Praleisti ir pereiti į turinį Skip to sidebar Skip to footer

Lenkijoje ir Vengrijoje patvirtinti nauji paukščių gripo židiniai

Atsakingos Lenkijos ir Vengrijos veterinarijos tarnybos praneša apie pastarosiomis dienomis užregistruotus naujus didelio patogeniškumo (H5N8 potipio) paukščių gripo židinius.

Kaimyninėje Lenkijoje (Sulencino apskritis, Liubušo vaivadija) liga patvirtinta komerciniame kalakutų ūkyje, kuriame buvo auginama daugiau kaip 94 tūkst. paukščių. Įtarimai kilo, staiga nugaišus daugiau kaip 600 kalakutų (13 savaičių amžiaus). 

Nauji viruso židiniai užregistruoti ir Vengrijos Bač Kiškūno regione įsikūrusiose penkiose ančių fermose – iš viso čia laikyta per 95 tūkst. ančių, kurių amžius nuo 2 iki 12 savaičių.  

Siekdami išvengti tolesnio paukščių gripo plitimo, Vengrijos ir Lenkijos valstybių veterinarijos specialistai aplink ūkius nustatė 3 km apsaugos ir 10 km priežiūros zonas bei įgyvendina kitas papildomas kontrolės priemones. Visi laikyti paukščiai, jų produkcija, lesalai saugiai sunaikinami ir utilizuojami, ūkiuose atliekami dezinfekavimo darbai.

„Per šiuos 2020 metus daugelis Europos valstybių patyrė didelių ekonominių nuostolių tiek dėl prekybos paukštiena apribojimų iš virusą patvirtinusių zonų, tiek dėl daugybės sunaikintų paukščių. Daugiau kaip 60 paukščių gripo židinių jau sunaikinta per 1 mln. naminių paukščių. Didelio patogeniškumo virusas labiausiai paveikė komercinius kalakutų ūkius ir kol kas plinta aplenkdamas Lietuvą – iki šiol paukščių gripas nebuvo nustatytas nė vienam ištirtam paukščio mėginiui. Tačiau primename, kad šiuo itin sudėtingu laiku paukščių laikytojai, įvertinę rizikas, privalo griežtai laikytis biosaugos reikalavimų, saugoti savo paukščius“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Darius Remeika.

Akcentuojama, kad apsisaugoti nuo didelius ekonominius nuostolius nešančios ligos galima tik griežtai laikantis biologinio saugumo priemonių paukštininkystės ūkiuose. Juose laikomi paukščiai negali turėti jokių kontaktų su išorine aplinka. Todėl visiems paukščių laikytojams toliau galioja laikini apribojimai – vis dar vyksta pavasarinė laukinių vandens paukščių migracija ir iki šio laikotarpio pabaigos Lietuvoje privaloma laikyti savo naminius paukščius uždarytus arba išleisti tik į aptvertas lauko aikšteles. Paukščių laikytojams taip pat rekomenduojama kuo dažniau skalbti drabužius, dezinfekuoti batus, instrumentus, transporto priemones ir kt.

Pastebėjus ar radus gaišusių naminių ar laukinių vandens paukščių, prašoma apie tai kuo skubiau pranešti veterinarijos gydytojams arba informuoti artimiausius VMVT departamentus visą parą veikiančia nemokama telefono linija 8 800 40 403.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Palikti komentarą

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą