Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Brakonierius išdavė varnos

Turinys:

Iš Šiaulių aplinkos apsaugos departamento įvykių suvestinės: „Lapkričio 23 d. pavakare Kelmės rajone (greta Palėpšių kaimo) buvo nušauti trys elniai – patelė, patinas ir jauniklis. Žvėris sumedžioję medžiotojai turėjo reikiamus dokumentus – medžioklės lapą ir licencijas sumedžiotiems gyvūnams. Tačiau įtariama, kad medžiodami A.G. ir N.A. galėjo pažeisti Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles. Dėl galimo pažeidimo Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija pradėjo tyrimą ir aiškinasi aplinkybes.“
Dar neataušusios medžioklės pėdomis vaikščiojo ir keistas aplinkybes aiškinosi „Ūkininko patarėjas“. Pateikiame Kražių medžiotojų būrelio atstovų nuomonę ir pastebėjimus, mat jų medžioklės plotuose ir vyko visi veiksmai.

Sulėkė paukščiai, pajutę mėsos ir kraujo kvapą
Foto2Ilgametę medžioklės patirtį turintis Kražių medžiotojų būrelio narys Virginijus Šarauskis „Ūkininko patarėjui“ papasakojo, ką pamatė savo būrelio medžioklės teritorijoje.
„Pirmadienį apie 14 val. važiavau į Butkiškės gyvenvietę. Pakelėje yra Dvarviečių kaimas, ties kuriuo ribojasi mūsų būrelio ir medžiotojų klubo „Baris“ plotai. Man įtarimą sukėlė paukščių (ten tikriausiai buvo varnos) būriai, kurie vienoje vietoje vis suko ir suko ratus. Iš patirties žinau, kad paukščiai suskrenda, kai pajunta šviežios mėsos ar kraujo kvapą. Sustojau, nuėjau pasižiūrėti, kas toje paukščių susibūrimo vietoje galėtų būti. Pamačiau sniege kraujo dėmes. Tuoj paskambinau savo būrelio pirmininkui, kitiems nariams, skubiai pranešiau Šiaulių aplinkos apsaugos departamento Kelmės r. agentūrai. Į įvykio vietą netrukus atvyko agentūros vedėjas Darius Laurinavičius ir inspektorius Audrius Parnarauskas, atvažiavo mūsų būrelio pirmininkas. Tuoj prisistatė ir „Bario“ klubo keli ekipažai, pasirodė gal 5–6 vyrai, kurių pavardžių nežinau, tik gerai pažįstu vieną jų – tai Algis Guščikas (buvęs Kelmės aplinkos apsaugos agentūros vyresnysis valstybinis aplinkos apsaugos inspektorius). Tie vyrai buvo apsirengę medžioklės apranga, bet tuo metu šautuvų jie neturėjo.
Aš gamtosaugininkams parodžiau kraujo dėmes, apžiūrėjome sniege įmintas pėdas, sniege taip pat pamatėme iššautos kulkos trajektorijos žymę. Nušautas žvėris buvo nutemptas toliau. Paaiškėjo, kad „Bario“ medžiotojai nušautą elnę tempė link savo plotų ribos apie 100 m. Bevaikščiodami pamatėme sniege daugiau įmintų elnio pėdų, kraujo dėmių. Tai sukėlė įtarimą, kad gali būti ir daugiau subrakonieriautų žvėrių. Radome nušautą elnio jauniklį. Pareigūnas, paėjęs toliau kanalo link, rado trečią žvėrį – nušautą elnią su ragais. Beeidami kanalo link sniege matėme išmindžiotų pėdų – mūsų plote stovėta medžiotojų. Iš tos vietos tikriausiai jie iš šaudė. Tai išsiaiškins tyrėjai.

Gana greitai į įvykio vietą atvažiavo keli gamtos apsaugos inspektoriai iš Šiaulių.
Pagal rastus pėdsakus ir kraujo dėmes sniege galima konstatuoti, kad trys žvėrys buvo nušauti mūsų būrelio medžioklės plotuose. Taigi galima daryti tokią išvadą: žvėrys buvo atvaryti iš mūsų medžioklės plotų ir nušauti mūsų teritorijoje. Pareigūnai apžiūrėjo tą vietą, viską užfiksavo, parašiau pasiaiškinimą. Tai ne pirmas atvejis, kai „Bario“ medžiotojai brakonieriauja mūsų būrelio plotuose. Prieš kelerius metus vienas „Bario“ medžiotojas mūsų plotuose nušovė vaisingą briedę. Tai didelis medžioklės taisyklių pažeidimas, apie tai buvo daug rašyta ir kalbėta. Tikimės, kad ir šį kartą pareigūnai kruopščiai ištirs visas įvykio aplinkybes ir nubaus pažeidėjus.“

Būrelio vadovo nuomonė
Foto3Kražių medžiotojų būrelio pirmininkas Aleksas Lembertas „ŪP“ pasakojo, kad atvykęs į įvykio vietą nustebo – jų teritorijoje nušauti trys elniai: patelė, jauniklis ir elnias su ragais. Kaip tai galėjo nutikti? A. Lembertas tuoj pasileidęs į žygį – nuėjęs apie pusantro kilometro apžiūrėti savo būrelio teritorijos, iš kur galėjo ateiti žvėrys. Jis aiškino, kad ribojasi jų būrelio ir „Bario“ medžioklės plotai, ne kartą buvo kilę ginčų ir nesutarimų dėl jų ribos. Po ilgų diskusijų ir ginčų pagaliau buvo patvirtinti medžioklės žemėlapiai.
„Aš atidžiai apžiūrėjau mūsų būreliui priklausantį medžioklės plotą. Elniai buvo pabaidyti ir atbėgo iš tos pusės, kur yra Andriulių sodyba, ten aplink veši jaunuolynai, manau, iš tos pusės ir lėkė žvėrys. Gyvūnų būta apie dešimt, aš ėjau jų pėdomis ir atidžiai žiūrėjau, kur vedė jų pėdsakai. Sniege mačiau ne tik žvėrių įmintas pėdas, bet ir kai kur įspaustas dvi skylutes. Tai ženklas, kad ėjo medžiotojai ir nešėsi šautuvus. Mano versija tokia: žvėrys galėjo būti atginti iš mūsų medžioklės plotų. Tikriausiai juos vijo į tą pusę, kur yra „Bario“ medžioklės teritorija. Galima daryti tokią prielaidą: varomus žvėris „Bario“ vyrai ir nušovė mūsų teritorijoje. Kraujo žymės paliudija, kad veiksmas vyko mūsų plotuose. Tai nesuderinama su medžioklės taisyklėmis. Medžioti svetimuose plotuose – nepagarba kitam būreliui, didelis medžioklės taisyklių pažeidimas. Aš būreliui vadovauju 23 metus, mūsų medžiotojai nė karto nebuvo įžengę į kitų medžioklės plotus. Jie žino, kad taip elgtis yra negarbinga. Bet „Bario“ medžiotojai ne pirmą kartą medžioja mūsų teritorijoje. Tegul aiškinasi pareigūnai, jų pareiga nubausti pažeidėjus“, – „ŪP“ sakė A. Lembertas.

UP„ŪP“ informacija
Aldona SIREIKIENĖ „ŪP“ korespondentė
Autorės nuotraukos

Komentaras po foto1: „Kodėl „Bario“ klubo nariai siautėja mūsų būreliui priklausančiuose medžioklės plotuose?“ – susirūpinęs kalbėjo Kražių medžiotojų būrelio pirmininkas Aleksas Lembertas.
Komentaras po foto2: „Negarbinga medžioti svetimuose medžioklės plotuose“, – teigia Kražių medžioklės būrelio medžiotojas Remigijus Adomaitis.
Komentaras po foto3: „Man įtarimą sukėlė paukščiai, kurie vienoje vietoje suko ir suko ratus. Sustojau pažiūrėti ir pamačiau kraujo dėmes“, – „ŪP“ pasakojo Virginijus Šarauskis.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą