Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kaip pildyti medžioklės lapą jei medžioklė prasitęsia į kitą parą

Aplinkos ministerija, išnagrinėjo paklausimą dėl medžioklės lapo pildymo, informuoja, kad  pavyzdinė medžioklės lapo forma patvirtinta Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2014 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. D1-81 „Dėl medžioklės dokumentų formų patvirtinimo“ ir kad medžioklės lapai pildomi vadovaujantis Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2000 m. birželio 27 d. įsakymu  Nr. 258 „Dėl Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Medžioklės taisyklės).

Medžioklės taisyklės nereglamentuoja, kaip tiksliai medžioklės lapo dalyje „Medžioklės ataskaita“ (lentelėje) reikėtų nurodyti medžioklės pradžios ir pabaigos laiką tokiu atveju, kai medžioklė prasitęsia į kitą parą.

Įvertinus tai, kad vieta įrašui apie medžioklės pradžios ir pabaigos laiką yra ribota, bei atsižvelgiant į tai, kad ilgiausias medžioklės lapas išduodamas ne ilgesniam laikotarpiui, kaip iki to paties medžioklės sezono kovo 31 d. (Medžioklės taisyklių 19.3 papunktis), manome, kad tinkamiausias sprendimas būtų toks: prieš pradedant medžioklę medžioklės lapo dalyje „Medžioklės ataskaita“ (lentelėje) medžioklės pradžios laiko langelyje nurodomas medžioklės pradžios mėnuo, diena ir laikas, pavyzdžiui, „06.02 14:00“; pasibaigus medžioklei medžioklės lapo dalyje „Medžioklės ataskaita“ (lentelėje) medžioklės pabaigos laiko langelyje nurodomas medžioklės pabaigos mėnuo, diena ir laikas, pavyzdžiui, „06.03 09:00“.  Jei medžioklėje dalyvauja daug medžiotojų, kurie medžioklę pradeda ir baigia kartu, tai medžioklės pradžios laiką galite nurodyti tik ties pirmuoju medžiotoju sąraše, pabaigos laiką – tik ties paskutiniuoju medžiotoju sąraše, tuščius medžioklės pradžios ir pabaigos laiko langelius perbraukiant įstrižai per visą sąrašą arba suformuojant „Z“ raidę.

Jei vienas ar keli medžiotojai medžioklę baigia anksčiau, tuomet medžioklės lapo dalyje „Medžioklės ataskaita“ (lentelėje) ties konkrečiu medžiotoju galite nurodyti šio medžiotojo medžioklės pabaigos laiką. Apie anksčiau medžioklę baigusį medžiotoją galima papildomai pažymėti antrojoje medžioklės lapo pusėje, kur šis medžiotojas bei medžioklės vadovas gali pasirašyti, patvirtindami šį faktą.

Pažymime, kad Aplinkos ministerija nėra įgaliota oficialiai aiškinti teisės aktų – šiame atsakyme pateikiama Aplinkos ministerijos specialistų nuomonė, kuri nelaikytina oficialiu teisės aktų aiškinimu.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 2.9 / 5. Balsavo: 38

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

7 Komentarai

 • Gediminas
  Posted 2020.07.06 at 23:22

  o tai kas turi aiškinti teisės aktus ? tai kokio velnio tie AM specialistai aiškina, kai tai nieko nereiškia ?

  12
 • M
  Posted 2020.06.30 at 13:16

  Paviešinkit aiškinamojo rašto autorių, mums reikia žitoti tokių specialistų vardus ir pavardes.

  20
  2
 • M
  Posted 2020.06.30 at 12:57

  Ne Deividai, pas mus naujo pavyzdzio lapai ir toks išaiškinimas yra idiotizmas, nes medziokles laiko grafoje data nera rasoma, ji rasoma ten kur visuomet, kartu su vardo raide ir pavarde. O pagal toki isaiskinima, koks cia yra pateiktas, po 00:00 valandu bus medziojama nelegaliai, nes senoji data bus pasibaigusi. Juo labiau pradedamas medzioti ne visuomet gali zinoti ar medziokles tesi po vidurnakcio, tai kaip siulote pradeti pildyti lapa, rasant medziokles pradzios laika prie jo pakartotinai rasyti data kuri ka tik buvo irasyta prie pavardes ir jei nebus medziojama po vidurnakcio dar karta ja pakartoti baigus medzioti? Tris kartus kartoti ta pacia data per tris grafas?
  Dar klausimas, jei galima nerasant kitos dienos datos prie pavardes ja parasyti prie pabaigos laiko (kuomet medziojama po vidurnakcio) vadinasi ir toks irasa yra galimas:
  20-06-29 D.Staponkus
  [pradžia 06.29 6:00]
  [pabaiga 06.30 23:59] ?
  Ir su vienu datos irasu galima medzioti beveik dvi paras?

  13
  1
 • Nesupratęs
  Posted 2020.06.29 at 20:07

  Aplinkos ministerijos specialistam prašymas. Jei po dvylikos jūsų pačių pareigūnai mane pričiups be kitos dienos įrašo, kad medžioju ir apkaltins brakonieriavimu, nors pagal jus medžioklės aš dar nebaigiau, kam iš jūsų skambint, kad su savais išsiaiškintumėt, jei kas ir baudas ant savęs apsiimtumėt….??? Kadangi teisės aktuose nenumatytos dvi medžioklės dienos, gal pagal jūsų logiką užtenka įrašyt tik sezono pradžią ir pabaigą??? Gyvenu plotuose, šautuvas visad po ranka…

  23
  2
 • Linas
  Posted 2020.06.29 at 15:37

  na, but labai idomu suzinoti kaip sekes tam drasuoliui, kuris po 23.59 val. tykojo bokstelyje, neisirases sekancios dienos dalyvavimo medziokleje ir buvo patikrintas gamtosaugininku…

  17
  1
 • M
  Posted 2020.06.29 at 11:01

  Data rašoma prie pavardes, o tada pakartotinai i langelį kuris vadinasi “medziokles laikas”, kurio pagal taisykles pildyti išvis neprivaloma. Genialu!

  Tai ankstesnis išaiškinimas kuomet galima buvo rašyti dviejų dienų datą (jei medžiojama po vidurnakčio) per pasvirąjį brūkšnelį nebegalioja?

  10
  3
  • Deividas Staponkus
   Posted 2020.06.29 at 12:59

   Pas jus kaip suprantu seno pavyzdžio medžioklės lapai?

   1
   5

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą