Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Keičiasi mėginių AKM tyrimams paėmimo tvarka

Turinys:

Pranešame, jog vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos 2024 m. sausio 11 d. direktoriaus įsakymu Nr. B1-64 „Dėl gyvūnų užkrečiamųjų ligų stebėsenos ir kontrolės finansavimo iš valstybės biudžeto 2024 metais“ ir 2023 m. kovo 16 d. Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2023/594, kuriuo nustatomos specialiosios afrikinio kiaulių maro kontrolės priemonės ir panaikinamas įgyvendinimo reglamentas (ES) 2021/605, 52 str. 2 punktu, šernams privaloma atlikti afrikinio kiaulių maro užkrato nustatymo tyrimą, tai yra sumedžiotiems šernams privaloma atlikti molekulinius tyrimus tik PGR metodu.

Todėl nuo šiol sumedžiotiems šernams privaloma imti tik vieną kraujo mėginį su EDTA užpildu – violetinės spalvos mėgintuvėlis. Mėgintuvėlius be EDTA – raudonos spalvos mėgintuvėlis – galite grąžinti į artimiausią VMVT skyrių.

Kitaip tariant, nuo šiol sumedžiotų šernų kraujo mėginys turi būti imamas tik į violetinį mėgintuvėlį. Atkreipiame dėmesį, jog metų eigoje veterinarijos specialistai gali paprašyti keletos sumedžiotų šernų kraujo mėginius paimti ir į raudonos spalvos mėgintuvėlius KKM (klasikinio kiaulių maro) stebėsenos tyrimams, tad nenustebkite.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.5 / 5. Balsavo: 22

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

 • Romas
  Posted 2024.01.21 at 11:11

  Jeigu yra nutarta, kad reikia paimti kraują į mėlyną tai ir imsite. Ir nereikia čia vaitoti.

 • Rimvydas
  Posted 2024.01.19 at 18:21

  Matomai, jau vienas (ar keli) iš doktorantų apsigynė disertacijas tuo metodu, dabar kitiems doktoratams reikia tiriamosios medžiagos kitai temai…., o medžiotojai tampa laborantais….

  32
  3

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą