Žvėris puola dar viena liga?

Deivido Staponkaus nuotr.

Kėdainių rajono medžiotojai susiduria su dar vienu iššūkiu: dar nepasitraukus šernus naikinančiam afrikiniam kiaulių marui, ligos pradėjo pulti ir elninius gyvūnus. Medžiotojai įtaria, kad gyvūnus puola vadinamoji elnių vytimo liga.

Atlieka tyrimus

 

„Įtariame, kad elninius gyvūnus pradėjo pulti vadinamoji vytimo liga. Ji dar vadinama lėtine elnių išsekimo liga. Kol kas dar to patvirtinti negalime, tik įtariame, mat matome, kad gyvūnai vysta. Šiuo metu atliekami visi tyrimai, skirti išsiaiškinti, ar liga pasitvirtins, ar ne“, – teigė Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Lietuvoje nebuvo

Ši liga konstatuota Lietuvoje dar niekada nebuvo. Nėra duomenų, kad šia liga galėtų užsikrėsti žmonės. Tačiau jau užsikrėtusių gyvūnų mėsos maistui naudoti negalima.

Šiai ligai imlūs elniniai gyvūnai. Užsikrėtę šia liga, gyvūnai atsiskiria nuo bandos, dažnai nuleidę galvas vaikšto ratais, atsiranda eisenos pakitimų ar kitas tos rūšies gyvūnams nebūdingas elgesys: gali būti pastebimas drebulys ir vangumas arba atvirkščiai – nervingumas ir agresyvumas.


Šaltinis Rinkos aikštė

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *