Už neteisėtai sumedžiotą stirną – 5460 litai

Kelmės rajono agentūra pradėjo administracinę procedūrą pagal Telšių AVPK Kelmės rajono policijos komisariato medžiagą dėl 2013-11-15, Kelmės r., Šaukėnų sen., Laiškalnio k., kelio Verpena – Šalteniai – Romučiai 11,4 km., patikrinimui sustabdytame pil. A.N. automobilyje rastos galimai neteisėtai sumedžiotos stirnos patelės. Sumedžiotas gyvūnas, prieš išvykstant iš medžioklės lape nurodyto medžioklės plotų vieneto, nebuvo įrašytas medžioklės lape. Iš pil. A.N. paimti medžioklės dokumentai, medžioklinis šautuvas, sumedžiotas žvėris.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2000 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. 258 (Žin., 2000, Nr. 53-1540; 2010, Nr. 110-5652; Nr. 144-7379) patvirtintų Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių (toliau- Taisyklės) 21 punkte nurodyta, kad prieš išvykstant iš medžioklės lape nurodyto medžioklės plotų vieneto arba prieš pradedant sumedžioto gyvūno apdorojimą priklausomai nuo to, kuris iš šių veiksmų pirmiau pradedamas, medžioklės lape nurodoma, kiek ir kokių gyvūnų sumedžiota, surašomi panaudotų licencijų medžiojamiesiems gyvūnams sumedžioti numeriai. Taisyklių 22 punkte nurodyta, jei apie sumedžiotus gyvūnus nepažymima medžioklės lape Medžioklės taisyklių 21 ir 22 punktuose nustatyta tvarka, tokie gyvūnai laikomi sumedžiotais neteisėtai, padarant žalos gamtai. Taisyklių 23 punkte nurodyta, kad už teisingą medžioklės lapo pirmos pusės užpildymą pagal Medžioklės taisyklių 19 punkto reikalavimus atsako medžioklės lapą išduodantis asmuo, už antros pusės užpildymą pagal Medžioklės taisyklių 21 punkto reikalavimus – medžioklės vadovas arba individualiai medžiojanti medžiotojas.

Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių ar kitų teisės aktų, reglamentuojančių medžioklę pažeidimas pagal LR ATPK 85 str. 5 d. užtraukia įspėjimą arba baudą nuo penkiasdešimties iki dviejų šimtų penkiasdešimties litų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo arba teisės medžioti atėmimą iki vienerių metų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo.

Už neteisėtai sumedžiotą stirną, žala gamtai siekia 5460 litų.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos informacija, tel. (8 41) 596 420raad


Patiko straipsnis? Palaikykite mūsų veiklą ir tapkite Miske.lt Patreonu!


Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *