Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ne visada susilaikymas yra gerai

Turinys:

Šių metų rugsėjo 4 d. Europos Komisija pateikė Europos Parlamentui ir ES Tarybai nuomonės išreiškimui Europos Komisijos reglamento, dėl švino šaudmenų naudojimo šlapžemėse ir aplink jas projektą.

2020 m. rugsėjo 3 d. vykusiame REACH komiteto posėdyje už projektą balsavus 18 valstybių narių, prieš – 5 valstybėms narėms, o 4 valstybėms narėms susilaikius, projektui pritarta kvalifikuota balsų dauguma. Kad pasiūlymas būtų priimtas reikėjo pasiekti 65 % ribą, kuri skaičiuojama pagal kiekvienos šalies gyventojų skaičių. Šis pasiūlymas surinko 89,99 %.

Aplinkos apsaugos agentūros 2020 m. rugsėjo 14 d. informavo, kad REACH komiteto posėdyje balsavimo metu Lietuva susilaikė.

ES Taryba dėl šio reglamento projekto priėmimo planuoja taikyti rašytinę procedūrą. Laikydamasi nuoseklios su institucijomis ir socialiniais partneriais suderintos Lietuvos pozicijos dėl švino ribojimo šaudmenų naudojimui šlapžemėse ir aplink jas, Lietuva, Tarybai išreiškiant nuomonę dėl šio EK reglamento projekto, susilaikys.

Anot Aplinkos ministerijos, Lietuvos pozicija šiuo klausimu derinama su visuomeninėmis organizacijomis. Kiek mums yra žinoma, savo poziciją išreiškė trylika visuomeninių organizacijų iš kurių dvylika ragino balsuoti prieš. Neaišku kokiu tikslu vyko derinimas su visuomeninėmis organizacijomis, nes į daugumos poziciją Aplinkos Ministeriją neatsižvelgė.

Aplinkos ministerijos rašte „Dėl Europos komisijos reglamento projekto“, nurodyta vienuolika visuomeninių organizacijų su kuriomis suderinta pozicija dėl švino šaudmenų naudojimo šlapžemėse. Dėl mums nežinomų priežasčių į sąrašą nebuvo įtrauktos visuomeninės organizacijos „BTŠA“ ir „Shooting club“, kurios taip pat pateikė poziciją šiuo klausimu.

Posakis „Mes pasitarėme ir aš nusprendžiau“, puikiai atspindi situaciją ir Aplinkos ministerijos požiūrį į visuomenines organizacijas. Belieka tikėtis, kad būsimas Aplinkos ministras imsis veiksmų ir pakeis situaciją iš esmės.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.6 / 5. Balsavo: 27

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą