Praleisti ir pereiti į turinį Skip to sidebar Skip to footer

Kontroliniai klausimai prieš perkant šunį

Medžioklinės veislės šuns pirkimas reikalauja ypatingo dėmesio. Daugiau nei dešimčiai metų jūs susiejate save ir savo šeimą su nauju draugu, su kuriuo dar norite pasiekti sėkmės ir sukurti vieną visumą medžioklėje.

Šuniuko atsiradimas namuose – jaudinantis įvykis. Ypač emocionalu, kai tai nutinka pirmą kartą. Tačiau nepaisant viso entuziazmo, nereikėtų elgtis spontaniškai, geriau iš anksto nuodugniai, objektyviai ir gerai viską apgalvoti. Svarbiausias prioritetas – gyvūnų psichologija paremtas elgesys su šunimi ir jo priežiūra. Pirmiausia pagalvok, o tada veik. Tai principas, kurio veiksmingumas pirmiausia priklauso nuo šunininko objektyvumo, aiškumo, nuoseklumo ir rimtumo.

Šis preliminarus planavimas turi būti atliktas nešališkai ir realistiškai, kad būtų išvengta vėlesnių nepatogumų. Visų pirma, reikėtų objektyviai sau pačiam atsakyti į šiuos klausimus:

1. Kam bus naudojamas šuo?

a) medžioklei b) parodoms c) apsaugai d) sportui e) veisimui f) kaip žaidimo draugas šeimai g) bendravimui vienišam žmogui.

2. Kas gali prieštarauti prieš šuns laikymą?

a) šeimos nariai b) kaimynai c) gyvenamų patalpų nuomotojai d) bendri nuomininkai e) kiti asmenys.

3. Kur bus laikomas šuo?

a) bute ar name b) voljere c) laisvai- aptvertame kieme, sklype ar sode d) kombinuotai e) ant grandinės.

Medžioklinį šunį galima įsigyti tik tada, jei yra užtikrintos rūšiai ir gyvūno gerovei užtikrintos sąlygos. Jeigu galite skirti užtektinai laiko kasdieniai priežiūrai, mokymui ir bendravimui. Gerai, jei yra galimybė šuniui skirti tinkamą vietą namuose. Priešingu atveju lauke privalo būti statomas teisės aktų reikalavimus atitinkantis voljeras. Voljere laikomas šuo puikiai vystosi fiziškai. O tada dar iškyla klausimas: kaip į tai reaguos kaimynai? Juk šunys retkarčiais loja. Medžiotojas visada turėtų žinoti, kad jo medžioklės draugas turi daug bendrauti su savo vadovu tam, kad būtų galima užmegzti glaudaus pasitikėjimo santykius. Jeigu tai bus užtikrinta, šuo galės daug geriau pasirodyti medžioklėje. Šiai dienai manoma, kad šunys yra socialūs gyvūnai ir privalo būti laikomi ne tik voljeruose. Norėdami, kad šunys psichiškai vystytųsi tinkamai, jiems praleidžiamą laiką reikėtų skirstyti taip: 2/3 ryšio su žmonių šeima ir 1/3 laikymo lauke derinio. Todėl kombinuotas laikymas namuose bei voljere gali būti geriausias sprendimas.

4. Ar bus laikomasi Gyvūnų gerovės įstatymo ir (arba) šunų laikymo taisyklių reikalavimų?

a) taip b) sąlyginai c) ne;

5. Kokios įsigijimo (vienkartinės) išlaidos?

a) gerų gebėjimų šuniukas ar jau parengtas šuo b) voljeras ir šuns būdelė c) automobilinė dėžė šuniui d) laikymo, maitinimo ir priežiūros reikmenys e) specializuota literatūra f) mokymo priemonės e) mokymų ir bandymų mokesčiai f) šunininko apranga.

Šuns pirkimo kainų skirtumai yra dideli – priklausomai nuo veislės, šuniuko ar jau parengto šuns. Voljeras, šuns budelė, automobilinė dėžė šuniui, paklodės, dubenėliai šėrimui ir vandeniui, pavadėliai, švilpukas šuns valdymui, specializuota literatūra, mokymo priemonės: nuo aportų bei dumių iki brangaus pavadžio ir antkaklio pėdsekystei, GPS sekimo sistemos, galbūt velkėms ir aportavimo praktikavimui naudojamų gyvūnų, taip pat mokymų ir bandymų mokesčiai.

6. Kokios šuns einamosios išlaikymo išlaidos?

a) ėdalas, priežiūra ir kt. b) gydytojas, vaistai ir kt. c) šuns laikymo mokesčiai, draudimas d) narystė asociacijoje/klube e) kita;

7. Kiek valandų kasdien galite skirti šuniui?

a) daugiau kaip 3 valandas b) 3 valandas c) 2 valandas d) 1 valandą e) mažiau kaip 1 valandą;

Rekomenduojama šuniui kasdieną skirti mažiausiai 2 valandas. Šuns kasdieninę priežiūra sudaro: a) Bendros būsenos patikrinimas (jos metu yra apžiūrima: nosis, nasrai, akys, ausys, kailis, oda, kojos, pėdos, nagai); b) mankštinimasis. Mankštinimąsi suprantame, kaip šuns išvedimą fiziologiniams poreikiams atlikti. c) pašaro ruošimas ir šėrimas; d) pašaro ir gėrimo indų plovimas; e) šukavimas, kailio priežiūra; f) šuns voljero valymas; Rekomenduojamos darbo laiko sąnaudos šuns priežiūrai: a) rytinis mankštinimasis ≈ 20-30 min. b) rytinis pašaro ruošimas ir šėrimas ≈ 20 min. c) šuns priežiūra (šuns apžiūrėjimas, valymas, šukavimas) ir voljero valymas ≈ 30 min. d) vakarinis mankštinimasis ≈ 20–30 min. e) vakarinis pašaro ruošimas ir šėrimas ≈ 20 min. Rengiant jauną šunį, papildomai rekomenduojamą skirti: a) šuns valdymui – paklusnumui ≈ 2 kartus į savaitę po 1 val. b) įgimtų medžioklinių savybių vystymui, pavyzdžiui: paieškai, aportavimui ≈ 2 kartus į savaitę po 1 val.

8. Ar turite reikalingas šuns auginimui, laikymui ir naudojimui medžioklėje asmenines savybes?

a) kantrybę b) atkaklumą c) energiją d) nuoseklumą e) jautrumą f) mokėjimą džiaugtis.

9. Ar turite reikalinga atitinkamą fizinę būklę?

a) pasivaikščiojimams su šunimi b) šuns mokymams c) medžioklei su šunimi d) medžioklei varant e) sužeistų žvėrių paieškai;

10. Ar dėl šuns galite kartais atsisakyti?

a) bendravimo b) kino c) teatro d) koncertų e) kelionių.

11. Kokios šunininko žinios?

a) šuniuko pasirinkime b) auginime c) mokyme d) naudojimo medžioklėje e) priežiūroje f) šėrime g) anatomijoje h) susirgimų profilaktikoje.

12. Kokia medžioklinių šunų veislė labiausiai atitinka šunininko norus, jo aplinką, medžioklės plotus ir galimybes?

Šuns veislė turėtų būti parenkama pagal turimas medžioklės galimybes ir plotus. Tai – svarbus veiksnys į kurį dažnai neatsižvelgiama. Vien tik tam tikros veislės pirmenybė neturi būti lemiama, nors į simpatijos veiksnį taip pat turi būti atsižvelgta. Kiekvienas tikrai ras kažką tarp žinomų medžioklinių šunų veislių. Pavyzdžiui, ne kiekvienas gali naudoti medžioklėje pėdsekius. Jie turėtų būti rezervuoti sužeistų kanopinių žvėrių paieškos specialistams. Kontinento vižlai laikomi universaliais ir yra ypač tinkami restruktūrizuotose medžioklės plotuose: laukams, miškams ir vandeniui. Pointeriai ar seteriai netinkami naudoti miškinguose plotuose, kuriuose gausu kanopinių žvėrių, o skalikai fazanų medžioklėse. Be išvardintų veislių grupių, skalikai, vachtelhundai ir urviniai šunys atlieka visapusišką ir puikų darbą miškų medžioklės plotuose. Retriveriai tinkami vandens paukščių medžioklei. Renkantis veislę lemiamą reikšmę turi ir laikymo sąlygos. Dažnai patarimai nepatyrusiems naujokams, jei yra pasikliaujama vien pardavėjo rekomendacijomis, būna visiškai netinkami. Jei susidursite su tokiu „šunų daugintoju“, kuris neatsakingai žiūri į savo pareigas, gali nutikti taip, kad įsigysite šunį, kuris yra tik iš dalies tinkamas jūsų medžioklės galimybėms. Objektyvios informacijos ir žinių apie veisles galima rasti konkrečioms veislėms skirtoje specializuotoje literatūroje, straipsniuose bei tinklalapiuose.

13. Kokios lyties šuo bus perkamas?

a) šuo patinas b) kalė;

Galima ramia sąžine teigti, kad patinai ir kalės medžioja vienodai. Sprendimas, ar medžioklinis šuo bus patinas ar kalė, priklauso nuo įvairių veiksnių. Be asmeninių šunininko simpatijų, sprendimų priėmimo procese didelę reikšmę turi galimybė nuolat medžioti su šunimi ar noras pačiam veisti. Patinas neabejotinai turi privalumą, nes jis gali būti naudojamas ištisus metus, o tai ypač svarbu kolektyvinių medžioklių varant metu. Darant prielaidą, kad įsigyjamas šuniukas pirmiausia turėtų atlikti savo, kaip medžioklinio šuns, funkcijas su stabiliomis ir nuosekliomis charakteristikomis, sprendimas turėtų būti daug dažniau palankus patinui. Kalės iškrenta, neskaitant šalutinio higieninio poveikio būstui ir automobiliui, kas šešis-septynis mėnesius, dėl tris savaites trunkančio rujos. Dėl hormoninių pokyčių, susijusių su ruja, kalės šiuo laikotarpiu dažnai elgiasi nepaaiškinamai, o tai taip pat gali kelti abejonių dėl jų naudojimo medžioklėje. Netinkamą elgesį bandymuose taip pat galima dažnai paaiškinti artėjančia ruja. Tačiau daugelis patinų daugiau pešasi su savo lyties atstovais, nei kalės. Žinoma, socialinis elgesys ir suderinamumas su kitais šunimis gali ir turi būti pasiektas jau šuniuko vaikystėje per intensyvų kontaktą su kitais šunimis, pvz. šuniukų socializacijos ir mokymo kursuose. Mokymų klaidas, kurių vargu ar pavyks išvengti, ypač rengiant pirmą savo šunį, bus lengviau ištaisyti su patinais. Tvirtinimai, kad šuo patinas yra labiau užsispyręs ar sunkiau valdomas, atrodo labai perdėtas, nes tikrų alfą patinų pasitaiko retai. Tiesa, patinai dažniausiai labiau pasitiki savimi. Tinkamai parengtas šuo patinas ne tik parodys nuo gerų iki labai gerų bandymų rezultatus, bet ir bus nuolat patikimas medžioklėje. Žinoma, reikia pripažinti, kad gali labai erzinti kai patinas dažnai stengiasi išbėgti „gastrolių“ ar savo kvapų žymes palieka kieme ar sode. Sode vienas ar kitas augalas gali ir nuvysti, jei šuo dažnai ant jo pakels koją. Bet jei rimtai, tai kalės taip pat palieka rudas dėmes, ypač ant vejos ant kurios nusišlapina, kurios tai pat ne ką mažiau nemalonios. Nuomonė, kad kalės lengviau valdomos, yra teisingas tik iš dalies. Kalės paprastai yra jautresnės, todėl skirtingai arba greičiau reaguoja į vedlio veiksmus. Kalėms sunkiau ištaisyti valdymo ir mokymų klaidas. Tačiau yra ir kalių, kurias valdyti itin sunku. Nepatyrę šunininkai gali nusivilti dėl jų, nes jos yra nepaprastai aistringos, bet taip pat labai protingos ir užsispyrusios. Kiekvienas, nusprendęs laikyti kelis šunis, turėtų žinoti, kad geriau laikyti vien patinus arba vien kales, kad būtų išvengta komplikacijų (nepageidaujamo nėštumo). Kai kalė rujoja, šuo vargu ar gali būti naudojamas. Naujokams rekomenduojama pasirinkti patiną šunį, nes daugeliu atveju jie yra mažiau problemiški dresuojant.

14. Perkamo šuns gimimo metų laikas?

a) žiemą b) pavasarį c) vasarą d) rudenį.

Iš tiesų vados gimimo data neturi ypatingos reikšmės vėlesniam šuniuko panaudojimui medžioklėje (su ta sąlygą jei įsigysite šuniuką iš darbinės krypties veisėjų ar veislynų), nes veisiant daug generacijų buvo skiriamas didelis dėmesys į tėvų gerus medžioklės gebėjimus, todėl kiekvienas šuniukas, nesvarbu, patinas ar kalė, turi tinkamus gebėjimus vėlesniam sėkmingam panaudojimui  medžioklėje. Šuniuko vados gimimo metų laikas turi reikšmės jo auginimui ir mokymui. Tarkim rudens gale gimusi šuniuką bus sunkiau išmokyti laikytis namuose švaros, nei gimusį pavasarį. Trijų ar keturių mėnesių amžiaus šuniukas mieliau atliks savo fiziologinius poreikius šiltame bute ar namie ant grindų, nei žiemą šaltame ir užsnigtame kieme. Taip pat žiemą vargu ar pripratinsite šunį prie vandens ir išmokysite jį plaukti. Trijų ar keturių mėnesių amžiaus šuniuką privalu mokyti sekti, naudotis pagrindiniu jutimo organu – nosimi. Tai atliekama velkių pagalba, velkant žvėrių kailių skiautes. Snieguotą žiemą tai bus sunku padaryti, nes šuo vizualiai matys parengtą velkę ir yra rizikos, jog šuo pradės sekti ne nosies, o akių pagalba.

15. Perkamo šuns amžius? Kurios amžiaus grupės šuo geriausiai atitinka jūsų aplinkybes?

a) šuniukas 8 -10 savaičių b) jaunas šuo 3-6 mėnesių c) jaunas šuo 6-12 mėnesių d) šuo virš 12 mėnesių

e) parengtas šuo f) šuo su bandymais;

Perkant šuniuką Privalumai. Šuniukui atsiradus pas naująjį šeimininką aštuonių–dešimties savaičių amžiaus, jį vis dar lengva formuoti ir ugdyti. Šuniuko pirkėjui ir jų šeimai paprastai labai patinka stebėti, kaip jaunas šuo vystosi protiškai ir fiziškai. Galite patys jį savarankiškai formuoti, mokyti ir vesti į bandymus ir parodas. Daugelis šunų mylėtojų nenori apsieiti be šių patirčių. Dalyvavimas šuniukų mokymo kursuose, pažangos, padarytos ugdant jauną šunį, teikia daug malonumo. Trūkumai. Šuniuko auginimas reikalauja daug laiko, jautrumo, kantrybės ir nuoseklumo skirtingose vystymosi, socializacijos, hierarchijos ir tvarkos gaujoje etapuose. Pavyzdžiui, iš pradžių jam bus sunku – ypač naktį – ilgai būti vienam, nes mažylis staiga buvo išplėštas iš pažįstamos vados aplinkos. Žmonių šeima dabar turi tapti jos pakaitalu. Pirmosiomis savaitėmis šuniuką taip pat reikia maitinti iki keturių kartų per dieną, taip pat paskiepyti ir atlikti dehelmintizaciją (tai vėliau būtina ir suaugusiam šuniui). „Mažas velniukas“ nori visur pakliūti, viską, ką tik gali panešti, pagriebti ir nešioti. Jis neturi vertės jausmo, todėl viską graužia ir kramto arba daug ką daro pagal savo žaidimo instinktą. Švaros namuose mokymasis taip pat užtrunka, tiesa, skirtingai kiekvienam šuniui. Perkant suaugusį šunį. Privalumai. Jau parengtas medžioklinis šuo dažniausiai yra išmokytas laikytis švaros namuose. Šuniuko amžiaus nepatogumai jau praeityje. Pirkėjas turi būti informuotas apie, bet kokius šuns trūkumus (pirkimo sutartis). Šuo jau yra parengtas (gal būt jau ir įtrauktas į medžioklinę praktiką) ir po tam tikro laiko, skirto susipažinti ir priprasti vienas prie kito, su juo galėsite medžioti. Tačiau prieš tai teks keletą dienų praleisti medžioklės plotuose su pardavėju ir šunimi, tam kad su jais susipažintų būsimas medžioklės draugas. Privalote atidžiai sekti ir mokytis pardavėjo komandų ir rankų signalų, kuriomis jis valdo šunį ir jų išmokyti. Jūs turite išmokti suprasti savo naująjį medžioklės palydovą, o jis privalo išmokti suprasti jus. Tai vienintelis būdas darniai startuoti ir tapti viena komanda. Trūkumai. Suprantama, kad skirtumas tarp dresuoto medžioklinio šuns ir šuniuko kainos, gali būti nemažas. Parengtas šuo yra jau susiformavęs ir parengtas ankstesnei aplinkai. Todėl jo charakteriuigali būti daroma tik nedidelė įtaka. Apmokyto šuns pirkimas dar nereiškia, kad išvengsite problemų. Jei nepavyks šuns pririšti prie savęs ir padaryti jo paklusniu taip, kaip buvęs jo šeimininkas, jūsų situaciją galima palyginti su žmogumi, kuris nupirko automobilį, bet užvedimo raktelis kartu su juo nebuvo pateiktas. Tačiau yra pavyzdžių, kai net suaugę šunys noriai ir lengvai prisitaiko.

16. Kur šuo galės kasdien pabėgioti?

a) šeimininko medžioklės plotuose b) miesto gatvėmis c) išvykstant į užmiestį metu d) gyvenamos vietos kieme ar sode.

Dauguma medžioklinių šunų turi didelį poreikį judėti. Kur šuo galės kasdien pabėgioti, neskaitant asfalto ar betono? Ar yra galimybių patenkinti jo poreikius, atsižvelgiant į teritorijos sąlygas, priklausomai nuo veislės? Dažnai neatsižvelgiama į tai, kad teritorija aplink šunininko gyvenamąją vietą yra kitų medžioklės plotai. Konfrontacija yra užprogramuota.

17. Kur bus šuo atostogaujant šunininkui ir jo šeimai?

a) keliaus kartu b) prižiūrės kiti šeimos nariai ar giminės c) prižiūrės draugai d) šunų viešbutyje;

Ką daryti su keturkoju draugu išvykstant atostogauti? Kas įmanoma šuns šeimininkui? Vežtis kartu, prašyti šunį pagloboti giminių ar draugų, atiduoti į šunų viešbutį, kuris kainuoja vidutiniškai nuo 20 iki 40 eurų į dieną. Turėtumėte apie visa tai pagalvoti iš anksto, kitaip staiga susidursite su problemomis.

18. Kaip ir kur šuo bus rengiamas ar mokomas medžioklei?

Jei turite atitinkamą fizinę būklę, pakankamai kantrybės ir laiko, tam tikrų pagrindinių žinių ir reikiamų gerų nervų, savo keturkojį medžioklės pagalbininką galite apmokyti patys. Kitu atveju patartina kreiptis pagalbos į kurį nors medžioklinių šunų klubą ar pripažintą specialistą. Ar prieinama tinkama vietovė tam? Ar kiekvieną kartą turite paklausti vietovės savininko, ar galite treniruotis su šunimi jo teritorijoje?

         19. Ar bus įsigijimas šuo su kilmės pažymėjimu ar be jo?

         a) su kilmės pažymėjimu b) be kilmės pažymėjimo;

Labai svarbu, kad šuniukas turėtų ne tik optimalias augimo sąlygas, bet ir jo veisėjas didelį dėmesį turi būti skyręs veisimui skirtų tėvų parinkimui. Štai kodėl kiekvieno šuniuko kilmės dokumentas daug ką pasako. Iš šunų šeimininkų dažnai tenka išgirsti tokį argumentą: „Man šuniui nereikia jokių popierių, aš nenoriu jo veisti.“ Dauginti gali bet kas ir bet ką – net ir be popierių. Iš šuns kilmės dokumentų pirkėjas gali matyti, ar šuns protėviams buvo atlikti sveikatos tyrimai pvz., klubo ir alkūnės sąnarių displazijos tyrimas ir kokius pasiekimus jie turi (turėjo) lauko bandymuose, varžybose ir paroduose. Todėl tai yra būtinas paveldėjimo ir gebėjimų įrodymas. Sveikata, psichikos tvirtumas, gebėjimai ir rezultatai lauko bandymuose bei medžioklinėje praktikoje, o ne padaugintas dalyvavimas parodose, yra darbinių medžioklinių šunų veisimo pagrindas. Žinoma garantijos nėra niekur. Geras su geru ne visada duodą gerą, tačiau jei prieš pirkdami šunį gerai išsistudijuosite jo kilmės dokumentus, riziką galima bent sumažinti.

         20. Ar galiu būti tikras autoritetas šuniui?

         a) taip b) ne;

         21. Kokio tipo temperamento žmogus esate?

         a) sangvinikas b) flegmatikas c) cholerikas d) melancholikas;

         22. Kokio temperamento tipo šuo labiausiai atitinka jūsų charakterį ar temperamentą?

         a) Rezonansinis šuo b) Papildantis šuo (Komplementinis šuo);

Dar svarbiau už veislę yra pasirenkamo šuns temperamento ir charakterio tipas. Norint tai padaryti, šunininkas pirmiausia turi žinoti, kokio tipo yra jis pats, o tada sužinoti kokio tipo šuns jis nori. ,,Kad kirvis atitiktų kotą“. Atsakymai į šiuos klausimus tikrai sukels didesnį būsimo šunininko susidomėjimą nei veislės ar lyties pasirinkimas.           Šunų veislių „charakterio aprašyme“ pateikiamos tik bendros atitinkamos šunų veislės charakteristikos, bet ne atskirų šios veislės šunų savybės. Atskirose medžioklinių šunų veislėse yra pačių įvairiausių „šunų charakterių“. Iš esmės visų veislių ir elgesio šunis galime suskirstyti į dvi grupes: I grupė: Jai priklauso visi šunys, kurių temperamentas toks pat kaip ir šunininko, t. y. vienodo temperamento. Tai vadinamieji „rezonansiniai šunys“ (pvz., šunininkas ≈ sangvinikas, šuo ≈ stipraus, subalansuoto, judraus, gyvo tipo, su šiek tiek padidintu jautrumo slenksčiu); 2 grupė: Jai priklauso visi šunys, kurių temperamentas yra priešingas šunininkui, t. y. priešingo temperamento. Tai vadinamieji „papildantis šunys – komplementiniai šunys“ (pvz., šunininkas ≈ cholerikas, šuo ≈ stipraus, ramaus, subalansuoto, patikimo tipo su aukšto jautrumo slenksčiu). Individualaus šuns pasirinkimas turėtų būti grindžiamas ne tik jo fizinėmis savybėmis, bet ir jo charakterio savybėmis, atsižvelgiant į atitinkamas šunininko savybes. Jei sukonkretinsime šiuos teiginius, galime teigti, kad yra keletą praktinių taisyklių, kurių reikėtų laikytis kaip teisingai pasirinkti šunį, atsakant į klausimą: „Kas tinka kam?“ a) kuo labiau turintis pusiausvyrą, savarankiškas, savimi pasitikintis ir savimi patenkintas šunų vedlys, tuo labiau jam tinka temperamentingas, vienodai išsidėstęs šuo (rezonansinis šuo), pvz., bet kurios lyties šuns lyderio tipas. b) kuo šuns vedlys kaprizingesnis, nervingesnis, irzlesnis ir piktesnis, tuo labiau tinka priešingo temperamento šuo (papildantis, komplementarus šuo), pvz. abejingas vyriškos lyties šuo. c) kuo drąsesnis, energingesnis, ryžtingesnis, kietesnis ir stipresnės valios šeimininkas, tuo labiau jam netinka švelnus, komplikuotas, jautrus, žemo rango, nepasitikintis savimi ir verkšlenantis šuo, ypač kalė. d) kuo jautresnis, nenuoseklesnis, atsainesnis, nuolaidesnis ir nepasitikintis savimi šuns vedlys tuo netinkamesnis yra agresyvus, ryžtingas, kietas, skausmui nejautrus ir sunkiai valdomas šuo, ypač patinas. e) kuo aktyvesnis, ambicingesnis, greitesnis, energingesnis ir universalesnis šunininkas, tuo labiau netinkami tingūs, abejingi bei lėti abiejų lyčių šunys. f) kuo labiau vangus, be vaizduotės, nenuoseklus ir nejudrus šunininkas, tuo labiau netinkami energingi, darbštūs, temperamentingi ir protingi abiejų lyčių šunys.

23. Iš ko reikėtų pirkti medžioklinį šunį?

a) darbinių šunų veisėjo b) parodinių šunų veisėjo c) šunų prieglaudos d) gyvūnų parduotuvių e) kitų asmenų;

Visų pirma, pirkite medžioklinį šunį iš patyrusio, atsakingo, patikimo ir visuotinai pripažinto veisėjo ar šunininko, kuris yra atitinkamos veislės asociacijos narys. Jei įmanoma, pirkdami pirmenybę teikite jūsų vietovėje gyvenančiam veisėjui, nes tuomet, jei to prireiks, galėsite pasinaudoti jo patarimais ir pagalba, o taip pat užsitikrinsite pardavėjo palaikymą net ir po pirkimo. Tikrai gerą veisėją ar šunininką atpažinsite ne tik iš išlaikytų bandymų, varžybų skaičiaus ir kokybės, parodų prizų, bet ir iš elgesio su šunimis. Todėl būkite atsargūs su šunų šeimininkais, kurių medžiokliniai šunys yra itin įtarūs, drovūs, bailūs ar nuolankūs jų ir jūsų atžvilgiu. Nepirkite medžioklinio šuns iš parodinių šunų veisėjo, kuris visiškai nepaiso darbinių savybių, o iš veisėjo, kuris veisia šunis tiktai atsižvelgdamas į jų medžioklines savybes. Nepirkite medžioklinio šuns iš šunų pardavėjo, iš gyvūnų prieglaudos, gyvūnų parduotuvių, be atidaus apžiūrėjimo, nes šuniui iš antrųjų ar trečiųjų rankų gali būti padaryta fizinė ir psichinė žala. Atminkite: joks gerbiamas veisėjas ar šunininkas taip neparduoda savo šunų.

24. Kokius dokumentus veisėjas-pardavėjas privalo perduoti šunį perkančiam šunininkui?

a) kilmės dokumentus b) veterinarijos priežiūros knygelę su atžymomis apie atliktas profilaktines procedūras c) šuns žymėjimo dokumentą;

25. Kokias dar papildomas paslaugas gali suteikti pardavėjas?

a) profilaktinius skiepus b) dehelmintizacija c) pripratimas prie pavadėlio ir antkaklio d) pripratinimas prie važiavimo automobiliu e) švaros laikymasis namuose f) paklusnumo pagrindų mokymus g) įgimtų medžioklinių savybių vystymo mokymus;

26. Į kokį pripažintą medžioklinės šunininkystės specialistą galite kreiptis prireikus patarimo ar pagalbos?

Įsigyti medžioklinį šunį galima, jei į daugumos klausimų atsakymai teigiami. Taip pat, neverta pirkti jei dauguma atsakymų yra neigiami.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.5 / 5. Balsavo: 20

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarų

  • Reda
    Parašė 2023.03.22 nuo 13:23

    Superinis straipsnis 👍

    6
    1

Palikti komentarą

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą