Vilkų nesustabdė net aukšta tvora

Žaslių seniūnijos gyventojus ne juokais įbaugino apylinkėse siaučiantys vilkai, kurie ne tik pjauna šalia gyvenamųjų namų būnančius gyvūnus, bet ir visai nebijo žmonių.

Vakar Žaslių seniūnė Gintarė Stankevičienė savo Facebook’o profilio paskyroje patalpino pranešimą, kad Naujažerio kaime, naktį iš vasario 1 d. į vasario 2 d., vilkai, nebijodami aplink esančių gyventojų, šalia gyvenamojo namo papjovė 3 aptvare laikytus danielius. Pasak seniūnės, prieš tai, sausio 27 dieną, buvo gautas pranešimas, kad vilkai buvo pastebėti ir Mikalaučiškių kaime gyvenančio žmogaus kieme. Laimei, ten žala nebuvo padaryta.

Kaip po pranešimu komentavo kiti socialinio tinklo nariai, pas kai kuriuos jų kieme, taip pat Naujažerio kaime, buvo atklydusi net keturių vilkų gauja.

Dar viena komentatorė rašo, kad pas juos kieme vilkai buvo atklydę net du kartus ir, pastebėję žmones, net nesiruošė nuo jų bėgti – tiesiog stovėjo ir žiūrėjo į juos.

Pasirodo, kad, pajautę lengvą grobį, šiąnakt vilkai vėl grįžo į tą pačią vietą. Šį kartą vilkai papjovė dar du aptvare laikytus danielius. Trys danieliai apskritai dingo. Viso šių dviejų atakų metu ūkininkai neteko visų 8 savo augintinių. Viena papjauta danielių patelė buvo nėščia.

Aptvaras, kuriame auginami danieliai, apjuostas maždaug 2 metrų aukščio tvora. Vilkai, nesibaimindami žmonių, iki aptvaro atkeliavo tiesiog per sodybos kiemą. Pasak Žaslių seniūnės, šeimininkai šią naktį vilkus bandė vaikyti, tačiau, panašu, kad baimės jausmo pas juos nebelikę.

Praėjusiais metais Žaslių seniūnijoje taip pat buvo užfiksuoti vilkai, tačiau dėl žalos atlyginimo gyventojai nesikreipė.

Kaisiadorieciams.lt

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Turinys:
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

26 komentarai

 • Tuo, jog nesaikingai didinant vilkų populiaciją yra visiška nesąmonė, jau niekas neabejoja. Jau daugelis puikiai supranta, jog taip padarytas ir toliau daromas biznis. Ar jis neatsirūgs sumanytojams, kai koks tai grobio nebesugebantis prasimanyti nusenęs vilkas sudraskys grybautoją, ar kokį vaiką. Ką tada kalbėsite, ar vėl porinsite, jog tai mišrūnas, nors bet koks gamtoje nusimanantis žmogus patikins, jog vilkai su malonumu sudrasko kaimo šunį, ir tikrai nepratęsia plėšrūnų giminės.
  Jau nieko kito ir nebekalbame, tik apie nesaikingą vilkų gausinimą. Man regis, jog kaukėti vilkų saugotojai darbuojasi lyg būtu pasamdyti. O gal taip ir yra?
  Neatsistebiu kai kurių komentatorių bukumu vadinančių medžiotojus žudikais. O jei tų medžiotojų nebeliktų, kas reguliuotų vienų ar kitų žvėrių gausą? Kai kur tai šernai įsisuka į pasėlius, tai ūkininkai pakelią neišpasakytą triukšmą ir reikalauja išmedžioti. Kai bebrai užtvenkia kanalus ir vandeniu užpila dirbamą žemę, ką tik pasodintą mišką, ar tas nė velnio nenusimanantis komentatorius suvokia, jog čia be medžiotojų neapsieisi. Tokių pavyzdžių galima išvardyti daugybę.
  Man regis, šitie kvaili reikalavimai ir visokie draudimai gali pasibaigti tik prie Seimo susirinkus tiems per 30 000 medžiotojų ir pasakius seimūnams, jog laikas baigti kvailioti, nes tai prives prie tragedijos gamtoje.

 • Seip manau jog problema vienoje ar kitoje vietoveje kelia butent isidrasine pavieniai individai ar ju grupe, todel manau reiketu stengtis sumedzioti butent juos, o seip bet kuri pasitaikiusi vilka. Lygiai panasi situacija musu kaime buvo su viena lape kuri isidrasinusi draskydavo vistas zmoniu akivaizdoje lipdavo per tvoras kasdavosi urvus po gardais. Sumedziojom per 3savaites 4 lapes toje vietoje kol ispuoliai baigesi, nes tai darydavo viena ir ta pati lape

  2
  1
 • Man tiesiog keista jau kiek metu kad medziojant vilkus paskirstoma tas limitas vos ne lygiai visai saliai. Niekad jau eile metu neatsivezlgiama i tas problemines vietas kad skirti papildomas kvotas toms vietoms sutvarkyti. Esu medziotojas ir nesu vilku priesas tikrai, kaip kiti pyksta ant keliu vilku gyvenaciu ju burelyje kad visus zveris jiems ispjauna, bet manau kvota turetu buti didesne bet didesne dali skirti vietoje kur tikrai yra daromos zalos.

 • Sitoje vietovieje butina naikinti vilkus, vilkai negali miske susirasti maisto nes patys yra liguisti. O nesveikiems reikia ieskoti lengvai pasiekiamo grobio. Medziotojai galetu ne medzioti o buti pasaloje apsaugant sodyba ir vilkams puolant sodyba imasi apsaugos priemoniu jei ministras nesupranta kvotos reiksmiu. Gal Zasliuose vien reiketu 20 kvotu dar prideti. Dabar ziemu nera ir sunku paskaiciuoti kiek is tikruju ju gyvena, esant tokiai situacijai reikia imtis priemoniu,juk jei vaikus ar suaugusi sudraskys vilkas, ministras nesiemes priemoniu nenores sesti i kalejima o ieskos atpirkimo oziu.

  7
  2
 • Pirma. Gėda, kad tinklalapis, pasivadinęs tokiu vardu eina prieš mišką. Antra. Iš šono lietuviai matosi daug geriau, nei kai gyvenau Lietuvoje – jūsų komentarai tiesiog šlykštūs. Ir, žinoma, buki. Trečia. Jei nebūčiau gyvenusi gamtoje, gal irgi pypaučiau „išnaikinti vilkus“. Deja, aš už gamtą. Ir galiu pasakyti, jig net kaimo žmonės labai atitrūkę nuo gamtos ir jų mąstymas labai egoistiškas ir siauras, tik „man/mano“. Gamta to neturi, ir ima tik tiek, kiek reikia. Ketvirta. Austrija, Danija, Belgija nebeturi ne tik vilkų – jie nebeturi laukinės gamtos. Jei pasigilintumete, šiose šalyse nebėra nei miškų, nei galybės pačių įvairiausių rūšių gyvūnų, vabalų, žuvų, augalų. Penkta. Jei Lietuva kuo ir gali didžiuotis, tai laukine gamta. Daugiau niekuo realiai, nes lietuviai bendrame pasaulio kontekste yra neįdomūs, ir ganėtinai siauro mąstymo (čia apibendrintai, bet tai labai gerai matosi komentaruose) . Tad jei sunaikinsit gamtą, sunaikinsit identitetą, sunaikinsit valstybę. Pamatysit.

  13
  47
  • Gal pradžiai nereikėjo pabėgti iš Lietuvos ir tuo labiau aiškinti kaip mums tėvynėje reikia tvarkytis.

   20
   4
  • Paklausiau, kad geriau įsivaizduočiau situaciją. Prašau, atsakykite, kas žinote.
   Dar norėčiau žinoti, ir kokių šunų, ir kiek.
   Ačiū.

   3
   1
 • Menuo ar metai prades turistautojus grybautojus vaikus pamiskei pjaut ka tada idiotai vilku gynejai auku seimoms gales pasakyt kad patys kalti kad medziotojai negeri ar dar kokius vejus

  57
  14
 • Taip tankiai gyvenamuose teritorijose vilkų ryškiai per daug. Mūsų kraštuos tiek medžiotojų , kad sanitarinį valymą jie puikiai atlieka ir be vilkų. Vilkus reikėtu palikti tik atokiuose, žmonių neapgyventose vietose. O šita nesamonė su vikosauga nesibaigs tol kol nesibaigs pinigų plovimas ir vagystė per tą būrelį. Ar nepapjaus žmogaus arba vaiko vilkai. Bet tada prasidės ilgas maratonas kaltų ieškojimo ir kalti vėl bus medžiotojai.

  71
  13
 • Degradai, bsikite naikinti vilkus! Ne vilkai kalti, o žmogus! Iškirsti ištisi miškai, žmogus braunasi į laukinę gamtą, tai bent jie gal pamokys. Prasigėrę, degradavę gyvūnų žudikai, vadinami medžiotojais, kaip šakalai puola viską naikint. Tegul susinaikina patys!

  22
  103
  • Deivydai, su panieka žiūriu į visus medžiotojus! Ir pats mano pagarbos nepelnysi, nes žudyti, naikinti – daug proto nereikia. Man visi medžiotojai – žudikai.

   16
   74
  • Vidmantai, tai tik parodo tavo siaurą mastymą ir negebėjimą suprati to kas nėra tavo komforto zonoje ir neatitinka tavo pasaulio supratimo. Man pagarbos tamsto ir nereikia, aš tik paklausiau ar aš tau panašus į pijoką?

   42
   9
 • Pritariu juos reike visai išnaikinti Danija Austrija vilkų visai neturi ir nemato bėdos .

  51
  19
  • Nesutikčiau dėl visiško vilkų išnaikinimo, sveikoje eko sistemoje jų turi būti. Tik jų populiacijos skaičius neturi būti kažkieno biznis.

   63
   1
 • Mažinti, šaudyti, naikinti…
  Neišsilavinusių žmonių požiūris, kuriems trūksta holistinio ir gamtosauginio mūsų aplinkos suvokimo ir tvaraus požiūrio į ją. L. LIŪDNA SKAITYTI.
  P.s. gyvenu kaime, laikau gyvūlius, vilkus saugau. PEACE medžiotūlojų „bebrų“ kompanijai.

  20
  67
  • Naikinti ar išnaikinti vieną, ar kitą rūšį nėra medžiotojų interesas. Problema sukėlė žmonės kurie pradėjo saugoti vieną rūšį nekreipdami dėmesio į pasekmes, tuo pačiu sukurdamas didelį disbalansą gamtoje. Dabar turime tokias pasekmes, kad vilkų populiacija viršija visas įmanomas ribas. Vadinasi reikia užsiimti vilkų populiacijos kontrole ir sumažinti ją iki protingo skaičiaus. Be medžiotojų to niekas nenori ir negali daryti. Nesivaizduokite, kad medžiotojai tik ir svajoja kaip sumedžioti vilką, medžioklėje yra įdomesnių užsiėmimų nei vilko gaudymas. O žalieji turėtų priimti atsakomybę už išpūstą vilkų populiaciją, jos daromą žalą ir pagalvoti ką daryti, o ne su kaukėm prie ministerijos lakstyti. Kažkas gerai pasakė – mažvaikių būrys!

   56
   8
 • Taip vilkų reikia mažint nes jų per daug jų neatlaiko jokie aptvarą kas piketuoja tegul piketuoja o tvarka turi bųt tuospiketuotojus pačius reikia iš varyt gyvent į kaimą kad pajustų ką reiškia

  73
  16
 • Vilkų populiaciją reikia mažinti, kad baigtųsi tas kaimo žmonių terorizavimas. O vilkų gynėjams siūlau ateiti ir susirinkti danielių lavonus su žarnomis, o ne su kaukėmis prie ministerijos gėles dėlioti. Mažvaikių ir dykaduonių būrelis!

  116
  17
 • O vilkų medžioklės limitas išnaudotas nors dar tik jų medžioklės sezono pradžia. Tokia situacija tik parodo, kad vilkų populiacija yra didelė o vilkai keičia savo elgesio įpročius. Rajono administraciją turėtų kreiptis į AM dėl leidimo sumedžioti šiuos probleminius vilkus.

  84
  10
  • Taip vilkų reikia mažint nes Lietuvoj jų per daug jų neatlaiko jokie aptvarą kas piketuoja tegul piketuoja o tvarka turi bųt tuospiketuotojus pačius reikia iš varyt gyvent į kaimą kad pajustų ką reiškia

   40
   12

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *