Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nauja apklausa atskleidžia vadinamosios „trofėjų“ medžioklės pripažinimą Europoje

Turinys:

„YouGov“ atlikta apklausa, kurią užsakė Europos medžioklės ir gamtosaugos federacija (FACE) ir partnerių organizacijos, atskleidė, kad tarptautinė medžioklė, dažnai klaidingai vadinama „Trofėjine“ laikoma labai pripažinta.

Nepriklausoma “YouGov” apklausa, kurioje dalyvavo daugiau nei 7000 europiečių iš penkių šalių, rodo, kad dauguma ES piliečių sutinka su medžiokle. Tik 23% nesutinka su gyvūnų dalių laikymu, kas dažnai vadinama „trofėjine“ medžiokle, o 77% respondentų tam pritaria arba yra neutralūs.

Tai akivaizdžiai prieštarauja informacijai, kad 85% europiečių nepritaria „trofėjų“ medžioklei, kurią pateikia Humane Society International. Dėl jų klaidingos apklausos duomenų keli nacionaliniai parlamentai pradėjo pastangas uždrausti „trofėjų“ importą.

Pasak Torbjörno Larssono, FACE prezidento:
„Visų lygių sprendimus priimantys asmenys turi žinoti, kad gyvūnų teisių organizacijos politikos formuotojams ir visuomenei nuolat klaidingai pristato medžioklę. Šie duomenys rodo, kad visuomenė palaiko reguliuojamą medžioklę ir medžioklės „trofėjų“ laikymą, o tai kelia didelių klausimų, dėl klaidingai informuotų parlamentų siūlymų uždrausti medžioklės „trofėjų“ įvežimą.

2023 m. lapkritį atlikta apklausa siekė išsiaiškinti nešališką visuomenės nuomonę apie vietinės ir tarptautinės medžioklės socialinį pripažinimą. Dėmesys buvo skiriamas gyvūnų dalių (pvz., ragų, kaukolių ir kt.) išsaugojimui, taip pat teisėtos medžioklės, kuri naudinga tausojimui, pripažinimui.

Šios išvados meta iššūkį siauram suvokimui, kad medžioklė yra skirta tik tam tikrų rūšių „trofėjams“, kaip dažnai konstatuoja gyvūnų teisių organizacijos.

Tarptautinės gamtos apsaugos sąjungos (IUCN) informaciniame dokumente teigiama, kad „trofėjų medžioklė […] gali ir sukuria itin reikalingų paskatų ir pajamų vyriausybei, privačios ir bendruomeninės žemės savininkams išlaikyti ir atkurti laukinę gamtą, kaip žemės naudojimą ir vykdyti išsaugojimo veiksmus“.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.7 / 5. Balsavo: 29

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarai

  • Rimvydas
    Posted 2024.01.26 at 11:31

    Gyvūnų teisių organizacijos politikos formuotojams ir visuomenei nuolat klaidingai pristatantys apie medžioklę informaciją, turėtų būti dedamos atitinkamos nemažos piniginės sankcijos, kurių lėšos eitų medžioklės infrastruktūros gerinimui.

    19

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą