Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Į spąstus įkliuvo ispanas

Turinys:

Lietuvos Respublikos medžioklės taisyklės draudžia gyvūnus gaudyti spąstais, nes tai vienas žiauriausių nelegalios medžioklės būdų. Į juos pakliuvę žvėreliai ar naminiai gyvūnėliai ilgai kankinasi, neretai iš jų ištrūksta sužeistomis ar nutrauktomis galūnėmis – abiem atvejais pasmerkti lėtai ir kankinančiai mirčiai.

Deja, žmogaus godumas užgožia humaniškumą. Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai praėjusį sekmadienį liko priblokšti: įkliuvo brakonieriavęs užsienietis, turėjęs savadarbį gyvūnus žudantį įrankį.

Iš saulėtosios Ispanijos į Utenos rajoną atvykęs A. O. C elgėsi ne taip, kaip dera svečiui. Gal šiltųjų kraštų piliečiui pasirodė per šalta mūsiškė žiema, kad nusprendė pasisiūdinti kailinius iš sumedžiotų mūsų miškų žvėrelių? Tik medžioklės būdas apstulbino jau atrodo niekuo nebenustebinamus Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos pareigūnus. Sulaukę signalo, jog Utenos rajono „Ažugirio“ medžiotojų klubui skirtuose medžioklės plotuose pastebėti paspęsti spąstai, gamtosaugininkai nurodytoje miško vietoje surengė pasalą. Brakonieriaus būta įžūlaus: visai nesislapstydamas vidury baltos dienos tiesiog per pievas atvažiavo patikrinti, ar į spąstus neįkliuvo geidžiamas laimikis.

Deja, spąstai buvo tušti ir gamtosaugininkų „atjungti“. Užtaisęs juos iš naujo, vyriškis patraukė gilyn į mišką pėsčias. Akylai sekamas pareigūnų, netrukus brakonierius išniro laukymėje nešinas kiaune, kurią įsidėjęs į automobilį nuvažiavo į šalia Šeimaties kaimo esantį vienkiemį. Užkluptas įkandin atvažiavusių RAAD pareigūnų, ispanas gynėsi, kad temoka gimtąją kalbą ir nesupranta, ko iš jo norima, tačiau pamatęs fotoaparatu užfiksuotą lemtingąjį momentą aplinkosaugininkams prisipažino ką padaręs ir parodė vietą, kur sugavo kiaunę.

Teko pristatyti ir įnagį, sukonstruotą iš žvejybai skirto trišakio kablio su masalu.
Neteisėtai svetimos šalies teritorijoje elgęsis ispanas A. O. C neturėjo jokių su medžiokle sietinų dokumentų, teigė atvykęs į svečius, tačiau ar tai tiesa, patvirtins arba paneigs teismas. Nesvetingam svečiui gresia ne tik solidi bauda – už pažeidimą numatoma nuo 579 iki 1 737 eurų, bet ir teisės medžioti atėmimas nuo vienų iki penkerių metų. O iki teismo sprendimo dienos teks ir pėstute kulniuoti: surašę administracinio teisės pažeidimo protokolą, pareigūnai konfiskavo brangų pažeidėjo automobilį „Honda Insight“, kuriuo buvo gabenama neteisėtai sumedžiota kiaunė ir žvėrelį nužudęs įrankis.

UP„ŪP“ informacija
Utenos RAAD nuotrauka

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą