Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nusifotografavo prie lūšies jauniklio gaišenos

Turinys:

Pirmadienį Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) gavo informacijos dėl, kaip įtariama, neteisėtai sumedžioto lūšies jauniklio. Pranešime nurodyta, jog vienoje iš žvejus vienijančių grupių socialiniame tinkle „Facebook“ vyras paskelbė nuotrauką, kurioje jis nufotografuotas prie negyvo lūšies jauniklio.

Pranešime minimas asmuo į Panevėžio valdybą iškviestas antradienį. Pareigūnams jis paaiškino, kad kovo 31 dieną, žvejodamas Pasvalio rajone, Mūšos upės pakrantėje rado negyvą lūšį, prie kurios nusifotografavo ir nuotrauka pasidalijo internete. Asmuo teigė, jokių sužeidimų ar šautinių žaizdų nepastebėjęs.

Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai antradienį patikrino nurodytą upės atkarpą, bet natūralioje gamtoje gulėjusios lūšies gaišenos neberado.

Lūšys – gyvūnai, įtraukti į Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų sąrašą ir priskiriami prie stambiosios medžiojamosios faunos. Jų medžiojimo terminas nėra numatytas ir be atskiro Aplinkos apsaugos agentūros leidimo – jas medžioti draudžiama visus metus. Be to, be atskiro leidimo iš gamtos draudžiama paimti ir šių gyvūnų gaišenas ar jų dalis.

Už neteisėtą lūšies sumedžiojimą (sunaikinimą) numatyta administracinė atsakomybė – bauda nuo 800 iki 1800 eurų, su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu bei teisės medžioti (turinčiam tokią teisę) atėmimu iki 5 metų. Taip pat tektų atlyginti ir žalą gyvūnijos ištekliams, kuri siekia 4340 eurų.

Apie rastus negyvus saugomuosius laukinius gyvūnus prašome pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112, arba tiesiogiai AAD telefonu 8 5 273 2995.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą