Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aš medžiotojas ir tuom didžiuojuosi!

Turinys:

Taigi, ilgai lauktas rezultatas pagaliau pasiektas, medžiojimas šiai dienai yra populiariausias užsiėmimas Lietuvoje. Taip, tikrai, tai populiariausias užsiėmimas šiai dienai, tik gaila, kad ne dėl to jog mūsų būtų daugiausia ant šios žemelės ir tikrai ne dėl to, kad tai buvo pasiekta garbinga veikla. Nors ir aš medžiotojas, bet vis tiek tuom didžiuojuosi!!!

Taigi, kas yra tas mistinis populiariausias medžiotojas? Visų pirma medžiotojas tai ne specialybė ar pareigos, tačiau medžiotoju gali būti bet kas, bet kurios specialybės ar pareigų žmogus. Tad, medžiotoju gali būti stalius, šaltkalvis, buhalteris ar net grožio specialistė, gali būti direktorius, brigadininkas, kariuomenės ar net kuopos vadas, gali būti miesto tarybos ar įmonės valdybos narys, politikas, verslininkas ar šiaip ant bačkos politikuojantis ir net influenceris.

Taip, platus pasirinkimas tarp tų norinčių būti medžiotojais, jau nekalbant apie tikėjimą ar lytinę orientaciją. Taigi, šis užsiėmimas vienija daugelio specialybių, pareigų, ir net skirtingų tikėjimų ir gyvenimo būdų žmones, kuriuos vienija vienas pomėgis, tai medžioklė, tame tarpe ir mane. Ir ne medžiotojo vardas nusikalsta, ne specialybė, ne pareigos, ne tikėjimo pobūdis, o tiesiog žmogus. Todėl ir būti medžiotoju man ne gėda, atvirkščiai – aš tuom didžiuojuosi.

Ir man nesvarbu, kad koks politikas ar verslininkas neskirdamas žvėrių, bet save vadindami medžiotojais sumedžioja ne tą, aš juk ne toks. Ir man nesvarbu, kad visuomenė puse lūpų kreivai šypsosi, o iš nugaros bado pirštais, juk aš ne toks. Aš nesu medžiotojas tam, kad sutvarkyčiau savo reikaliukus, nesu medžiotojas tam, kad manęs badas nekankintų, nesu medžiotojas tam, kad man garbės trūktų. Aš esu medžiotojas, nes man tai patinka.

Medžioklė tai ne vien tik šūvis, po kurio paprastai romantika išgaruoja, medžioklė tai ne vien bokštelio sėdynės šildymas prie jaukyklos, medžioklė tai daug daugiau. Tai gamtos pažinimo ir supratimo menas, tu privalai mokėti skaityti jos ženklus, kurie tau viską sufleruoja. Rėkiantis kėkštas miške tau praneša, kad kažkas artėja, nors žingsnių traškesio dar negirdi.

Aukštai nukąstos medelių viršūnės tau sufleruoja, jog kažkada čia buvo briedis, kaplių žymės ant nemažos nužievintos drebulės dažniausias elnio pėdsakas, o nužievintas ąžuoliukas dažniausiai briedžio darbas, prie išvartos jau renkasi visi ir stirna su vaikais ateina. Žiūrėk čia jaunas beržas, alksnis ar karklai nutrinta žieve tai stirnino darbas, vestuvėms ruošėsi jisai. Nulaužta ir suniokota eglutė šalia biržės bei alksniai nemaži, kažkur šalia taurusis turėtų būti, aikštelė ištrypta čia pat, kur nors, ant šios kalvelės. Tik briedis keistas, jis vis kelionėje, turbūt šeivamedžio žievė jį veikia taip.

Čia trakšt, čia triokšt, čia barkšt, čia pūkšt, pfuuū, čia švilpt, čia kvakt, čia muoū, visi garsai pažįstami. Čia skruzdėlynas išardytas, tai šerno darbas, širšių lizdas iškapstytas jau bus barsukas pasistengęs, čia paukščio lizdas išdraskytas, kažkur čia kiaunė aiškiai.

Visi ženklai byloja jog esi ne vienas čia, tik perskaityti juos mokėti reikia. Čia elnio pėdos, štai ir stirnos, o va ir briedžio kanopa. Štai lapės įspaudas, usūrinio, o kas ta? Ilgais nagais lyg damos priaugintais, bet pėda panaši į lapės, na gal kiek didesnė, barsukas juk.

Eini mišku, skaitai tau paliktus ženklus lyg knygą atverstą ir taip malonu, kad juos pažįsti.
Skirtingas metų laikas, skirtinga žvėrių elgsena ir skirtingi jų poreikiai sukuria skirtingus jų buvimo ženklus. Sumedžioti gyvūną pažįstant gamtą ir mokant ją skaityti nėra sudėtingas reikalas, bet reikalaujantis nemažo pasiruošimo ir žinių, o dar reikia sumedžioti ir korektiškai – čia žiūrėk jaunas, o šis perspektyvus, na pagaliau, šis yra tas!

Va, tai ir yra medžioklė – gamtos pažinimas, o jis, tas, kuris tai moka daryti ir yra medžiotojas. O tie, kurie save vadina medžiotojais, bet medžioja tik dėl savų reikaliukų sutvarkymo, kurie neskiria ne tik žvėrių paliekamų ženklų gamtoje, bet ir pačių žvėrių, tie, kurie medžioja tik dėl maisto, jie tiesiog – tik medžiotojo bilietą turi.

Aš medžiotojas ir tuom didžiuojuosi!

„Miske.lt“
Medžiotojas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4 / 5. Balsavo: 2

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

32 Komentarai

 • Kostas
  Posted 2020.02.25 at 09:45

  Po perkūnais, savo komentare parašiau Zigmas, o juk reikėjo Zigmantas. Atsiprašau.

 • Kostas
  Posted 2020.02.25 at 09:43

  Su didžiausia pagarba medžiotojų šeimai, apie kurią kalba Zigmas. Ką tik išleidau knygą „Medžioklė, medžioklė…“, kuri skirta paminėti Lietuvos 100 -etį ir puoliau kurti naują – apie medžioklės kultūrą. Argi ne kultūra, kai Zigmas turi ir saugo tokį medžioklės leidimą, kai komentare kalba, jog didžiuojasi tuo, kad yra medžiotojas ir to hobio išmokins savo palikuonis. Velnioniškai būtu įdomu susisiekti su Zigmu ir pakalbėti ta tema.

 • Zigmantas
  Posted 2020.02.24 at 10:08

  Saugau pirmą mano giminės leidimą medžioti . DATA 1848m. Mano tėvas buvo medžiotojas, mano sūnus medžiotojas , anūkus išmokinsiu visko ką moku . Esu medžiotojas ir tuo didžiuojuosi.

  6
  3
 • Kostas
  Posted 2020.02.21 at 20:04

  Apie bet kokį straipsnį paskaitai komentarus ir, tarkim, 100 komentarų bus teigiamai atsiliepta apie tai kas jame rašoma, bet atsiras bent vienas kitas manantis priešingai.
  Skaitau Eugenijaus komentarą: Aš ne medžiotojas! Ir tuom didžiuojus.
  Belieka paklausti, kokių velnių skaitote straipsnius miske.lt, jei medžioklei prieštaraujate? O gal gyvenimo aplinkybės taip susiklostė, kad nesugebėjote tapti medžiotoju, nors noras buvo, ir dabar jaučiate nuoskaudą…

  9
  4
 • Modestas
  Posted 2020.02.20 at 22:12

  Kol musu tarpe, bus medžiotoju iš tos serijos”kaip tapai medžiotoju?tetčio draugas dave medžiotojo bilieta,kuo tetis dirbo?kolūkio pirmininku”
  Kol tokie žmonės dalyvaus medžioklėse,klaidu nebus išvengta.Bet laikai keičiasi ir aš dedu visas viltis i nauja karta,kurios požiuris i gamta,gyvunija ir medžiokle bus atsakingas ir žiurima i tai su pagarba. AŠ MEDŽIOTOJAS IR TUOM DIDŽIUOJUOSI!

  9
  1
 • Medžiotojas
  Posted 2020.02.20 at 18:37

  Bla bla bla .Kada uždraus varomines.Tipo medžiotojai, stresuojancius žvėris medžioja.Ot gera medžioklė buvo keletą briedžių kažkur supuvo ,mėsos gavyba.Pats esu medžiotojas bet varominė tikrai nepati garbingiausia medžioklė .Aš visada stengsiuosi kad ją uždraustų .

  8
  14
 • Alius
  Posted 2020.02.20 at 18:13

  Aš ne medžiotojas, man nepatinka žudyti dėl malonumo ir tuo didžiuojuosi.

  9
  20
 • Modestas Tomui
  Posted 2020.02.20 at 17:41

  Yra tiesos Tomai,tavo išsakytose mintyse.Tikrai šiai dienai,medžiotoju vardas išgyvena ne pačius geriausius laikus.Kekvienam lizne giliau pasiknises,raši kažkiek š….Kiekvienas mes esam asmenybe ir suvokiam viska savaip.Jei vienas vairuotojas 60 greičio zonoj spaudžia 120 ir užmuša nekaltus žmones,tai negalime sakyti,kad visi vairuotojai blogi.Jeigu vienas medžiotojas,kuris nesuvokdamas,jog paleistos kulkos NESUSTABDYSI ir vistiek atlieka šuvi,neisitikines i ka šauna.O galutinis rezultatas stumbro patele,kuo šiai dienai dar sunku patiketi.Tai negalime sakyti,kad visi medžiotojai tokie.Tau Tomai,kaip gamtos fotografui smagu stebeti ir fototgafuoti žveris.Tai tikrai šaunus hobis ir reikalingas šviesti visuomenei👍,bet jeigu tu praleidi tikrai daug laiko gamtoje fotografuodamas,tai tikrai esi mates žveriu,kuriu buklė buna nepavidetina,del ju užpuoliusiu parazitu,ligu,amžiaus.Tai manau medžiotojai,kurie pažysta gamta ir suvokia joje vykstančius procesus,turi teise reguluoju plesrunu ir kitu gyvunu populiacija,nes kitu atveju.pvz baltaji kiški,kurapkas,tetervikus,kurtinius ir ttt.galetum paveiksluoti iš knygu arba zoologijos soduos,nes ju populiacija butu išnaikinta plešrunu.
  Čia mano asmenine nuomone.

  17
  3
  • Tomas
   Posted 2020.02.20 at 20:40

   Vienas iššovė, o 24 iš 25 tylėjo apie instruktaže pamimėtą stumbriuką. Mano nuomone statistika stipriai ne jūsų naudai. 4% sąžiningų ir 96% …. Ir kol nebus atvirkščiai, tol plaukit neplovę savo vardą, visuomenė nėra akla ar buka.

   7
   7
  • Tomas
   Posted 2020.02.20 at 21:25

   Ir dar pridėsiu, įsivaizduokite jei kiekvienos tokios nevykusios medžioklės pasekmė, būtų bent 20 iš 25 dalyvavusių viešas kolegos pasmerkimas, o ne išsilakstymas ir slėpynės kelias savaites po įvykio. Visuomenė visai kitaip reaguotų. Dabar didžiavimasis … Kuo leiskite paklausti? Tokiu elgesiu? O ir dar nepamirškime žinių reportažo… Santrauka neįsigilinusiems: inspektoriai iškviesti apie 12tą, bet veterinaras nekviestas nes buvo jau vakaras. Sueina? Veterinarams perduota pirmadienį be vidurių. Vėl viskas gerai? Tuomet skerdiena(pabrėžiu) perduota Vytauto Didžiojo universitetui, kur priėmęs mokslų daktaras sako, kad gavo skeletą ir odos darinius (vėl pabrėžiu). Sueina galai? Kol taip bus, tokie straipsniai yra tik absoliučiai nieko verti žodžiai… Didžiuokitės…

   7
   2
 • Tomas Modestui
  Posted 2020.02.20 at 16:05

  Medžiotojai patys savo vardą sušika. Be aplinkinių pagalbos. Jei visus nepritariančius medžioklei laikote žaliavalgiais nevispročiais, automatiškai sulaukiate atvirkštinės reakcijos. Jei patys toleruojate medžioklės taisyklių pažeidimus, nes niekas nepagavo – visos istorijos anksčiau ar vėliau išlenda ir sulaukia visuomenės priešiškumo. Užtenka vos vos susipažinti su kelių būrelių veikla (nes na mėsą aš valgau) ir jau sužinai per daug… Tvarkykitės viduje, tvarkykitės visos Lietuvos mastu ir nereikės viešais straipsniais plautis munduro. O kol kas – yra kaip yra.

  8
  6
  • Gediminas
   Posted 2020.02.20 at 22:45

   Nedarykit vieno klubo problemos Nacionaline problema. Čia panašiai, kaip dabar medijose skalambija – medžiotojai masiškai padirbinėja medžioklės lapus ! LT nustatyti trijuose klubuose suklastoti 4 medžioklės lapai, bet kalti turi jaustis beveik 1000 klubü ir 30 000 medžiotojù. “Medžiotojai medžioja kã nori ir masiškai brakonieriauja” – medžioklė Lt labiausiai iš visù reguliuojama ir kontroliuojama visuomeninė veikla. Nei kontrolieriai, nei visuomenė nesupranta vieno dalyko – medžiotojai nori išsaugoti medžioklè ateities kartom, todèl jie saugo faunos išteklius ir nori palaikyti sveika ir gyvybinga populiacija, o ne išpyškinti viska šiandien.
   Kažkodèl žvejas, taip pat žudantis žuvytes, niekam neužkliūna, o ju LT apie 160 000. Kuo skiriasi žvejas su echolotu, nuo medžiotojo su naktiniu taikikliu ? Kuo skiriasi žvejas prišeriantis karpius, nuo medžiotojo viliojančio šernus ?
   Sukelta isterija nukreipianti dėmesį nuo rimtu problemu lengviausiu keliu, nes medžiotojai visi suregistruoti, juos gali tirinti gamtosaugininkai, policija, veterinarai. Dabar dar ir politikai nori medžiotojus sekti visom šiuolaikinèm technologijom, kaip spec tarnybos banditus. Niekur kitus pasaulyje nėra tokio medžiotojü persekiojimo ir nepagarbos šitam nelengvam ir visuomenei reikalingam užsiėmimui kaip LT.
   Be to – rinkimai prasidėjo ! Reikia kažkaip riktelèti pastebimiau už kitus. Čia juk ne Klaipėdos uostà ar Kauno vandenis su Grigeo sutvarkyti.

   10
   1
  • Tomas Gediminui
   Posted 2020.02.21 at 01:04

   Žvejas su echolotu nei iš tolo neprilygsta medžiotojui su termovizoriumi ant optikos. Norėčiau aš už šimto metrų pamatęs karpį, jau galvot kad jis terboj, bet taip nėra. Na ir karpininkai lyginant su kitais žvejais dažniausiai ir paleidžia savo laimikius. Beje pastarojoje stumbro medžioklėje dalyvavo ir tavo minimas Grigeo savininkas… Sutapimas :)? Kai patys medžiotojai priduos nusižengiančius, tada ir nereikės jokių sekimo ar kontrolės priemonių. Dabar mano asmeninė statistika rodo, kad medžiotojai kaip ir “britvų” vairuotojai, niekada taisyklių nepažeidinėja.

   3
   5
 • Eugenijus
  Posted 2020.02.20 at 10:08

  As nemedziotojas! Ir tuom didziuojuosi

  8
  21
 • Tomas
  Posted 2020.02.20 at 01:50

  Nepatikėsite, aš lygiai tą patį viską galiu parašyti apie savo hobį, tik skirtingai nei jūs – aš nežudau gyvūnų – aš juos tik fotografuoju. Taip, kad aš esu iš tikro geriausias “medžiotojas” fotografas, geresni rezultatai be kraujo praliejimo ir dar nuotraukomis šviečiu visuomenę, taip, kad jūs po manęs. O jei sakysite, kad jūs gerą darbą darote valydami miškus, prižiūrėdami populiaciją, tai palikit tai profesionalams jie viską sureaguliuos, o jūs tik pasidžiaukite gamta ir kad nieko nereikėjo nušauti. Na, o jei reikėjo ir norėjosi tada jau pas daktarėlį reiktų apsilankyti.

  11
  34
  • Gediminas
   Posted 2020.02.20 at 08:15

   Profesionalai puikiai prižiūrėjo Alytaus padangas, Grigeo ir Kauno vandenu vamzdžius.

   18
   7
  • Kodis
   Posted 2020.02.21 at 08:30

   Citatos iš TOMAS žinučių:
   „Nepatikėsite, aš lygiai tą patį viską galiu parašyti apie savo hobį, tik skirtingai nei jūs – aš nežudau gyvūnų
   Užtenka vos vos susipažinti su kelių būrelių veikla (nes na mėsą aš valgau) ir jau sužinai per daug…“
   Tomai, pateisinu tik vieną žmonių grupę, kurie yra prieš naminių gyvulių žudymą ir laukinių žvėrių medžioklę – tai veganai, na dar budistai….o Jūs, pats rašote, kad mėsą valgote, odinius batus tikėtina taip pat nešiojate, tai kaip čia gaunasi? Ar suvokiate, kad dėl Jūsų ir yra žudomi naminiai gyvuliai ir paukščiai? Pabrėžiu, būtent nužudomi, nes medžioklės metu žvėris yra SUMEDŽIOJAMAS ir dažniausiai po šūvio krinta nieko nepajutęs ir nesupratęs kas įvyko, o kaip verkia mėsos kombinate siauru gardu vedamos karvės į skerdimo vietą, esu matęs asmeniškai…
   Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, per 2016 metus Lietuvoje papjauta 52 000 000 viščiukų broilerių, 455 000 kalakutų; paskersta 167 000 galvijų (karvių, bulių, veršelių), daugiau nei 760 000 kiaulių; 6 000 avių bei 1 400 arklių. 2016 metais kailiams nužudyta apie 2 000 000 kailinių gyvūnų – audinių, lapių, šinšilų.
   Šie skaičiai reiškia, kad kiekvieną dieną Lietuvoje vidutiniškai nužudoma apie 142 000(!) viščiukų broilerių, daugiau nei 12 000 kailinių žvėrelių, 2100 kiaulių, 1200 kalakutų, 460 galvijų, 16 avių ir 4 arkliai.
   Retorinis klausimas – kas kaltesnis, ar žudikas, nuspaudęs ginklo nuleistuką, ar žudynių užsakovas?

   11
   1
  • Tomas II
   Posted 2020.02.21 at 09:41

   Patikslinsiu, nepastebėjau, kad rašė kitas žmogus tokiu pat vardu. Fotografo žinutė šiam momentui tik viena ir aš su juo nesusijęs. Iš kokių 10 medžioklių, kuriose dalyvavau pernai (pats nemedžioju, bet miške būti patinka ir daug draugų medžioja), dvejose sužeisti gyvūnai pabėgo. Pas jus greičiausiai taip nebūna, įdomu kodėl? Gal optika geresnė? Kiek žinote iš skerdyklos pabėgusių?

   1
   2
 • arturas
  Posted 2020.02.19 at 20:47

  Prisijungiu – aš medžiotojas ir tuom didžiuojuosi!!! Ačiū autoriui.

  42
  10
  • Kazimierass
   Posted 2020.02.20 at 00:37

   Puikus straipsnis.Labai ačiū autoriui.Aš medžiotojas ir tuom didžiuojuos ! ! !

   31
   8
  • Kodis
   Posted 2020.02.21 at 13:06

   Sužeidimų kažkiek būna, neneigsiu. Tačiau dar kartą pasikartosiu, teko matyti, kai į mėsos kombinatą atveža karvytes ir siauru gardu jas gena į vietą, kur stovi darbuotojas su ilga ietimi, kurios galu teka elektra, ir priėjus karvytei beda ta ietimi jai į galvą, jei nepavyksta iš pirmo karto, beda ir antrą ir trečią…., o einančios iš paskos karvytės…verkia….tikrąją ta žodžio prasme bėga ašaros, nes esančios gale, viską mato kas vyksta priekyje ir jaučia tvyrančios mirties kvapą. Į gyvulio organizmą tuo metu išsiskiria milžiniškas kiekis adrenalino, kuris nuodija mėsą. Tai mačiau savo akimis. Medžioklės metu, žvėris nukaunamas staigiai ir dažniausiai net nesupranta kas įvyko. Galbūt šie faktai privers Jus susimastyti ir atsakyti į klausimą – kas etiškiau, medžioklė, ar maistui naudojamų gyvulių veisimas, auginimas ir skerdimas….
   P.S. AŠ MEDŽIOTOJAS IR TUO DIDŽIUOJUOSI!

   10
   1
 • romualdas
  Posted 2020.02.19 at 19:57

  sita straipsni lai paskaito visi tie kurie apie medziokle neturi zalio suvokimo

  43
  7
 • Modestas
  Posted 2020.02.19 at 19:52

  Kadangi paskutiniu metu,medžiotoju vardas spaudžiamas i kampa ir bandomas sutrypti su š……Tai gera mintis ir šukis 2020 m.Lietuvos medžiotoju šventem organizuoti ir parodyti,kad mes turime Lietuvoj tikru medžiotoju,kurie myli gamta ir puoselėja medžiokles tradicijas.
  AŠ MEDŽIOTOJAS IR TUOM DIDŽIUOJUOSI!

  40
  8
 • Kostas
  Posted 2020.02.19 at 19:33

  Trumpai ir aiškiai, bet į dešimtuką. Sveikinu. Daugybę metų tai jaučiu, girdžiu gamtoje.

  37
  4
 • Albinas
  Posted 2020.02.19 at 19:14

  Jog tai tikro medžiotojo išsakytos mintys ,už tai jam nuoširdžiausias ačių! Va taip ,man labai patikopagaliau prakalbo tikri medžiptojai👍👍👍🤝

  44
  4
 • Vygantas
  Posted 2020.02.19 at 18:59

  Gavosi visai neblogas šūkis . Reikėtu ji naudoti dažniau

  36
  5
 • Edv.
  Posted 2020.02.19 at 17:44

  Labai tikslus ir aiskus siuolaikinio medziotojo apibudinimas,medzioklei valio !

  41
  6
 • Algirdas
  Posted 2020.02.19 at 16:49

  Geras straipsnis ,ačiū ne kiekvienas moka taip sklandžiai išdėstyt mintis

  44
  5
 • Modestas
  Posted 2020.02.19 at 16:48

  Apibudinta 100% tikslumu,kas tikras medžiotojas o kas tik žmogus su medžiotojo bilietu kišeneje.

  47
  5
  • Giedrius
   Posted 2020.02.21 at 10:05

   Aš MEDŽIOTOJAS ir tuo labai didžiuojuosi.
   Puikus straipsnis!!!
   Tik taip , polemizuojant su skeptikais ,galim apginti gerą medžiotojų vardą.
   AČIŪ autoriui

 • Milda
  Posted 2020.02.19 at 15:42

  Aš medžotoja r tuo didžiuojos

  57
  9
 • Milda
  Posted 2020.02.19 at 15:40

  Dėkoju už nuostabų straipsnį.Aš taip pat medžiotoja ir tuo didžiuojos.Sėkmės Jums

  55
  12

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą