Už brakoniariavimą 10 tūkst. eurų bauda

Panevėžio regiono aplinkosaugininkai praneša, kad galimai neteisėtu būdu buvo sumedžioti 3 briedžiai – patelė ir du jaunikliai. Policija šiuo metu yra pradėjusi tyrimą, nes gamtai padaryta žala siekia įspūdingas sumas.

Panevėžio RAAD gyvosios gamtos inspekcija Panevėžio VPK pateikė medžiagą dėl galimai neteisėtai sumedžiotų 3 briedžių. Skaičiuojama, kad gamtai padaryta žala siekia 9 998 eurus. Laukinės gyvūnijos ištekliams padaryta žala apskaičiuojama, vadovaujantis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2010-08-12 įsakymu Nr. D1-695 patvirtinta „Laukinių gyvūnų rūšims ir jų buveinėms padarytos žalos apskaičiavimo metodiką”.

Kaip teigė Panevėžio Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Alfredas Breivė, nustačius pažeidėjus, jiems dar bus pritaikoma administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) nuobauda už neteisėtą laukinės gyvūnijos medžioklę. Bauda už šį prasižengimą siekia nuo 868 iki 1737 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu arba teisės medžioti atėmimą nuo vienerių iki penkerių metų.

A. Brevė teigė, kad tai viena didžiausių laukinei gamtai padarytų žalų pastaraisiais metais. Tiesa, yra buvę pernai metais atvejų, kuomet už neteisėtai sumedžiotą elnią priskaičiuota apie 18 tūkst. litų bauda, dar apie 10 tūkst. žala priskaičiuota už kelis neteisėtai sumedžiotus šernus. Vis tiktai briedžiai panašu, kad pažeidėjams kainuos itin skaudžiai, ypač įsigaliojus eurui ir perskaičiavus baudų dydžius.

Šaltinis: www.grynas.lt

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *