Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

KT – byla dėl prievolės priimti naujus narius į medžiotojų klubą

Turinys:

Konstitucinis Teismas (KT) trečiadienį pradeda nagrinėti bylą dėl medžioklės plotų naudotojų asociacijai nustatytos prievolės priimti narius į medžiotojų kolektyvą.

Byla bus nagrinėjama rašytinio proceso tvarka pagal Vilniaus miesto apylinkės teismo kreipimąsi. Šis teismas nagrinėjo piliečio skundą, kad medžiotojų klubas atsisakė jį priimti savo klubą.

Ieškovas yra medžiotojas ir turi šio klubo naudojamame medžioklės plotų vienete jam nuosavybės teise priklausančių daugiau kaip 100 ha žemės ūkio ir miško paskirties žemės sklypų. Tačiau medžiotojų klubas per visuotinį narių susirinkimą slapto balsavimo metu nepritarė ieškovo narystei, nes šis yra baustas už medžioklės taisyklių pažeidimus.

Vilniaus miesto apylinkės teismo nuomone, Medžioklės įstatyme nustatytas įpareigojimas priimti asmenį į medžiotojų kolektyvą, apriboja konstitucinę asociacijos narių laisvę nuspręsti, su kuo jie nori ar nenori vienytis į asociaciją. Teismas atkreipė dėmesį, kad anksčiau KT yra pasisakęs, jog teisė medžioti nėra konstitucinė teisė, ji kyla iš žemesnės galios teisės aktų ir turi būti įgyvendinama taip, kaip numatyta teisės aktuose. Tuo metu asociacijų laisvė yra konstitucinė laisvė.

Diena.lt informacija

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

14 Komentarai

 • Antanas
  Posted 2021.01.29 at 12:56

  Medžioklės istatyme nurodyta jeigu savininkas medžioklės ploto vienete turi 15 ha nuosavybės jis turi būti priimtas į to būrelio narius, tačiau būreliai sugalvoja įvairiausių priežasčių nepriimti, būrelio nuostatus kuriuose, stojamąjį mokestį rinkliavą 3000 ar daugiau tūkstančių eurų, už kurį netampi nei akcininku nei turto kurio jie negali turėti savininku, kas čia per reketo atgyvena. Įstatymas (medžioklės) yra aukštesnio rango teisės aktas, nei būrelio sprendimas tai kodėl jis nevykdomas. Dar iš savo patirties noriu paminėti, kad kiek besikreiptum raštu dėl priėmimo į būrelį (klubą) nė karto negavau raštiško atsakymo, pasikviečia būrelio valdyba ir žodžiu informuoja sąlygas, matyt bijo viešuno. Kas liečia pačią medžioklę savininkai susiduria su problema kai bebrai užtvenkia upelius, kaip pavyzdys mano žemės sklype dėl bebrų užtvankos drenažas negali tinkamai funkcionuoti, užsikemša drenažo sistema. kelis kartus bandžiau išardyti užtvankas, tačiau nemedžiojus neįmanoma kovoti su bebrais, kai paprašau būrelio, kad galėčiau medžioti sako mokėk 20 eurų už kiekvieną medžioklę – už tai kad noriu saugoti savo turtą. (Gal būrelis atsakys už sugadintą turtą?.) Čia tik vienas pavyzdys kuris parodo , kad būtina sureguliuoti įstatymą taip, kad neliktų galimybės piknaudžiavimui.O kas liečia būrelių narių rėkimą- savininkai brakonieriaus- tai dėka žiniasklaidos matome kas tie garsiai rėkiantys brakonieriai. Taip pat manau sveikintinas dalykas būtų elektroniniai medžioklės lapai, taip pat reikėtų nustatyti, kad medžioti sėlinant galima būtų ne daugiau 500 m spinduliu aplink bokštelį, tai ir žvėrį galima būtų geriau identifikuoti, ir saugumas padidėtų ir baigtusi tie važinėjimai po laukus su džipais ir šaudant žvėris.

 • Pritariu
  Posted 2019.07.14 at 16:19

  Svajonė būtų, ir gamtos apsauga dirbs.Dabar nusipenėjusiais pilvais.Tiek etatų priveista.Sėdi tik prie telefonų ir laukia kada kas ką paskųs.Rusų laikais tiek nebuvo.
  Pvz:Metinis leidimas nuo 100€ smulkiajai faunai.Licencijoti elniai,briedžiai-Brangiau.Taip ir biudžetą papildysit ir medžiotojai bijos brakonieriauti.Ir nereikėtų pataikauti kažkokiam būreliui.Ūkininkai galėtų ne tik savo žemėje medžioti.O būrelių vyrai galės apie orą šnekėti susitikę arba prisiminti laikus kokios pilnos kuprinės buvo… 😂

  3
  8
 • Posted 2019.07.13 at 18:37

  Valstiečių partija už jus nebebalsuos po metų,nebent staigiai sukurpiat naują medžioklės įstatymą, kur ūkininkai, kurie nori ,ir kurie turi medžiotojų bilietus nekaulindami galėtų oriai medžioti,tereikia atsisakyti tarybinės atgyvenos.
  Užleiskit Verygą ,manau gal bent vykusį įstatymą sukurs ir taip ūkininkų malonę gausit per ateinančius rinkimus į seimą.
  Tokia ,kaip dabar tvarka ,kanopinių žvėrių limitų dalinimas kas kiek nori amžinas briedas,ne paslaptis, kad būreliai antra tiek iššaudydavo ,negu gaudavo licencijų

  3
  4
 • Posted 2019.07.13 at 15:41

  Mežiotojų tik 30000, o savininkų žemės ar miško dešimt kartų daugiau.
  Man nesuprantama,kodėl per visą nepriklausomos Lietuvos laiką dar vis ūkininkai bevaliai.
  Jei žvėrys skaitosi valstybės, tai kodėl ūkininkas ar medžiotojas negali medžioti su leidimu pvz.:kaip žvejys nusipirkęs per perlo terminalą,ir medžioji ar Vilniui ar Kaune ir t.t🤣

  4
  4
 • ALIS
  Posted 2019.07.11 at 18:26

  Klausyk Medžiotojau, matosi kad esi Jaunas medžuotojas, skaičiuoji savo žemės ha, mano draugiškas patarimas, apšilk b
  urelije kojas, pajausk kolektyva, nereikia statyti savo principu, bukim medžioklėje vienodi, ar Tu verslininkas turtuolis, sr tu paprastas kaimietis.

  13
  3
  • Medžiotojas
   Posted 2019.07.12 at 13:35

   TO ALIS:
   KAIP APŠILTI BŪRELYJE KOJAS? Bandžiau, ėjau, variau….. Po susirinkimo “SENIŲ” – dauguma sako – NE. Nereikia, nenorim, prieš 10 metų kažkuriam iš “senių” perbėgau taką ne taip ir ne tuo laiku. Nesu jaunas – man reikalinga kompanija, aš vienas ne medžioju ( nežinau ar yra aplamai tokių medžiotojų – kurie po vieną mėgsta medžioti).
   Nesu jaunas, nestatau principu, rašai būkim medžioklėje – vienodi, šiai dienai nebematau nė vieno NORMALAUS būrelio (savo apskrityje). Visi būreliuose persiėdę iš vidaus, nebėra garbės, nebesilaiko žodžio (net ir suaugę , metuose vyrai), meluoja, pakišinėja savus, apie kitus dalykus geriau patylėti.

   12
   2
 • Alis
  Posted 2019.07.10 at 23:33

  Medžiotojas esu jau 27 metai, ir mano stažo medžiotojai pamena kokios buvo draugiškos medžioklės, susitikdavom pailsėt ,pabendraut, neturėjom jokiu karabinu, o dabar kas darosi? Atleiskit jaunimėli, pasidarem ” mėsininkai” apsikarstėm karabinais, termovizoriais ir t.t.

  14
  4
 • Mauseris
  Posted 2019.07.10 at 18:13

  Medziokles taisykliu pazeidimas – pazeidimui nelygus.
  Ne visi medziokles taisykliu pazedimai turi bendro su brakonieriavimu.
  gal virsino 0,4, gal ne ta ginklo pazymejima buvo pasiemes i medziokle …. ir jau medziokles taisykliu pazeidimas.

  11
  1
 • MMM
  Posted 2019.07.10 at 17:02

  vadinasi baustas už medžioklės taisyklių pažeidimą tampa nepakaltinamu nes turi n-kiek tai žemės ha, būrelis visiškai teisus taip darydamas, o visokiems nepritapeliams galiu pasakyti, normalus žmogus visada ras vietos, tik dažnas pizdukas nori iškart nė kojų neapšilęs savo teises spausti, ir visokias tiesas įrodinėti

  32
  6
 • Pilypas
  Posted 2019.07.10 at 16:31

  Na ką “Rudesa” ruošk priėmimo popierius… Aš ateinu… 🙂 😀

  5
  2
  • Virgis
   Posted 2019.07.10 at 18:13

   Įdomu žinot – ta žemelė turėtu būt nuosavybė ar galėtu būt ir nuoma. Nesvarbu valstybinė ar iš žmogaus. Mūsų klube tokie ūkininkai nėra nusķriausti. Jai medžiotojas tai ir leidžiame medžiot savo žemelėje. Leidžiame pasistatyt ir po 1 stacionarų bokštelį su viliojimo vieta. Suprantama tai tik šernams. Su malonumu priimame ir i varomines medžiokles. Tokius ūkininkus reik gerbt. Visgi jie mums ir augina žverelius. Pats medžioju jau vos ne 30 metų tame pat klube. Turiu ir žemelės ir miško. Kažkiek ir ūkininkauju. Bet gi nereiškia kad visus sofinius ūkininkus medžiotojus turetum priimt i klubus. Galu gale reik ir žmogų pažint. Velniai žino iš kokios jis balos🤔

   11
   2
 • Medžiotojas
  Posted 2019.07.10 at 16:16

  Aš būsiu sekantis – kuris irgi kreipsis į teismą. “Diedovščinos” juk nieko neįsileidžia , ar turi 15 ha ar 120 ha. Seniams baisu , kai pasiūlai ką nors naujo, arba tiesiog susitvarkyti (nedoroti stirnų ant šakų – pamiškėse, įsirengti normalias lūpyklas (su elektra), ir elementari higiena. Pusę PAČIŲ MEDŽIOTOJŲ – neturi nuosavos žemės, būreliuose kuriems patys priklauso. O dalis jų net būdami “pavyzdiniai” tik ant akių kitiems.

  13
  11
  • Petras
   Posted 2019.07.10 at 16:50

   Baisiausia, kad tos „Diedovščinos” tokiu pat pricipu mokina ir jaunąją kartą…

   3
   7
 • Tomas
  Posted 2019.07.10 at 16:08

  Įdomu bus sužinoti KT teismo sprendimą….

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą