Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aplinkosaugos pareigūnai baus ir vairuotojus?

Turinys:

Aplinkos ministerija siūlo suteikti visas teisines galimybes aplinkos apsaugos pareigūnams bausti vairuotojus už miško paklotėje, pievoje, prie vandens telkinio ar neleistinoje saugomos teritorijos vietoje pastatytą automobilį.

Kaip sakė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, dabar aplinkosaugininkai gali bausti tokius pažeidėjus tik jų akivaizdoje, o aptikę paliktą automobilį be vairuotojo neturi teisės surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolo. Tačiau, kaip rodo patirtis, pažeidimas dažniausiai užfiksuojamas ne pažeidėjo akivaizdoje, o patį pažeidėją sudėtinga surasti. Todėl vairuotojai, pažeidę lankymosi miške taisykles, vandens apsaugos ar saugomų teritorijų apsaugos reikalavimus, lieka nenubausti.

Minėtajam siūlymui įgyvendinti Aplinkos ministerija parengė Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) ir Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas ir pateikė jas Vyriausybei.

Atsižvelgus į tai, kad pažeidimą gali būti padaręs ir ne transporto priemonės savininkas, siūloma Saugaus eismo automobilių keliais įstatymu jį įpareigoti, kad duomenis apie jam priklausančią transporto priemonę vairavusį asmenį teiktų ne tik policijos, bet ir aplinkos apsaugos pareigūnams.

Tais atvejais, kai savininkas aplinkosaugininkams nepateikia reikiamų duomenų, jam turi būti numatyta administracinė nuobauda. Todėl Aplinkos ministerija siūlo keisti ir atitinkamą ATPK nuostatą.

Jeigu bus priimtos Aplinkos ministerijos siūlomos teisės aktų pataisos, tai padės ne tik nubausti neleistinoje vietoje statomų automobilių vairuotojus, bet ir gerokai sumažinti miško pakločių, pievų, pakrančių niokojimą.

Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now