Ukmergės rajone sulaikyti asmenys, neteisėtai sumedžioję tauriojo elnio patiną

Sausio viduryje Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami medžioklės kontrolės reidą tarp Panevėžio ir Vilniaus apskrities, Ukmergės rajone sulaikė keturis asmenis, gabenančius neteisėtai sumedžiotą tauriojo elnio patiną.

Visiems keturiems asmenims surašyti protokolai pagal ANK 290 str. 7 d. už neteisėtai sumedžioto žvėries gabenimą – bauda iki 1800 Eur. Šauliui teks atsakyti ir pagal ANK 290 str. 8 d. už neteisėtai sumedžiotą žvėrį: bauda iki 1800 Eur ir teisės medžioti atėmimas iki 5 metų. Taip pat jis turės atlyginti aplinkai padarytą žalą – 6143,7 Eur, iš jo paimtas graižtvinis šautuvas su optiniu taikikliu. Paimtas ir visureigis, kuriuo buvo vežamas neteisėtai sumedžiotas žvėris.

Aplinkosaugininkams atvykus į numatomą patikrinti teritoriją ir išvažiavus iš miško, jų automobilį sustabdė policijos ekipažas. Nors taip pasitaiko dažnai, šį kartą buvo keisčiau, nes po patikrinimo policijos pareigūnai apsisuko ir grįžo atgal.

Netrukus aplinkosaugininkai pamatė kito atvažiuojančio automobilio šviesas. Jį sustabdžius ir patikrinus paaiškėjo, kad automobiliu važiavo keturi asmenys iš skirtingų šeimos ūkių, nesilaikydami karantino sąlygų reikalavimų. Du asmenys – tą vakarą medžioję Ukmergės r. medžiotojų klubo „Lėnas“ nariai, kiti du asmenys – Ukmergės rajono policijos pareigūnas E. B. ir Vilniuje gyvenantis advokatas L. J.

Asmenys neslėpė, kad apie aplinkosaugininkų vykdomą medžioklės kontrolės reidą juos informavo policijos ekipažas. Deja, pranešta buvo per vėlai, tad išvengti patikrinimo ar paslėpti visureigio bagažinėje vežamą neteisėtai sumedžiotą tauriojo elnio patiną nebebuvo galimybės.

Patikrinus medžioklės lapą paaiškėjo, kad jame nėra duomenų apie sumedžiotą žvėrį, o susisiekus su klubo pirmininku paaiškėjo, kad medžioklės ploto vienete limitas išnaudotas jau gruodžio pradžioje ir apie tai informuoti visi klubo nariai.

Medžiojant nesilaikyta ne tik medžioklės taisyklių, bet ir medžioklės etikos, nes žvėris pribaigtas artimu šūviu į galvą, nekreipiant dėmesio, kad trofėjus bus sugadintas.

Šaulys G. A. patvirtino, kad žinojo apie pasibaigusį tauriųjų elnių limitą, medžioklės vadovas A. G. tai irgi patvirtino.

Bylos perduotos Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmams spręsti dėl įrankių ir priemonių konfiskavimo ir nuobaudų dydžio. Dėl karantino sąlygų nesilaikymo kreiptasi į policiją, o dėl galimai neteisėtų pareigūnų veiksmų – į policijos imuniteto tarnybą.


NAUJIENŲ PRENUMERATA

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 4.2 / 5. Balsavo: 17

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Prisijunkite prie mūsų

Sekite mus socialiniuose tinkluose!

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

5 komentarai

 • Maloniai nustebino, kad taip elementariai sutvarke sia policaju gauja su nuolatine policijos apsauga brakonieriavimu metu. Pagarba naujai Panevezio aplinkosaugininku komandai. Jei taip ir toliau, tai galima tiketis, kad ir dar rimtesnius mesininkus sutvarkys.

  5
  1
 • Čia ne medžiotojai, čia yra visiški mėsininkai ir be to dar brakonieriai.
  Tad kodėl gerb. Miske.lt komanda šį įvykį vadinate negražiu? Tai šūdinas įvykis visom prasmėm, kuris teršia visų likusių medžiotojų vardą. Mundurus turėsim plaut visi, o prišxxo tik keletas. Dar atsiranda tokių, kurie jaučiasi gyveną AMB laikais.
  Gėda
  Panašu, kad Mazuronio revoliucines baudas ir baimes susijusias su tuo, suėdė infliacija. Reikia vėl viską dauginti iš 10 !

  9
  4
  • Gerbiamas – Pilieti- baudas galima didinti net x100, čia niekas nepasikeis, jei už nugaros turi pareigūnus. Ir tikiu kad čia ne aplinkosaugininkų nuopelnas, …. kaip visada viskas kartojasi?.

 • Kaip visi puikiai žinote, dėl tam tikrų priežasčių Medžioklė mūsų šalyje viena aktualiausių temų ir kiekvienas įvykis nuskamba plačiai. Taip teisingai sakote, kitose srityse negražių įvykių kur kas daugiau bet apie juos niekas nekalba. Yra tokia situacija ir mes turime elgtis atitinkamai. Šis įvykis kaip ir daugelis kitų bus eskaluojamas visų žiniasklaidos priemonių ir visi medžiotojai bus smerkiami dėl kelių asmenų poelgių. Situacija sudėtinga…

  27
  2

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *