Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžioklės tvarkymo konsultacinės tarybos posėdžio rezultatai

Turinys:

Gegužės 22 d. vyko Medžioklės tvarkymo konsultacinės tarybos prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos išplėstinis posėdis nuotoliniu būdu. Džiugu, kad posėdžio metu medžiotojų kolektyvus vienijančios organizacijos laikėsi vieningos bendros pozicijos.

Posėdžio svarbiausi nutarimai:

 • dėl medžioklės su lankais, dėl medžioklės saugomose teritorijose ir dėl medžioklės tamsiu paros metu su šunimis bus sprendžiama sudarytose darbo grupėse;
 • neliks stirnų ir danielių limitų, stirninai bus medžiojami nuo gegužės 1 d.;
 • saugaus elgesio medžioklėje žinių patikrinimas vyks kas trejus metus;
 • statant bokštelį bus reikalinga sutartis su žemės ir miškų savininkais;
 • suvienodinti tauriųjų elnių ir briedžių patinų medžioklės terminai;
 • nutraukus sužeisto gyvūno (saugomos rūšies) kančias, medžiotojai, suderinus su aplinkosauga, galės pasiimti produkciją;
 • bus galima naudoti prožektorius medžiojant lapes, invazinius žvėris tykojimo būdu arba ieškant sužeistų žvėrių.

Posėdžio metu priimti nutarimai yra rekomendacinio pobūdžio.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.2 / 5. Balsavo: 67

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

9 Komentarai

 • Gediminas
  Posted 2020.05.31 at 22:16

  kiek pamenu, dėl rašytinės sutarties norint įrengti biotechninę priemonę ( bokštelį, šėryklą, druską, viliojimo vietą ) su žemės/miško savininku, nebuvo diskutuojama ir balsuojama. Tai buvo teisininko, Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos valdybos nario, Algimanto Šindeikio pastaba apie LR Civilinio kodekso reikalavimus. Taryba šiuo klausimu jokio sprendimo nepriiminėjo.
  Beje, minėtos asociacijos ir Privačių miškų savininku asociacijos atstovų balsavimas nepalaikant medžiotojų siūlymo palengvinti elninių žvėrių medžioklę ( leisti raguotus medžioti varyminėje ), nustebino. Medžioklę nori riboti, bet nuostolių kompensaciją iš medžiotojų nori gauti.

 • Solis
  Posted 2020.05.30 at 03:10

  Medzioju nuo 1983m ir nejaugi jus galvojate, kad saugumo taisykliu nezinau ar jau po 3m busiu uzmirses. Med komisija praeinu be problemu, vadinas protiskai dar sveikas ir su atmintim viskas tvarkoje. Man asmeniskai tai cia grynas pasipinigavimas, nematau jokio reikalo kas 3m egzaminuoti, nes praejus med komisija po 5m patvirtina medziotojo psichine bukle, tai ir saugaus elgesio egzaminas turi buti, kas 5m.

 • Bronius
  Posted 2020.05.29 at 09:42

  Viskas gal ir neblogai išskyrus saugos egzamino laikymą kas tris metus. Tęsiant leidimus ginklams policijai užtenka praeiti komisiją kas penki metai. O čia jau kas trys. Galimai čia kvepia korupcija, papildomu uždarbiu šaudyklų savininkams.

  7
  1
 • Algis
  Posted 2020.05.27 at 08:40

  Ne labai gražu apkalbėt diedukus, kiek matosi iš komentaro jūs esate jaunas medžiotojas. Saugos egzamino laikymas kiek supratau iš komentaro tik pas jus būrelije ar klube yra imitacija, tai negalį būti taikoma visai medžiotojų bėndruomenei

  2
  5
 • Edv.
  Posted 2020.05.26 at 22:43

  Gerai butu ir kas 3,ir kas 5 metai,bet kad tas egzaminas butu rimtas,o ne jo imitacija,nes kelis kart laikiau ir maciau kaip “ant durniaus” viskas vyksta,toks vaizdas kad labiausiai jo bijo veteranai,bet is tikro su jais ir sunku,ypac per varymines,aplankiau visokiu klubu,bet visur jie su savo ejimais is vietos,maskavimusi po krumais su vos iziurimais zenkliukais geltonais ant kepuriu- vienodi,ir visada visais klausimais geleziniai argumentai-“o mano laikais,o kai as jaunas buvau” ,vemt norisi,padarytu ta egzamina kaip priklauso,kaip pradedantys medziotojai kad laiko,tektu biski ir diedukam taisykles paskaityt,ir I saudykla nuvaziuot

  6
  7
 • Algis
  Posted 2020.05.26 at 10:59

  Saugaus elgesio medžioklėje žinių patikrinimas vyks kas trejus metus, įstatimo leidėjui šiek tiek kvepia pasipelnymu, kiek suprantu turi savo nuosava šaudykla už kurias reikia mokėti pinigus laikan egzaminus praktiniam šaudymui. Čia yra surišta su įstatymo leidėjais noru pasipelnyti, kvepia korupcija. Leidėjas privalo paaiškinti kokiu pagrindų tai daro

  17
  2
 • stebėtojas
  Posted 2020.05.26 at 09:35

  Dėl saugaus elgesio egzamino kas 3 metus tai tikrai perlenka lazda, kaip sako liaudies posakis – is didelio rašto išėjo is krašto.. 🙂 Na bet jei padės nuraminti rėksnius ( kuriems psichiatro pažymos nereikalaujama) ir/ar sudrausminti ta 0.01 % medžiotojų tarpe vis dar pasitaikančių su niekuo nesiskaitančių visiškų mulkių, tebūnie.
  O visi kiti pakeitimai labai sveikintini.
  Pagaliau bus imanoma realiai reguliuoti plėšrūnų, ypač mangutų ir lapių populiaciją. Jei medžiotojai netingės vykdyti plėšrūnų reguliavimo pareigos, tai po kelių metų smulkiosios faunos ženkliai padaugės, ypač kiškių ir kurapkų.

  14
  1
 • Viktoras
  Posted 2020.05.26 at 07:09

  Ką reiškia suvienodinti elnių ir briedžių medžioklės terminai ar kad sutrumpintas elnių patinų terminas ar prailgintas briedžių kai jie būna ragus numetę.
  Sutartis su savininkais ,ypač kur daug smulkių valdų ,dėl bokštelių bus problematiška surast savininką.

  10
  9
 • Deividas Staponkus
  Posted 2020.05.26 at 00:46

  Sprendimai beblogi, tik dėl medžioklės saugumo egzamino dar reikėtų padiskutuoti.

  19
  1

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą