Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Norvegai prisidirbo Lietuvoje: vienas šūvis miške užtraukė solidžią baudą

Turinys:

Patikrinę gautą informaciją apie galimai neteisėtai sumedžiotą stirniną, Kauno RAAD pareigūnai nustatė, kad žvėris krito nuo norvegų medžiotojo kulkos.

Praėjusį savaitgalį Kauno RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams pranešta, kad Kėdainių rajone esančiame Puzaičių miške medžioklės varant metu galimai neteisėtai sumedžiotas stirninas.

Pareigūnai nuvyko į nurodytą mišką ir pagal po medžioklės likusius pėdsakus apžiūrėjo teritoriją. Buvo rastas sumedžiotas stirninas, paslėptas po šakų krūva.

Apklausus medžioklės dalyvius paaiškėjo, kad stirniną sumedžiojo medžiotojas iš Norvegijos. Pareigūnai sužinojo, kad medžiotojų grupė iš Norvegijos šiuo metu medžioja netoliese ir netrukus ruošiasi išvykti namo, tad norint išaiškinti šį pažeidimą delsti nebuvo galima.

Inspektoriams teko gerokai paplušėti, kad išsiaiškintų, kuris iš 8 svečių medžiotojų paleido lemtingą šūvį. Pateikus surinktus įrodymus medžiotojas visgi pripažino nušovęs stirniną. Šių gyvūnų medžioklė šiuo metu yra draudžiama.

Medžiotojui iš Norvegijos ir medžioklės vadovui surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai, paimtas pažeidimo padarymo įrankis.

Už šį pažeidimą gresia 868–1737 Eur bauda su teisės medžioti atėmimu nuo 1 iki 5 metų ir pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir (ar) sumedžiotiems gyvūnams gabenti, ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu. Taip pat pažeidėjas turės atlyginti gamtai padarytą daugiau kaip 1 400 Eur žalą.

Šaltinis: www.grynas.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą