864

Keršulis

Keršulis (lot. Columba palumbus, angl. wood pigeon) – karvelinių (Columbidae) šeimos paukštis, kuris nuo ulduko skiriasi balta dėme priekiniame sparno krašte. Galva ir kaklas melsvai pilki, krūtinė violetiškai rausva. Ant kaklo šonų ir sparnų priekyje yra po didelę baltą dėmę. Nugarinė dalis rusva, apatinė pilka. Uodegos gale – plati tamsi juosta. Snapas geltonas, tik pamatas raudonas. Kojos violetiškai raudonos.

Lietuvoje dažnas, paplitęs visame krašte. Peri įvairiuose miškuose, ypač pamiškėse ir laukų giraitėse, parkuose, gausiai apželdintose sodybose. Maitintis gali laukuose toli nuo miško. Pastaruoju metu retėja. Aptinkamas kovo–spalio mėn.

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Susijusios žymos
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *