Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Brakonierių nuožmumas grįžta bumerangu

Turinys:

Šių dienų medžioklės ypatumai sunkiai suvokiami net patiems medžiotojams profesionalams. Brakonierių įžūlumas ir negailestingumas kartais artimas per siaubo filmus rodomoms skerdynėms: kilpose nukankinti žvėrys, ežeruose priraizgyti kilometriniai tinklai, žvejyba elektra, išsprogdinanti pusę vandenų gyvūnijos, o baisiausia besilaukiančių patelių nuožmus žudymas.

Net pirmykščiai neandartaliečiai neskersdavo nėščių patelių, idant šios susilauktų palikuonių, o maisto užtektų ir ateinantiems metams. Pasirodo, kai kurių brakonierių akyse taip žiba dolerio ženkliukas ir pasitenkinimas, kad šiems nė motais, kokį gyvūną „nukepti”.

Daug pažeidėjų iš tikrųjų gyvena skurdžiai, neteisėtai pagautas gyvūnas ar žuvis jiems yra pragyvenimo šaltinis. Tačiau tarp pažeidėjų yra daug tokių žmonių, kurie turi nuolatines pajamas bei turto.

Be to, ne visų brakonierių apetitas vienodas: vienas pasigauna žuvelę vakarienei, o kitas laimikį pardavinėja maišais. Medžioklės klubai skundžiasi, kad į jų plotus prabangiomis mašinomis atvyksta didmiesčių medžiokliai ir šaudo tai, ką nori ir kada nori.

Greta sugriežtintų baudų reikalingos ir kitos priemonės: dažnesni aplinkosaugos pareigūnų reidai, medžiotojų klubų prevencinis darbas ir kontrolė. Žinoma, ir visuomenės pagalba, be kurios apie daugelį brakonieriavimo atvejų nė nežinotume.

Autorė: Monika BURVYTĖ
Šaltinis: www.vakarozinios.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą