Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Baigėsi rudeninė akcija „Medžioklė“

Per rugsėjo 15–spalio 15 d. vykusią akciją aplinkosaugininkai surengė 112 reidų, patikrino 155 medžiotojus ir 329 transporto priemones. Nustatyta 18 Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pažeidimų, 9 iš jų – šiurkštūs, taip pat 42 kito pobūdžio pažeidimų.

Reidai vyko Šiaulių, Klaipėdos, Alytaus, Kauno, Panevėžio, Vilniaus ir Marijampolės regionuose. Juos organizavę Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai iš pažeidėjų konfiskavo 2 transporto priemones, 4 šaunamuosius ginklus, 8 draudžiamus medžioklės įrankius ir 4 kitus medžioklės įrankius. Padaryta žala gyvūnijai siekia 4, 2 tūkst. eurų.

Rudeninė akcija „Medžioklė“ rengiama kasmet, siekiant sustiprinti tauriųjų elnių ir briedžių apsaugą jų rujos metu. Šiuo laikotarpiu elnių ir briedžių patinai tampa ne tokie budrūs, ieško naujų teritorijų, patelių, varžovų, dėl to gali tapti lengvu grobiu brakonieriams.

Primename, kad šiurkščiais pažeidimais Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėse laikomi tokie atvejai, kai vykdoma draudžiama veikla medžioklėje, pavyzdžiui, pažeidėjas medžioja su draudžiamu įrankiu ar neturėdamas teisės medžioti, arba apsvaigęs nuo alkoholio ar kitų medžiagų, taip pat jeigu medžiojami gyvūnai, kurių medžioklė tuo metu draudžiama, ir pan. 

AAD pareigūnai įspėja, kad iki pat sausio pabaigos ir toliau numatoma vykdyti sustiprintą medžioklės Lietuvoje kontrolę. Pagrindinis dėmesys šiuo laikotarpiu bus kreipiamas į saugaus elgesio reikalavimų laikymąsi per medžiokles su varovais.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 3.4 / 5. Balsavo: 8

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

 • Vytas
  Posted 2021.10.22 at 10:13

  Sveikas, Deividai.

  Akcija nesibaigė, tęsis iki medžioklės sezono pabaigos 🙂

 • Valdas
  Posted 2021.10.21 at 16:15

  Kuo daugiau reidų ir patikrinimų tuo geriau

  3
  2

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą