Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kiaulių maras plinta Trakuose

Turinys:

Vykdant tyrimus užkrėstoje 10 km. zonoje Trakų rajone, šiandien, rugpjūčio 10 d., patvirtintas dar vienas afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis. Naujas ligos židinys nustatytas viename Rūdiškių sen. Lieponių kaimo ūkyje. Jame laikytos 2 kiaulės nedelsiant paskerstos, atliekami ūkinių pastatų ir teritorijos valymo ir dezinfekcijos darbai. Iš viso Lietuvoje tai jau trečias AKM židinys, šiais metais užfiksuotas kiaulių laikymo vietose, teigiama VMVT pranešime spaudai.

Praėjusį savaitgalį (rugpjūčio 8 d.) AKM židinys Trakų rajone buvo užfiksuotas Grendavės sen. Grendavės k. ūkyje, ištyrus nugaišusios kiaulės mėginius. Antra šiame ūkyje laikyta kiaulė taip pat buvo užsikrėtusi mirtinu virusu, tai patvirtino šiandien gauti laboratorinių tyrimų rezultatai. Aplink naująjį ligos židinį (Rūdiškių sen. Lieponių k.) nustatytos 3 km ir 10 km apsaugos ir priežiūros zonos, kuriose bus patikrintos visos kiaulių laikymo vietos, imami kraujo mėginiai. Trakų rajonas priskiriamas užkrėstai AKM teritorijai, tačiau nustačius AKM židinius kiaulių laikymo vietose šis rajonas Europos Komisijos sprendimu bus įtrauktas į III AKM užkrėstą zoną, kurioje taikomi griežčiausi prekybos kiaulėmis ir jų produktais apribojimai, ribojamas gyvų kiaulių pervežimas.

Šiandien gauta informacija ir apie naujus AKM atvejus Estijos ir Latvijos kiaulių laikymo vietose. Estijoje tai jau 10 protrūkis šiais metais. Paskutinis užfiksuotas kiaulių ūkyje, kuriame laikoma per 6 tūkst. kiaulių. Latvijoje – 3 protrūkis, ūkyje buvo laikoma 14 kiaulių.

Šaltinis: www.grynas.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą