Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Brakonierius išdavė palikti pėdsakai

Turinys:

Aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnams pavyko atskleisti ne tik šiurkštų brakonieriavimo atvejį, bet ir išaiškinti gerai organizuotą brakonierių grupę.

Aplinkosaugininkai š. m. rugsėjo 26 d. gavo pranešimą, kad Kėdainių rajone, medžiotojų klubo „Truskava“ medžioklės ploto vienete, neteisėtai sumedžiotas taurusis elnias. Nuvykę į nurodytą vietą, Kėdainių r., Dovydų miške, pareigūnai aptiko kraujo žymes bei tauriojo elnio kailio šerius. Palikti pėdsakai bylojo, kad į Kėdainių r., Truskavos sen., Gerdvilų kaimą važiuota arklio tempiamu vežimu. Vežimo žymės pareigūnus atvedė iki sodybos, kurios kieme trys vyrai jau dorojo elnieną. Apžiūrėjus sodybą, paaiškėjo, kad tą vakarą buvo neteisėtai sumedžiotas dar vienas elnias.

Sodybos ūkiniuose pastatuose inspektoriai rado dviejų tauriųjų elnių galvas su ragais ir skerdieną. Tyrimo metu nustatyti septyni asmenys, dalyvavę šioje neteisėtoje medžioklėje. Visų šių brakonierių namuose ir ūkiniuose pastatuose rasta neteisėtai sumedžiotų elnių mėsos. Pareigūnai teigia, kad ši brakonierių grupė buvo organizuota itin gerai: kiekvienas turėjo aiškias funkcijas ir užduotis, kaip medžioti ir likti nepastebėtiems.

Kauno aplinkosaugininkai kreipėsi į Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariatą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą, nes pastaruosiuose brakonierių veiksmuose gali būti nusikaltimo, nurodyto Baudžiamojo kodekso 272 str. 1 d., požymių. Už neteisėtą medžioklę brakonieriams gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Medžiojant tauriuosius elnius naudotas graižtvinis šautuvas paimtas ir turės būti konfiskuotas. Pažeidėjams taip pat teks atlyginti gamtai padarytą žalą – daugiau nei 11 tūkst. eurų.

Aplinkos ministerijos inf.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą