Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Brakonieriai stirnas medžioja keturračiais

Turinys:

Brakonieriai Rokiškio rajone sugalvojo žiaurią pramogą – keturračiais motociklais tol pamiške vaiko stirną ar kitą laukinį žvėrį, kol šis išvargintas neįstengia toliau bėgti. Tada pagauna ir perpjauna gerklę.

Pavargusį žvėrį pribaigia peiliu

Neseniai tokia sveiku protu sunkiai suvokiama medžioklė buvo surengta netoli Kurkliečių kaimo, Jūžintų seniūnijoje esančiame Audrupio miške, Rokiškio rajone.

Čia medžioklės plotus turi „Stačiaragio“ medžiotojų klubas. Kaip pasakojo šio klubo pirmininkas Antanas Šliakas, dirbantis Sėlynės girininkijos eiguliu, apie brakonierius jam telefonu pranešė vietos gyventojai.

Žmonės pasakojo, kad netoli pamiškės keturračiais motociklais važinėjantys 3 vyrai vaikosi po laukus stirną.

Jau anksčiau medžiotojai buvo susidūrę su tokia barbariška medžiokle. Plyname lauke užkluptą vargšą žvėrį ratuoti brakonieriai vaiko tol, kol šis nuilsta. Galingais keturračiais motociklais jie be vargo įveikia bet kokius dirvonus, sunkiai pravažiuojamas vietas ir krūmynus.

Patelė buvo vaikinga

Sukdami ratus aplink nusižiūrėtą auką motociklininkai užkerta kelią jai sprukti į mišką. Iš nuovargio žvėriui suklupus arba partrenkus jį motociklu, brakonieriams belieka peiliu perrėžti gerklę.

Vos tik išgirdęs apie nelegalią medžioklę netoliese gyvenantis A.Šliakas lengvuoju automobiliu nuvažiavo į nurodytą vietą.

Motociklininkai buvo susibūrę slėnesnėje pamiškės vietoje. Vos tik užmačiusi atvažiuojantį automobilį trijulė išsibarstė. Iš pradžių brakonieriai bandė sprukti skersai kelio, bet paskui apsisuko ir nurūko į kitą pusę. Vėliau toje vietoje buvo rasta negyva stirna su perpjauta gerkle. Ją pametė bėgdamas vienas iš motociklininkų. 3–4 metų stirnos patelė buvo vaikinga. Gamtai padaryta žala siekia daugiau nei 1,5 tūkst. eurų.

Iš maždaug 100 metrų atstumo medžiotojas brakonierių neatpažino. Jie ant galvų buvo užsidėję šalmus.

A.Šliakui į pagalbą atskubėjo kiti medžiotojai, iškviesti telefonu. Persėdę į visureigį vyrai pasileido bėgliams iš paskos.

Maždaug už 2 kilometrų jie rado netoli Didėjos kaimo nuo miško keliuko nuvažiavusį keturratį motociklą. Brakonierių niekur nesimatė.

Nepagautas – ne vagis

Medžiotojų vadovas spėja, kad motociklas sugedo arba baigėsi degalai, todėl bėgliai jį paliko. Motociklininkas persėdo ant kito keturračio ir visi kartu paspruko.

Buvo iškviesti policininkai, tačiau iki šiol nenustatytas motociklo savininkas. Įtariama, kad keturratis vogtas Švedijoje.

Rokiškio policijos atstovė Roma Šakalienė teigė, kad dėl suklastotų variklio ir kėbulo numerių atliekamas tyrimas.

Rokiškio aplinkos apsaugos agentūros vedėja Danutė Baronienė sakė, kad brakonieriai nežinomi.

A.Šliako manymu, brakonieriavo kažkas iš vietinių. Įtariami keli ne kartą aplinkosaugininkų bausti kaimiečiai, tačiau nepagautas už rankos ne vagis.

Tokios žiaurios medžioklės Jūžintų seniūnijoje nėra retos. Medžiotojai ne tik girdėjo gyventojus šnekant apie tokių medžioklių entuziastus, bet ir radę papjautus žvėris.

Prieš metus gretimo medžiotojų būrelio medžioklės plotuose ratuoti brakonieriai buvo užvaikę briedžio jauniklį. Savo grobį motociklininkai nusivežė, tačiau paskui kažkieno buvo išgąsdinti ir jo atsikratė.

Po kelių mėnesių tose pačiose apylinkėse irgi buvo rasti išmėsinėto briedžio likučiai. Spėjama, kad ir šis miško galiūnas buvo užvaikytas keturračiais motociklais. Dar viena stirna rasta išdorota.

Darius Krasauskas (www.panskliautas.lt)

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą