Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kas vyksta ir ko galima tikėtis?

Turinys:

Tikiuosi nepasirodysiu paranojiku, tačiau pastarieji įvykiai ir tendencijos man kelia susirūpinimą. Manau daugelis skaitėte „15min“ publikuota straipsnį „Medžioklės sabotuotojai: vykstam į miškus, išvaikom žvėris, klaidinam skalikus“. Kas neskaitėte, būtinai perskaitykite, suprasite iki kokio dugno galima nusiristi ir kas jau vyksta kistose šalyse.

Mano nuomone šio straipsnio pasirodymas nebuvo atsitiktinis, greičiausiai tai tik pradžia ir pasiruošimas naujoms „žaliukų“ iniciatyvoms. Kiek man yra žinoma, tokie dalykai jau vyksta Prancūzijoje, Anglijoje, Švedijoje. Greičiausiai ir mes sulauksime panašių išpuolių.

Kad jau prakalbom apie „žaliukų“ darbus, tikriausiai girdėjote ir apie Punios šilo isterija. Aš nesu miškininkas ar miškų specialistas, bet man situacija primena Labanoro girios istorija, vilkų limitų istorija, taip ir nutilusios isterijos dėl neva medžiotojų nušauto šuns. Visose šiose istorijose dalyvauja ir pasisako tie patys asmenys ar jų aplinkos ratas.
Nenustebčiau, kad Punios šilo isterija tai tų pačių piliečių atsakas K.Mažeikai dėl pajudinto „Meldinės nendrinukės“ projekto, kurio vertė 4 mln. 97 tūkts eurų.

Gal dabar nesiplėskime ir neanalizuokime kieno ausys iš kur kyšio, o pagalvokime ko galime tikėtis artimiausiu metu.
Šiandien į mano rankas papuolė vieno įrašo nuotrauka iš grupės „Apginkime Lietuvos miškus“. Ši grupės priklauso asmenims kurie organizuoja Punios šilo isterija.

Paskaitykite patys, kokių veiksmų siūlo imtis šios grupės narys Vytautas Radavičius, kuris yra Andrejus Gaidamavičius bendražygis.

Ar gali avialinijų pilotas siūlyti susidoroti su žmonėmis? Tokius pasisakymus turėtų pakirkinti atitinkamos institucijos. O medžiotojus vienijančias organizacijas, norėčiau paraginti imtis realių veiksmų, nes priešingu atveju mūsų laukia įdomūs laikai.

Miske.lt
Deividas Staponkus

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

8 Komentarai

 • ROMAS
  Posted 2019.12.30 at 01:18

  LABAI GAILA KAD MEDZIOTOJU ORGANIZACIJA TOKIA SILPNA TOKS YSPUDIS KAD MUSU M EDZIOTOJAI TAPO KILIMELIU PRIE KAZKIENO DURU JOKIO VEIKSMO JOKIO JUDEJIMO PIRMYN JAU MANIAU PAJUDESIME I PRIEKI GALESIME LABIAU VYKDYTI ATRANKA LEGALIAI NAUDODAMI PAZANGESNIUS TAIKIKLIUS BET VISKAS NURIMO PRAKTISKAI BE PAAISKINIMO NETURIME JOKIOS MEDZIOTOJAM SKIRTOS LAIDOS NEGI NIEKAS NEPASTEBI KAD TAURO RAGAS JAU SENOKAI DEGRADAVO PARIUREJUS KAI KURIAS LAIDAS PRADEDU SUPRASTI VISUOMENES POZIURI JEI TAI VADINSIME LAIDA MEDZIOTOJAMS

 • Kostas
  Posted 2019.08.14 at 11:55

  Su visais komentatoriais šimtu procentų sutinku, žalieji mus kaip išmanydami koneveikia, o mes vis tylim. Gal jau laikas jiems žinoti, kad medžioklė yra gamtos ūkio šaka, nešanti į biudžetą pinigus, kurianti darbo vietas, o žvėrys išmedžiojami pagal aplinkosaugos nustatytą skaičių. Mieli kolegos medžiotojai, imkim ir sutartinai bent porai metų nutraukime medžioklę. Va tada gal ir esantys prieš medžioklę, pamatys kas gausis. O gausis taip, kad kaimo žmonės, miškų savininkai (dėl žvėrių daromos žalos) susirinks prie Seimo ir pasakys, jog baikite kvailioti. Aš žaliesiems irgi siūlau, baikite kvailioti.
  Net už vilkų padarytą žalą juk mes, medžiotojai, apmokame. Tas vilkų gausinimas neabejotinai veda prie tragedijos gamtoje. Kertu lažybų, kad, jei ir vėl medžiotume vilkus, kaip seniau ištisus metus, tai gal per kokius 10 metų jų skaičius atsistatytu iki kažkada buvusios normos – 300 vilkų.

  5
  2
 • Vilius
  Posted 2019.08.08 at 22:31

  Patiko komentaras iš hunter.lt

  Tam užkirsti kelia galėtų tik aktyvi, vieninga medžiotojų visuomenė taip kaip Prancūzijoje. Ten balandžio mėnesi senatas nubalsavo, kad trukdymas medžioklei dabar iš pažeidimo perkvalifikuotas į nusikaltimą ir baudžiamas iki vienerių metų laisvės atėmimu ir bauda iki 30000 EUR. Aišku visokiausi “gamtos mylėtojai” liko nepatenkinti, bet milijonas medžiotojų ir tradicijos nugalėjo.
  https://www.francetvinfo.fr/politique/emmanuel-mac ron/delit-d-entrave-a-la-chasse-tout-ca-est-surrea liste-les-cadeaux-fait-aux-chasseurs-sont-enormes_ 3350655.html

  17
  3
  • Post Author
   Miske.lt
   Posted 2019.08.08 at 22:34

   Dėkui už naudingą informaciją. Tikiuosi panaudosime Prancūzijos praktiką ir pas mus.

   14
   2
 • Darius ž.
  Posted 2019.08.07 at 23:43

  Vat kas man krenta labiausiai į akis , tai kad šitie miškų ir žvėrių gynėjai ir saugotojai gyvena ne Lietuvoje ( sprendžiu iš info jų profiliuose ), bent jau didelė jų dalis. Antra tai, kad žmonės visiškai nesiorientuoja nei apie medžioklės taisykles, nei apie miškų kirtimų įstatymus, o pila purvą ant visų iš savo siauro supratimo. Kažkaip norėtusi kad LMŽD irgi kokį straipsnelį į portalą rimtesnį nusiųstu. Tarkim kad ir statistika pastarųjų 30 metų žvėrių gausėjimo, dar pvz.,kad medžiotojai priešinasi masiniam šernų naikinimui (pagal nutylėjimą 🙂 ), kad medžiotojai niekada nemedžioja patelių kurios turi ką tik atvestų jauniklių ir t.t. Nes kas dabar matosi tai didžiulis informacijos srautas iš vienos pusės, o iš kitos tyla… Ir šiaip manau jau laikas pradėti šviesti savo aplinkos žmonės kas tai yra medžioklė ir kad nei vienas medžiotojas nėra suinteresuotas iššaudyt visus gyvūnus, nes nebeliks ką medžioti ir t.t.

  30
  4
 • Žilvinas
  Posted 2019.08.07 at 17:36

  Deividai, turi to žmogaus mintys pasiekti atitinkamas instancijas, nes skaitai ir verda kraujas kai pagalvoji ką jis čia rašo..

  20
 • Darius
  Posted 2019.08.07 at 15:42

  Reikia duoti teisėsaugai pasidomėti to asmens tapatybę. Gal pavyktų nustatyti, kad per personažas. O dėl bendro situacijos, panašu laukia įdomūs laikai.

  25
  1

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą