Už sumedžiotą briedį – keliatūkstantinės baudos

Romualdo Barausko nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos pareigūnai antradienį gavo pranešimą, kad miške buvo aptiktas galimai neteisėtai sumedžiotas briedžio patinas. Pranešta, kad briedis buvo rastas Vilniaus rajone, Paberžės seniūnijoje, „Glitiškių“ medžiotojų klubo medžioklės teritorijoje.

Tiriant šio įvykio aplinkybes paaiškėjo, kad šį briedžio patiną lapkričio 12 dieną, pirmadienį nušovė svečio teise šioje teritorijoje medžiojęs asmuo. Pats pažeidėjas tikino manęs, kad šauna į briedžio patelę ir teigė neįžiūrėjęs briedžio ragų.

 

Glitiškių“ medžiotojų klubas jau yra pasiekęs maksimalų leistiną sumedžioti briedžių limitą, todėl šis gyvūnas, pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių nuostatas, laikomas sumedžiotu neteisėtai.

Medžiotojui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, už kurį jam gresia bauda nuo 800 eurų iki 1800 eurų bei nusižengimo metu naudoto įrankio – graižtvinio medžioklinio šautuvo su optiniu taikikliu – konfiskavimas. Taip pat pažeidėjas turės atlyginti laukinės gyvūnijos ištekliams padarytą žalą, kuri siekia 5070 eurų. Pagaliau, bus svarstoma, ar atimti iš medžiotojo teisę medžioti nuo 1 iki 5 metų. Galutinį sprendimą dėl teisės medžioti skelbs teismas.

Susijusios žymos
,
Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

Vienas komentaras

  • cha kaip jums naujos naujienos apie pagautus brakonierius medziotojus aplinkosaugos virsunes? susisiko medziotoju klanas lol, dar ginasi kad jie gera dalyka cia visuomenei daro sudziai 😀 taip jiems ir reikia, greiciau ismerdi visi sitie supuve zudikai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *