

   45
   2
  • medziotojas
   Posted 2021.02.05 at 09:55

   Įkalta taikliai ir teisingai, bet neskaniai ir skaudžiai. 🙁

   47
   1
  • Arvydas
   Posted 2021.02.05 at 10:06

   O ar organizacijų vadovai susipras ir pasidarys teisingas išvadas? Bent jau dėl savęs pačių ir nuosavų įvaizdžių susirūpins? Laikas parodys. Belieka tikėtis.

   49
   1
  • A
   Posted 2021.02.05 at 10:39

   Nusišypsojau… Valdžia yra lyg opiumas, lengva priprasti ir praktiškai neįmanoma atprasti 🙂
   Nemanau, manau už keletos dienų jie girsis ir tuo pačiu skųsis, juk vakar eilinį kartą bandė prakišti naktinius taikiklius ir eilinį kartą….
   Na, bet čia kaip Rusijoje – svarbu priešą turėti, padeda vienybei palaikyti… AM – blogis, ministras – blogis, visi – blogis… Ir niekas nieko nesupranta geriau, nei…. 😀

   60
   1
  • Ok
   Posted 2021.02.05 at 10:46

   Kaip čia viskas gaunasi? Tiesiog puikiai bjauru, ar ne? Bet neskubėkime kalti prie kryžių nei vieno. Visiems yra žinoma, klausimas dėl švino ir šaudmenų su švino sviediniais naudojimo ribojimai sprendžiami ne Lietuvos AAA ir ne AM, o ES Taryboje, Komisijoje ir pan. Tačiau tada nėra visiškai aišku ką dėl to, tada kada reikėjo, t.y. savalaikiai ir konkrečiai yra padariusi FACE? O ką darė ir ką padarė visos nacionalinės medžiotojų ir žvejų organizacijos? Tada būtų racionalus pagrindas ir galimybė svarstyti, ir tiksliai vertinti „kas Tėvynę pardavė, o kas ją gynė“. Kita vertus, neįmanoma suprasti kodėl FACE ir mūsų organizacijos šiuo informacinės sklaidos klausimu tyli? Bijo prisipažinti ar neturi ką pasakyti žmonėms? Tai tikrai nėra gerai, nes informacijos slėpimas natūraliai skatina įvairiausias „sąmokslų“ teorijas bei interpretacijas. Kelia abejones organizacijų veiksmingumu ir vadovavimo jų veiklai kokybe. Ko neigti nėra prasmės, nes jau per daug akivaizdu.

   132
   1
  • A
   Posted 2021.02.05 at 11:16

   Kas dėl švino, tai buvo žinoma labai senai ir FACE organizacija labai daug darė šiuo klausimu, tačiau švino draudimo šalininkų argumentai buvo stipresni ir EK patvirtino tai. Kitas dalykas FACE taip pat išplatino ir kas laukia, kaip elgtis ateityje po švino uždraudimo, kokios problemos bus, net sprendimus pasufleravo, bet…
   Bet kuriuo atveju, vasario mėnesį prasideda konsultacijos su visuomene (medžiotojai yra visuomenės dalis) dėl „Nacionalinio miškų susitarimo“, kiek man žinoma nė viena medžiotojų organizacija nėra išreiškusi pageidavimo tame dalyvauti…. Ta prasme, medžiotojams dzin kokiame ateities miške mes medžiosim, tad, didelės nuostabos nebus, kai ir tai palies mus, o po to skūsimės, kad kas nors pakito….

   25
   32
  • To: A
   Posted 2021.02.05 at 12:16

   Apmaudu, nes toks rezultatas rodo menkai atsakingą pasirengimą klausimo sprendimui. Negaliu patikėti, jog FACE tiek tesugeba 🙁 Juk jos biudžetas leidžia pasisamdyti pačius geriausius Europoje specialistus ir lobistus. Kas link mūsų- vietinių, tai irgi neturi problemų susirasti tinkamo lygio, lobizmą išmanančiųjų. Pagaliau, yra ir kitų, giminingų organizacijų, rezultatyviai veikiančių. Kas trukdo suvienyti pastangas? Reikia tik noro ir valios sau prisipažinti, kad kaprizingos ambicijos ir išpūstas puikavimasis savimi teigiamų rezultatų neduos niekada. 🙁

   105
   1
  • A
   Posted 2021.02.05 at 12:47

   FACE turi lobistų, ginklų ir šaudmenų gamintojai turi lobistų, sportinis šaudymas turi lobistų ir visi jie nieko nepadarė. Kodėl? Žvelkite globaliau, dabar metas kai aplinkosauga, ekologija ir pan. yra ta jėga, kuri po truputį tampa nenugalima, nes pasauliniu mąstu jaunoji karta į planetą, joje vykstančius procesus ir mūsų (žmogaus) veiklą žiūri kitaip. Kažkada buvo pramonės revoliucija, daug iškastinio kuro ir bla bla bla, kadangi neracionalus (kiek dėl technologijų, kiek dėl – po mūsų nors ir tvanas) energijos šaltinių naudojimas iššaukė ne tik vietines ekologines problemas, bet ir globaliai veikia (ne tik pasaulinis atšilimas) tai iššaukė ir ekologinį judėjimą pasauliniu mąstu. Akivaizdi analogija JAV ir Trumpas, atšaukė praktiškai viską, nes ekonomika svarbiausia, pralaimėjo ir viskas grįžta atgal praktiškai iškart, turbūt ne dėl to, kad ekonomika sugriūtų…
   O kas liečia šviną, aš tiksliai nepasakysiu argumentų prieš, bet logika sufleruoja… Antims švino užtaisas yra ~32 gramai, 100 šūvių į vandenį yra 3,2 kg, tai toliau jau pasiskaičiuoti didelių pastangų nereikia, žinant kad yra aibė medžiotojų medžiojančių antis ne tik Lietuvoje, o šaudmenų gamyboje naudojamo švino kiekis nėra paslaptis…
   Man asmeniškai dzin kuom tas švinas bus pakeistas ir vienintelis dominantis dalykas ar analogai turės tas pačias balistines charakteristikas bei kaina. O tai yra ne medžiotojų reikalas, čia šaudmenų ir ginklų gamintojų galvos skausmas. Lygiai taip pat ir EK į šią problemą pažiūrėjo…
   Ir tas šaršalas dar klausimas kas jį kelia…
   Vienintelis svarbus dalykas yra pereinamasis laikotarpis, kad išnaudoti senuosius šaudmenis ir ginklų suderinamumas su analogais 😉

   18
   22
  • To:A
   Posted 2021.02.05 at 13:01

   Švino pakeitimas šaudmenyse kitomis medžiagomis nėra medžiotojų reikalu? Tikrai? Tikiuosi, plieno ir švino balistinių charakteristikų skirtumus žinot? Bus įdomu pamatyti kas liks iš lygiavamzdžių, kai pradėsim šaudyti plieniniais šratais ar tokim pat grankulkėmis. Ir ką po to kalbėsit, kai teks nusipirkti naują šautuvą 🙁 Smarkiai nustebinot :O Nesitikėjau 🙁

   104
  • A
   Posted 2021.02.05 at 13:11

   Tarp analogų gali būti ne tik plienas, beje FACE tai irgi yra aptarusi. Be to plieno mišiniai su kažkuo turi begalę galimų variacijų, aš ne chemikas ar fizikas, kad junginius siūlyčiau ir kurčiau. Mane domina tik rezultatas… Ir kažkaip abejoju, kad EK priėmė šį potvarkį tam, kad ginklų gamintojai visiems naujus ginklus parduotų, tai prieštarautų pačiai taršos koncepcijai…
   O kas liečia ginklus, šis psl vasarą paleido straipsnį, kad rusiškų gamintojų ginklai taps netinkami. Kiek tai susiję su tikrove nežinau, tik va man įdomu, ar jie patys ir toliau prekiauja šiais ginklais, juk nuo balandžio 1 pagal juos jie nebetinkami 😉
   P. S. Aš neginu EK sprendimo, tiesiog manau, kad beprasmiška piktintis tuo tik po fakto. Kaip rusai sako – po kovos niekas kumščiais nemojuoja.

   10
   13
  • A
   Posted 2021.02.05 at 13:47

   https://www.face.eu/2020/12/what-does-the-new-regulation-on-banning-lead-shot-over-wetlands-mean-for-europes-hunters/

   Čia vienas iš FACE organizacijos kreipimųsi į Europos medžiotojus ir juos atstovaujančias organizacijas, ir detalesnis tolimesnių veiksmų paaiškinimas bei dalis pasiūlymų. Data gruodžio 3 ir čia ne pirmas kreipimasis (ir ne paskutinis), kiek plačiai Lietuvoje buvo žinomas, kitas klausimas, kaip ir kodėl.

   Žiūrėkite, kad ateityje nacionaliniam miškų susitarime neatsirastų punktų, kurie draus miške įrengti jaukyklas ir statyti bet kokius statinius ar įrenginius. Nes teks grįžti medžioti į palaukes 😉

   4
   7
 • Gediminas
  Posted 2021.02.04 at 00:26

  Kolegos, gal nesipiktinkit tuo, ko nežinote bei ko negalime pakeisti, nes tai yra sena ES nuostata ir jokie ministrai, tuo labiau – dabartinis, to draudimo medžioti paukščius švino šratais, pakeisti negali. Atkreipiu Jūsų dėmesį, kad tai 2018-05-07 d., o ne DABARTINIS MT pakeitimas, o įsakymas pasirašytas ministro p. K. Navicko, atrodęs taip (cituoju):
  “1.25. papildau nauju 58.38 papunkčiu: „58.38. medžioti paukščius švininiais arba švino junginių turinčiais šratais;
  1.26. papildau nauju 58.39 papunkčiu:
  „58.39. medžioti kanopinius žvėris šratais ir grankulkėmis.“;
  2.2. šio įsakymo 1.25 ir 1.26 papunkčiai įsigalioja 2021 m. balandžio 1 d.”
  Kitkas čia įdomiau, kad per galybę MT pakeitimų, taip MT jau viskas susipainiota, kad suvestinėje MT redakcijoje, įsigaliosiančioje nuo 2021-04-01 d., 58.38 papunktis “kalba” apie kovinius šunis, o apie švino šratus (jų draudimą) nėra nieko. Tuo tarpu “šratai ir grankulkės” pakartoti net 2 kartus: 58.20. ir 58.39. papunkčiuose, gal kad tvirčiau būtų :)…

  9
  67
  • Stasys
   Posted 2021.02.04 at 08:32

   Nu, GERAS !!! o) Ir ką? Kas toliau? Visos draugijos, sąjungos bei etc., šiais klausimais tyli ??? 🙁 O kodėl? Niekaip nepajėgia bendrai susiderinti pozicijų tarpusavyje ir vieningai spausti valdininkų su politikais? Ar vis dar konkuruoja tarpusavyje dėl perspektyvos kažkam vienam užsidėti laurų vainiką? Kaip yra iš tikrųjų?

   124
   1
  • A
   Posted 2021.02.04 at 08:51

   Šiaip AM (ne tik) galėtų labiau užsiimti viešaisiais ryšiais ir tuos įdomesnius sprendimus aiškinti visuomenei kas, kodėl ir kaip. Čia šiuo atveju ir medžiotojų organizacijos grybą supjovė, neaišku kiek dėl to, kad joms išvis sunkiai sekasi ką nors dirbti, o kiek dėl to, kad tikslas yra tik piaras ir laurų vainikai….
   O iš tiesų šis reikalavimas yra susijęs su tuo, kad šis reikalavimas įsigalios visoje ES (tikslios datos nepasakysiu iš atminties) ir tai yra ganėtinai sena naujiena. Ir Lietuva čia nieko nepadarys dėl to, kad šis reglamentavimas yra ne rekomendacija ar pasiūlymas, o reikalavimas. O čia yra tiesiog informacija ir priminimas faktui patvirtinti.

   96
   1
  • B
   Posted 2021.02.04 at 09:28

   L.teisingai pastebėta. Medžiotojų organizacijos privalo nuolatos, pastoviai ir sistemiškai dirbti medžioklės reglamentavimo klausimais. O ne, kaip dabar yra, tep skant, prie progos, kai sėdimąsias, tarsi vištoms, valdžia išdilgina. Tam reikalinga bendra veiksmų organizacija ir koordinacija. Pavieniui veikdami, taip ir vilksimės iš paskos. Dabar gaunasi, kad lieka tik reagavimas į valdžios nesąmones. Tuo tarpu reikėtų, kad ne valdžia, o medžiotojų organizacijos pačios inicijuotų, nustatytų ir koordinuotų medžioklės politiką ir jos taisykles. Tada, tikėkimės, kitaip reikalai klostysis.

   154
   1
  • +C
   Posted 2021.02.04 at 09:43

   Akivaizdu, kad vienos, bendros medžiotojų organizacijos tikimybė, bent jau artimiausiųjų metų perspektyvoje, yra lygi visiškam nuliui. Tačiau ar neverta pradėti galvoti apie bendrą organizacijų junginį federacijos arba konfederacijos principų pagrindais? O gal būtų verta pagalvoti apie organizacijų bendrus medžioklės politikos formavimo interesus aptarnaujantį darinį, kaip bendrą “politinį” institutą?

   167
   1
  • Paulius
   Posted 2021.02.04 at 10:22

   Atėjo laikas, kai pavieniui, nesuvienijus pastangų kryptingam darbui, reikiamų rezultatų nebus. Akivaizdus faktas. Metas pradėti rimtai galvoti apie efektyvaus darbo organizavimą.

   135
   1
  • A
   Posted 2021.02.04 at 11:04

   Turbūt bus nepopuliaru ką pasakysiu, bet…
   Kad būtų veiksminga ir atstovautų medžiotojų interesus organizacija, visų pirma ji turėtų būti savanorystės principu grįsta. Nes dabar egzistuojanti sistema „kad tik medžiotojų organizacijos organizuoja sau priklausantiems nariams“ tą saugumo štampą, bei tęsia bilietus ir iškreipia visą sistemą , kuria yra manipuliuojama. Iš visų medžiotojus atstovaujančių organizacijų vadovų tik vieną žinau, kuris maždaug susivokia kuriame laikmetyje gyvena, o visos kitos veikia „valdžios geidulio ir euforijos šviesoje“ bei užsiima piaru arba atstovauja verslo interesams prisidengiant tuo „mes kovojame, kad mums leistų daugiau sumedžioti“ ir masėms tai tinka. Ir kol neatsiras savanorystės principais grįsta organizacija, kuri atvirai išpažins savo pažiūras ir turės savo politiką, kurioje medžiotojas narystę galės rinktis pagal savo vertybines nuostatas, tol nieko ir nebus… Ir esu įsitikinęs, nes žinau, tai yra sunkus darbas ir jį reikia dirbti, todėl jis turi būti apmokamas, kas suponuoja, kad narystė bus mokama, tačiau tokiu atveju medžiotojas gali reikalauti darbų atskaitomybės…

   84
   1
 • skaitytojas
  Posted 2021.02.03 at 20:44

  Ar šio klausimo sprendimas dar nesulaukė valdininkų dėmesio viešiems medžiotojų organizacijų pozicijų pareiškimams? Ką šiuo klausimu gero padarė dabartinis AAM ministras? Juk jis pats prieš rinkimus aktyviai palaikė medžiotojus…

  7
  45
 • Šernas
  Posted 2021.02.03 at 14:30

  O tai gal visai atsisakyt paukščiu medžioklės, juk jie žalos miškui nedaro, čia tik linsmas pasišaudymas. Aš pats esu medžiotojas, bet paukščiu medžioklė atsisakiau prieš 20m. Man ju gaila.

  37
  4
 • Rimvydas
  Posted 2021.02.02 at 10:40

  Manau, kad eilinį kartą valdžia ,,prisidirbs” ir iš tokio sprendimo gelbėjant pelkes bus padaryta medžiojamiesiems paukščiams tik žala – daugybė bus jų sužeista, nerasta, nes bešvinių užtaisų balistika yra prasta, pataikymo galimybė maža, tą jau pripažino specialistai. O kur dar taip plačiai propaguojama moralinė paukščių (sužeistų) kančia? Juk tikslas yra toks, kad pataikius į medžiojamą gyvūną, jis kuo greičiau nusibaigtų, o ne kankintųsi dar kelias dienas ar savaites ir vis tiek žūtų. Priešingai nei karo tikslams, medžioklei net ekpansyvinėes (,,dum-dum”) kulkos leidžiamos naudoti, kad žvėriui būtų padaryta kuo didesnė žaizda ir jis kuo greičiau nusibaigtų. Manau, kad eilinį kartą žalieji politikieriai ,,užspaudė” specialistus ir tie pasidavė.

  143
  4

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą