Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kanada padovanojo Rusijai 30 bizonų

Turinys:

Kanada pristatė Rusijai 30 bizonų, kurių populiaciją norimą atgaivinti kalnuotoje Sibiro vietovėje speigais garsioje Sacho (Jakutijos) respublikoje, kur bizonai kadaise gyveno prieš 5 tūkstantmečius, pranešė ketvirtadienį agentūros “Parks Canada” (Kanados parkai) administracija.

Ši siunta buvo jau trečioji iš Elnių salos nacionalinio parko ties Edmontonu, Albertoje, vykdant 2006-aisiais pradėtą gamtos išsaugojimo programą; norima Sibire suformuoti daugiau kaip 120 bizonų populiaciją.

Kovo 21 dieną iš Edmontono rusų transporto lėktuvu specialiuose treileriuose buvo išskraidinti 10 bizonų buliukų ir 20 jaunų patelių. Neilgai trukus juos pasitiko Sachos biologai, pasiryžę paįvairinti vietinę ekosistemą saugomame Lenos stulpų nacionaliniame parke.

Šiame regione gausu briedžių, šiaurinių elnių, bet bizonų nėra – paskutinis bizonas čia nugaišo maždaug prie 5-6 tūkstančius metų.

Bizonas yra didžiausias sausumos žinduolis Šiaurės Amerikoje, užaugantis iki 900 kilogramų ir 1,8 metrų ūgio pečių srityje.

Dėl pernelyg intensyvios jų medžioklės ir žemdirbystės zonos plėtimosi Šiaurės Amerikoje, bizonai apie 1900-uosius metus atsidūrė prie išnykimo ribos; tada buvo likę mažiau kaip 200 lygumų bizonų ir 300 miško bizonų pasaulyje.

Didžiausią bizonų bandą tada nupirko Kanados vyriausybė ir 1906 metais pergabeno juos į Elnių salos parką.

“Dauguma dabartinių bizonų yra jų palikuonys”, – nurodo “Parks Canada”

Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą