Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Norėdami gauti išmokas už šernus – privalės pristatyti lyties organus!

Turinys:

Lapkričio 13 d., patvirtinus išmokų už sumedžiotas šernų pateles skaičiavimo ir mokėjimo tvarką, medžiotojai už iki 2016 m. pabaigos sumedžiotą šerno patelę galės gauti nustatyto dydžio išmoką. Šia tvarka siekiama paskatinti medžioti ne tik jaunus patinus bet ir pateles ir taip efektyviau reguliuoti šalyje šernų populiacijos gausėjimą.

Pagal nustatytą tvarką, medžioklės plotų naudotojams bus mokama: už šernų pateles nuo 12 iki 24 mėnesių amžiaus – po 50 eurų, už vyresnes kaip 24 mėnesiai – po 100 eurų išmokų.

„Populiacijos skaitlingumas yra pagrindinis faktorius įvairių ligų plitimui, gyvūnų užkečiamosios ligos ne išimtis. Mokslininkai teigia, kad veiksmingas šernų populiacijos reguliavimas leistų lokalizuoti ir sustabdyti afrikinio kiaulių maro plitimą. Kaip tik todėl šernų tankumas šalyse, kur pasireiškė ši pavojinga liga turi būti minimalus arba neviršyti 0,5 šerno 1 km2. Tikimės, kad išmokos motyvuos medžiotojus, nes visos iki šiol taikytos šernų populiacijos reguliavimo priemonės nebuvo pakankamai efektyvios. Saugant ir nemedžiojant šernų patelių bandų skaitlingumas labai greitai atsistatydavo“, – sako VMVT direktorius Jonas Milius.

Pagal patvirtintą tvarką, norintys gauti išmokas turi pateikti prašymus už praėjusį mėnesį sumedžiotas šernų pateles teritorinėms VMVT arba Nacionaliniam maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutui iki einamojo mėnesio 15 dienos.

Medžiotojai turi užtikrinti, kad iš kiekvienos sumedžiotos šerno patelės būtų paimti kraujo mėginiai ir užpildyti šernų mėginių paėmimo aktai afrikiniam kiaulių marui, amžiui ir lyčiai nustatyti. Neteisingai paėmus mėginius ar blogai užpildžius prašymą arba aktą, išmoka už sumedžiotas šernų pateles nebus mokama.

Programa yra koofinansuojama Europos Komisijos.

Šaltinis: www.vmvt.lt

Tvarkos aprašą rasite čia ir atkreipkite dėmesį į tvarkos aprašo 3.2 punktą kur sakoma, kad norint gauti išmokas reikia pristatyti:
3.2 apatinis žandikaulis ir išoriniai lyties organai su aplinkiniais audiniais

Ką manote apie tokias sąlygas? Savo nuomonę galite išsakyti komentaruose.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 1 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą